Dzięki prowadzonej wcześniej budowie sieci już pod koniec maja planowane jest rozpoczęcie robót budowlanych pierwszego etapu inwestycji. Zielona Dolina I będzie liczyć prawie 600 mieszkań rozlokowanych w 23 trzykondygnacyjnych budynkach z garażami lub naziemnymi miejscami parkingowymi. We wszystkich lokalach – od kawalerek po mieszkania czteropokojowe – będą balkony, loggie i werandy.

Reklama

Średnia cena za 1 mkw. lokum wynosi 5570 zł, ale deweloper już zapowiada, że ruszy też promocja obejmująca 40 lokali, które będą sprzedawane bez VAT, czyli z 8-proc. rabatem. Oznacza to, że będzie można kupić mieszkanie w cenie od 4950 zł za 1 mkw. Nowy kompleks mieszkaniowy będzie ogrodzony i strzeżony. Na terenie inwestycji zaplanowano cztery place zabaw oraz lokale usługowe. W pobliżu osiedla znajduje się centrum handlowe Carrefour, Marywilska 44 oraz Park Handlowy Targówek.

"Zielona Dolina to nasza kolejna inwestycja, którą realizujemy na terenie Białołęki. Ta do niedawna niedoceniana, a dziś nabierająca nowego charakteru dzielnica zdobywa coraz większe uznanie klientów, którzy dostrzegają jej potencjał" - mówi Tomasz Panabażys, wiceprezes J.W. Construction Holding. Cała inwestycja zostanie oddana do użytku do końca 2012 roku. Generalnym wykonawcą będzie J.W. Construction SA, spółka budowlana wydzielona ze struktury Holdingu.

Zielona Dolina jest drugim dużym osiedlem, które firma J.W. Construction Holding wprowadziła w tym roku do sprzedaży. Pierwszym było podożarowski projekt Słoneczny Park. Do sprzedaży trafiło w nim blisko 400 lokali o metrażu 29 – 87 mkw. Osiedle Słoneczny Park zlokalizowano przy ul. Żyznej, biegnącej prostopadle od ul. Sochaczewskiej (trasa Borzęcin – Strzykuły), w miejscowości Kręczki. Cały projekt powstanie na działce o powierzchni 50 hektarów. Deweloper planuje osiedle na około 3 tys. mieszkań, w których będzie mogło zamieszkać nawet 10 tys. osób