Ten teren o charakterze poprzemysłowym stał się popularną w ostatnich latach lokalizacją dla nowych projektów mieszkaniowych. Jedenastopiętrowy budynek Bell’ Arte przylega z jednej strony do ul. Jana Kazimierza, a z drugiej do parku zlokalizowanego na terenie inwestycji. Pierwsze dwa piętra budynku są przeznaczone na lokale usługowe.

Deweloper rozpoczął właśnie sprzedaż lokali. W budynku znajduje się 81 mieszkań o powierzchni 24 – 119 mkw., w tym jednopokojowe (24 – 32 mkw.), dwupokojowe (36 – 45 mkw.), trzypokojowe (55 – 65 mkw.), czteropokojowe (około 88 mkw.) i pięciopokojowe (119 mkw.). Za 1 mkw. lokum w tym budynku zapłacić trzeba średnio 7,3 tys. zł.

Cała Inwestycja Villa Arte składać się będzie z trzech zespołów budynków, które pomieszczą ponad 850 mieszkań o łącznej powierzchni 45 tys. mkw., budowanych na terenie działki o wielkości 2,5 ha. Pod budynkami osiedla znajdować się będą miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.

Z myślą o mieszkańcach Villa Arte w parku sąsiadującym z budynkiem zbudowany zostanie plac zabaw dla dzieci i zaaranżowane zostaną alejki spacerowe oraz ławki. Inwestycja jest usytuowana w odległości pięciu kilometrów od Pałacu Kultury i Nauki.