Firma Dolcan, deweloper osiedla, które powstaje u zbiegu al. Krakowskiej z ul. Instalatorów ujawnił, że ma duży apetyt na budowanie w tamtej okolicy. Dotychczas spółka informowała jedynie o tym, że planuje tam budowę 350 mieszkań rozlokowanych w budynkach o wysokości od II do XI kondygnacji. Okazało się jednak, że wspomniane plany to tylko preludium do dużo większego budowania.

Reklama

Wielki kompleks

Wybudowanie 350 lokali będzie dopiero pierwszym etapem przedsięwzięcia. Z okazji wmurowania kamienia węgielnego pod tę fazę inwestycji przedstawiciele spółki powiadomili, że w planach jest budowa kolejnych ok. 700 mieszkań. W sumie przy al. Krakowskiej 291 powstanie kompleks, który będzie liczył ponad 1000 mieszkań. Deweloper szacuje, że zakończenie ostatniego etapu nastąpi w drugim kwartale 2015 roku.

"Patrząc na inwestycję przez pryzmat całego projektu, jest to prawdopodobnie nasza największa realizacja" - powiedział Michał Szarow, specjalista ds. przygotowania i realizacji inwestycji Dolcan.

Zamiast hal

Nowe budynki staną w miejscu starych hal magazynowo-produkcyjnych. Projekt zakłada budowę osiedla wielorodzinnego oraz lokali usługowych w parterze budynków od al. Krakowskiej i ul. Instalatorów. Osiedle będzie także wyposażone w garaż podziemny. Budynki z pierwszego etapu zostaną zgrupowane wokół wspólnego dziedzińca rekreacyjnego, ale otwartego od strony południowej. Dzięki temu mieszkania mają być słoneczne i dobrze naświetlone. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw ozdobiony kwiatami oraz zielenią.

W czerwcu 2012 r.

Deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań. W ofercie są lokale 1-,2-,3-,4- i 5-pokojowe o metrażu od 31,5 do 106 mkw., z balkonami, loggiami oraz przeszklonymi ogrodami zimowymi. Cenę 1 mkw. mieszkania ustalono od 7250 do 7600 zł. Za opracowanie projektu osiedla odpowiada firma architektoniczna AGK. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Strabag. Pierwsi mieszkańcy będą się mogli wprowadzić do swoich mieszkań pod koniec czerwca 2012 roku.

Wady i zalety lokalizacji

Dzięki umiejscowieniu osiedla będzie można w stosunkowo łatwy sposób dojechać zarówno do centrum, jak i największych skupisk biurowców: w okolicach Al. Jerozolimskich oraz na Służewcu Przemysłowym. Dobre połączenie z innymi rejonami Warszawy zapewnią liczne autobusy, tramwaje oraz stacja PKP Rakowiec. Z nowego osiedla łatwo będzie się też dostać do centrów handlowych Blue City oraz Galeria Mokotów, a nieopodal zlokalizowany jest też bardzo popularny park Szczęśliwicki.

Lokalizacja osiedla ma też swoje wady. Osoby rozważające zakup mieszkania w tym projekcie powinny wziąć pod uwagę to, że w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji planowana jest budowa węzła drogowego. Połączy on aleję Krakowską z planowanym miejskim odcinkiem Trasy N-S, która będzie przebiegać na granicy dzielnic Ochota i Włochy, wzdłuż istniejącej linii kolejowej prowadzącej w kierunku Radomia.