Wakacyjny zastój w rozpoczynaniu nowych inwestycji powoli się kończy. Zbliża się jesień, deweloperzy szykują się do walki o klienta. Jako jedna z pierwszych ruszyła z pracami firma Ronson. Deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań w dwóch nowych projektach – u zbiegu ulic Sowińskiego i Szulborskiej na Ulrychowie i przy ul. Kłobuckiej na Służewcu. Rozpoczęcie obydwu inwestycji firma zapowiadała już na wiosnę. Ze sprzedażą lokali postanowiono jednak poczekać do końcówki wakacji.

Reklama

Między osiedlami i przemysłem

Mimo że oba osiedla Ronsona dzieli ładne kilka kilometrów, powstaną one na działkach o podobnej specyfice. Obie inwestycje zlokalizowano na terenach poprzemysłowych, na których w ostatnich latach bujnie rozwinęło się budownictwo mieszkaniowe. W okolicy nie brak jednak pozostałości po wcześniejszej zabudowie. Szczególna gratka czeka na fanów postindustrialnych klimatów na zachód od ul. Sowińskiego. Znajdują się tam zabudowania PZL Wola, które zajmują kilkadziesiąt hektarów. Oglądane w z pewnej wysokości robią niesamowite wrażenie.

Nowe na starym

Takie klimaty podziwiać będzie można z okien mieszkań południowo-zachodniej części osiedla Verdis. Tak bowiem Ronson nazwał swój wolski projekt. Jego najbliższe otoczenie nie ogranicza się tylko do hal poprzemysłowych. Na południe od osiedla znajduje się Cmentarz Wolski. Osoby, które zdecydują się na zakup lokali z oknami na zachód, północ czy wschód, będą miały w zasięgu wzroku niedawno ukończone osiedla takich deweloperów, jak: Budimex, Dom Development oraz Sawa Dom. Pomiędzy nimi dostrzec będzie też można starsze bloki. Osiedle Ronsona przedłuży linię nowej zabudowy po zachodniej stronie ul. Sowińskiego. Łącznie projekt Verdis zakłada budowę ośmiu budynków z 346 mieszkaniami.

W pierwszym etapie powstanie 128 mieszkań w dwóch budynkach sześciopiętrowych i jednym siedmiopiętrowym. Powierzchnia lokali wyniesie od 42 do 108 mkw. Ich ceny ustalono od 7500 do 8500 zł za 1 mkw. brutto. Mieszkania na parterach będą wyposażone w ogródki, a lokale na wyższych piętrach w balkony. Na elewacji budynków pojawi się tynk z fragmentami cegły oraz duże drewniane okna. Na parterze budynków będą mieściły się lokale usługowe. Inwestycja została zaprojektowana przez pracownię Mąka Sojka Architekci. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na wrzesień 2012 r.Obok Wyścigów

Drugi z nowych projektów Ronsona o nazwie Sakura zlokalizowany jest przy ul. Kłobuckiej. Tuż obok znajdują się Państwowe Tory Wyścigów Konnych, a nieco na zachód linia kolejowa i budowa trasy N-S. Te dwie ostatnie nie powinny być jednak szczególnie uciążliwe dla przyszłych mieszkańców osiedla. Problematycznym sąsiadem może okazać się jednak lotnisko na Okęciu. Pasy startowe położone są ok. kilometra od Sakury.

Cała inwestycja będzie składała się z czterech budynków z 450 mieszkaniami. Pierwszy etap budowy zakłada realizację jednego 10-piętrowego budynku, w skład którego wejdzie 99 mieszkań, 9 lokali usługowych na parterze oraz 11 lokali biurowych na pierwszym piętrze. Mieszkania będą miały od 50 do 85 mkw. powierzchni. Każdy z lokali będzie wyposażony w balkon, taras lub przeszkloną werandę. Inwestycja zostanie ogrodzona i objęta całodobową ochroną. Deweloper wycenił koszt zakupu 1 mkw. mieszkania od 7900 do 8900 zł brutto. Planowane zakończenie pierwszego etapu osiedla Sakura, tak jak w przypadku Verdis, przypada na wrzesień 2012 roku.