W I etapie zrealizowane zostaną budynki B, C, D i E wraz z częścią dwupoziomowego garażu podziemnego i przyłączami. W tej fazie przedsięwzięcia do sprzedaży przeznaczono 147 mieszkań. Teren osiedla będzie ogrodzony i strzeżony. W patio znajdą się plac zabaw, ławki i alejki spacerowe oraz zieleń. Kompleks będzie zamknięty dla ruchu kołowego – wjazd do hali garażowej zlokalizowany zostanie od zewnętrznej strony osiedla. Pod budynkami znajdować się będą pojedyncze i rodzinne miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.

W drugim etapie powstaną budynki A, F, G oraz pozostała część garażu i przyłączy. Na cały kompleks mieszkaniowy składać się będzie zespół budynków o wysokości od trzech do dziewięciu pięter, zlokalizowanych na terenie trójkątnej działki. Docelowo osiedle liczyć będzie 255 mieszkań i dwa lokale usługowe.

Najpierw sprzedaż

Mimo że budowa osiedla dopiero startuje, projekt jest już od dawna znany poszukującym mieszkań w Warszawie. Pierwsze umowy z kupującymi deweloper podpisywał już jesienią ubiegłego roku. Nic więc dziwnego, że wraz z rozpoczęciem prac firma chwali się, że już ponad 60 procent mieszkań w tej fazie inwestycji znalazło nabywców.

Taki wynik był też możliwy dzięki temu, że Bouygues Immobilier Polska postawił na nieduże lokale, które są najbardziej poszukiwane na rynku. Klienci znajdą tam zróżnicowane metraże mieszkań; 1-pokojowe od 24 do 31 mkw., 2-pokojowe od 33 do 46 mkw., 3-pokojowe od 47 do 81 mkw. Ich ceny wynoszą od 218 do 490 tys. złotych. Garaże podziemne wyceniane są na 29 tys. zł za miejsce pojedyncze i 45 tys. zł za podwójne miejsce. Firma proponuje również specjalną ofertę kredytowania zakupu mieszkania, dzięki której klienci nie muszą spłacać kredytu aż do momentu odbioru lokalu.

Ciekawa lokalizacja

Deweloper osiedla nie byłby sobą, gdyby nie zachęcał do zakupu, podkreślając przede wszystkim zalety tego rejonu Warszawy. "Lokalizacja Villa Parc charakteryzuje się znakomitą komunikacją we wszystkich kierunkach. Na uwagę zasługuje również bogate zaplecze dzielnicy, włączając w to m.in. centra handlowe oraz punkty usługowe. Oferta okolicy w zakresie aktywnego wypoczynku też jest imponująca. Wystarczy wymienić całoroczny stok narciarski w parku Szczęśliwickim, korty tenisowe czy basen" - zachwala Katarzyna Rauber, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Ta część Ochoty, w której powstaje nowe osiedle, ma dużo atutów. Najbliższe sąsiedztwo inwestycji to też spore minusy, które powinny wziąć pod uwagę osoby zastanawiające się nad kupnem mieszkania.

Kolej i samochody

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że osiedle zlokalizowano blisko uczęszczanej linii kolejowej. To jednak nie wszystko. Drogowcy planują poprowadzić obok osiedla trasę N-S, która połączy Ursynów i Mokotów z Bemowem i Bielanami. Nie jest jeszcze znana dokładna data rozpoczęcia prac na odcinku, który sąsiaduje z inwestycją, ale trasa ta, poza udogodnieniem w postaci lepszej komunikacji, może się okazać uciążliwa.