Miasteczko Wilanów to w opinii wielu obszar, w którym poza nowoczesnymi apartamentami i placówkami banków brakuje niemal wszystkiego: handlu, usług, porządnej infrastruktury, zieleni czy miejsc rozrywki.

Będącę w budowie osiedle boryka się jeszcze z problemami wieku młodzieńczego, ale już budzi uznanie za granicą. Z projektem tym nie jest chyba aż tak źle, jak myślą niektórzy, skoro zdobył prestiżową, ogólnoświatową Nagrodę za Doskonałość – ULI Global Award for Excellence 2010, przyznawaną przez Urban Land Institute (ULI) – międzynarodową organizację pozarządową non profit. To już druga nagroda dla tego projektu w tym roku.

Organizacja prowadzi cztery niezależne konkursy w ramach programu Awards for Excellence. Oceniane projekty pochodzą z różnych regionów świata: obu Ameryk, regionu Pacyfiku, Azji, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.

W czerwcu w Londynie Miasteczko Wilanów otrzymało ULI Award for Excellence w edycji EMEA (Europe, Middle East and Africa) – gdzie brano pod uwagę 43 projekty z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Tym razem ogłoszono wyniki konkursu ogólnoświatowego, a o główną statuetkę rywalizowali zwycięzcy poprzedniego etapu konkursu. Miasteczko Wilanów jako pierwszy projekt w Polsce dostało ten najważniejszy laur Instytutu, czyli ULI Global Award for Excellence.


W ubiegłych latach nagrodę ULI w edycji EMEA otrzymała łódzka Manufaktura (2007 r.), zaś w tym roku Złote Tarasy zostały jednym z kilkunastu finalistów edycji EMEA.

Jury konkursu wyróżniło projekt w Wilanowie m.in. za spójną wizję urbanistyczno-architektoniczną, urozmaicenie funkcjonalne oraz dostosowanie projektu przede wszystkim dla ruchu pieszego. W porównaniu do chaotycznego zabudowywania sporych połaci miasta, Miasteczko przy całych swych ułomnościach i niedoskonałościach broni się przynajmniej spójną koncepcją urbanistyczną.

„Nagroda za Doskonałość” przyznawana przez ULI jest uznana za najważniejsze wyróżnienie, jakie można otrzymać w branży nieruchomości na świecie. Nic więc dziwnego, że jest ona porównywana do nagrody Oscara w branży filmowej.