W pierwszej fazie zostanie wybudowane 220 mieszkań o powierzchni od 31 do 78 mkw., umiejscowionych w budynkach o willowej architekturze. W ramach każdego z nich powstaną jedynie 22 lokale.

Reklama

Start latem

Wszystkie mieszkania znajdujące się na parterze otrzymają dostęp do przestrzennego ogródka. Za 1 mkw. mieszkania trzeba zapłacić 6,5 tys. zł. Niedługo do sprzedaży powinny też trafić lokale z drugiej fazy inwestycji. Początek prac budowlanych nad kolejnym etapem osiedla zaplanowany jest na trzeci kwartał 2010 r. "Na podstawie ostatnich badań, które przeprowadziliśmy w celu sprawdzenia zapotrzebowania konsumentów na lokale, podjęliśmy decyzję o zmianie w rozplanowaniu mieszkań" - mówi Michał Szarow, specjalista d/s przygotowania i realizacji inwestycji Dolcan. "Zauważyliśmy, że na 3-pokojowe lokale jest dużo większe zapotrzebowanie wśród osób zainteresowanych tym projektem, co wynika również z tego, że inwestycja jest przeznaczona w głównej mierze dla rodzin z dziećmi" – dodaje.

Działka pod przychodnię

Osiedle Tęczowe zlokalizowane jest we Włochach, w sąsiedztwie ulic Gryczanej, Szczęsnej i Techników. Działka, na której znajduje się inwestycja, ma ponad 5 hektarów. Nie wszystko jednak będzie zabudowane budynkami mieszkalnymi. "W związku z przekazaniem części naszych gruntów pod przychodnię medyczną już niedługo powstanie placówka, z której będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy naszej inwestycji, ale również lokatorzy pobliskich osiedli" - mówi Rafał Stawski, z-ca dyrektora ds. inwestycji Dolcan.

Osiedle przy al. Krakowskiej

Poza Tęczowym Osiedlem Dolcan realizuje we Włochach inną, dużo większą inwestycję. Mowa o osiedlu Aleja Krakowska, w którym docelowo znaleźć się ma ok. 1000 lokali. Niedawno firma rozpoczęła prace w ramach pierwszego etapu przedsięwzięcia, w którym powstanie 350 mieszkań rozlokowanych w budynkach o wysokości od II do XI kondygnacji. Nowe bloki staną w miejscu starych hal magazynowo-produkcyjnych. Projekt zakłada budowę osiedla wielorodzinnego oraz lokali usługowych w parterze budynków od al. Krakowskiej i ul. Instalatorów. Osiedle będzie także posiadać garaż podziemny. Budynki z pierwszego etapu zostaną zgrupowane wokół wspólnego dziedzińca rekreacyjnego, ale otwartego od strony południowej. Dzięki temu mieszkania mają być słoneczne i dobrze naświetlone.

W ofercie są lokale 1-, 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o metrażu od 31,5 do 106 mkw., z balkonami, loggiami oraz przeszklonymi ogrodami zimowymi. Cenę 1 mkw. mieszkania ustalono od 7250 do 7600 zł. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić do swoich mieszkań pod koniec czerwca 2012 roku.

To jednak tylko preludium do dużo większego budowania. W planach firmy jest budowa kolejnych ok. 700 mieszkań. W sumie przy al. Krakowskiej 291 powstanie kompleks, który będzie liczył ponad 1000 mieszkań. Deweloper szacuje, że zakończenie ostatniego etapu nastąpi w II kwartale 2015 roku.