Osiedle Rezydencja Kościuszki budowane przez BARC Warszawa powstaje przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kościuszki w Piastowie. Kompleks tworzą dwa czteropiętrowe budynki z windami, które otaczają wewnętrzne patio. Projekt zakłada powstanie łącznie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 90 mkw. Pierwszy budynek został ukończony w grudniu 2010 roku. Obecnie trwa budowa drugiego. W powstającym budynku mieszkania zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2011 roku.

Reklama

Projekt inwestycji wykonany został przez pracownię architektoniczną Marcina Jeziorskiego i Zenona Zapaśnika i zakłada powstanie na terenie kompleksu wewnętrznego patio, które wypełni zieleń oraz elementy małej architektury. Poza tym mieszkańcy mają do dyspozycji park znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Zaplecze osiedla stanowić będzie małe centrum handlowe oraz pasaż usługowo-gastronomiczny, które znajdą się na parterze budynku od strony ulicy Warszawskiej. W odległości około 300 metrów od osiedla znajduje się stacja SKM oraz Urząd Miasta Piastowa.

Do mieszkań znajdujących się na parterze przynależeć będą piękne duże ogródki o powierzchni nawet do 100 mkw., a lokale położone wyżej będą miały balkony lub tarasy. Ceny lokali w Rezydencji Kościuszki wynoszą 5500 – 6500 zł za 1mkw. Na poziomie -1 znajdzie się garaż z miejscami postojowymi, które można kupić w kwocie 21 644 zł brutto.

Deweloper planuje też budowę osiedla na Białołęce. Na obszarze 6 ha rozciągających się między ul. Modlińską i ul. Leśnej Polanki zostało zaprojektowane Osiedle Poetów, które będzie się składać z 12 zespołów mieszkalnych. Na osiedlu znajdzie się też małe centrum handlowo-usługowe z dużym wielopoziomowym garażem.

W pierwszym etapie tej inwestycji powstanie Zakątek Asnyka położony w centralnej części osiedla. W zespole znajdzie się 180 mieszkań zlokalizowanych w trzech budynkach: w jednym czteropiętrowym i dwóch ośmiopiętrowych. Znajdą się w nich mieszkania o powierzchni 30 – 100 mkw. Podobnie jak w Piastowie, większość mieszkańców lokali położonych na parterze będzie mieć możliwość korzystania z ogródków o powierzchni do 100 mkw., a mieszkania położone wyżej zostaną wyposażone w balkony lub tarasy. Na najwyższych piętrach zaprojektowane zostały mieszkania dwupoziomowe, a na poziomie -1 garaż.