Do produktów z linii Tikkurila Optiva dołączyła gruntująca farba akrylowa – Optiva Primer. Jakość pomalowanej powierzchni nie zależy tylko od farby wykończeniowej. Jej trwałość otrzymuje się przede wszystkim poprzez dobre podłoże. Jeśli będzie prawidłowo przygotowane, zaoszczędzi nam farby i skróci czas malowania. Dzięki temu powierzchnia pomalowana farbą wykończeniową ma równomierny połysk. Poprawia także przyczepność i wpływa na zwiększenie wydajności farby.

Nie tylko frytkownica

Kolejna nowość marki De’Longhi to coś więcej niż frytkownica. Urządzenie pozwala także szybko przygotować warzywa czy też mięso. Model F26200 zmieści jednorazowo 1 kg produktów. Ma wbudowany termostat, który automatycznie dostosowuje temperaturę smażenia, w zależności od wybranego produktu – od 150°C do 190°C. Ponadto metalowy filtr neutralizuje zapachy podczas smażenia. Wmontowany został w pokrywę, którą łatwo zdjąć z urządzenia i całość umyć w zmywarce. Plastikowe ścianki zaś nie nagrzewają się podczas pracy, więc w pewnością nie grozi nam poparzenie.

Satyna w sam raz na meble

Satyna to niezwykle delikatny materiał kojarzony do tej pory z modą odzieżową. Tkaniny marki Italvelluti z kolekcji Satin to pierwsza na rynku propozycja zastosowania w meblach tkanin satynowych.

Kolekcja składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest występująca w 14 kolorach tkanina Discovery Raso. Drugą część kolekcji stanowi kombinacja tkanin Magically Uni oraz Magically Spirali. Ich cechą charakterystyczną jest 3-milimetrowa membrana piankowa, umieszczona na spodzie satynowego lica. Dzięki niej tkanina nabiera miękkości i elastyczności. Ma także właściwości amortyzujące.