Od 27 maja do 6 czerwca odwiedzający Centrum Handlowe Blue City będą mogli poczuć się niczym w orientalnym kraju. Na stoiskach rozstawionych w oryginalnej scenerii wzorowanej na architekturze typowej dla tego regionu Afryki można znaleźć wszystko, co ściśle wiąże się w kulturą, tradycją i rzemiosłem Maroka. Klienci centrum będą mieli możliwość zakupu wykonanych na miejscu niepowtarzalnych wyrobów, w tym ozdobnych dzbanów, mis, wazów, lamp czy biżuterii. Organizatorem imprezy jest marokański sekretarz stanu przy ministerstwie turystyki i rękodzielnictwa.

Reklama

Nowy salon w Domotece

Luksusowe łóżka i materace znanych światowych producentów dostępne są w nowym salonie JMB Design. Założona w 1974 roku firma zajmuje się wyłączną dystrybucją na polski rynek takich marek, jak Joop!, Hasena i Unico Italia. Dodatkową działalnością JMB Design jest produkcja materacy i łóżek. Salon rozpoczął swoją działalność w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka niespełna miesiąc temu. Jest on czwartym studiem firmowym producenta. Oferuje nie tylko asortyment marek światowej klasy, ale również możliwość realizacji zamówień według indywidualnych potrzeb. Eksperci JMB Design współpracują także z architektami i projektantami wnętrz.

Domoteka to część Parku Handlowego Targówek – miejsce dla miłośników designu i prawdziwych znawców sztuki wyposażenia wnętrz. Poza JMB Design wśród 80 salonów Domoteki znajdują się sklepy oferujące meble i akcesoria do salonu, kuchni, łazienki, jadalni, pokoju dziecięcego czy gabinetu. Znajduje się tutaj również wiele innych sklepów oferujących szeroki wybór produktów wyposażenia sypialni, w tym m.in. Asymetria Studio, BoConcept, Formanowa, Hästens, NAP, Selene, Studio Piu czy Willow House.

Pouczająca lektura dla maluchów

Do księgarni trafiła właśnie książka, która pomoże zrozumieć dzieciom trudne słowo „D.E.S.I.G.N.” coraz częściej pojawiające się w rozmowach dorosłych. Pozycja ukazująca się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry to kontynuacja cieszącej się dużą popularnością książki „D.O.M.E.K.” traktującej o architketurze. Jak zapowiada wydawca, „D.E.S.I.G.N.” to przegląd 69 najciekawszych projektów wzornictwa przemysłowego z ostatnich 150 lat – od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów – od Le Corbusiera po Philippe’a Starcka. Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i atrakcyjne ilustracje „D.E.S.I.G.N.” bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów. Pozwala zrozumieć, że każdą rzecz można zaprojektować na tysiąc różnych sposobów. Udowadnia, że wyobraźnia projektantów nie zna granic. I pokazuje, jak fascynującym zajęciem jest projektowanie. Autorką jest Ewa Solorz, a ilustracje przygotowali Aleksandra Mizielińska i Daniel Mizieliński.

Mebel 2010

Jeszcze tylko do końca tego tygodnia można w galerii poznańskiej ASP oglądać wystawę prezentującą meble i obiekty z kolekcji Katedry Mebla. Przedstawione na niej przedmioty to wybrane projekty pięciu pracowni katedry realizujące odmienne autorskie programy badawczo-dydaktyczne. Kształcenie w specjalności „Projektowanie Mebla” to kilkupokoleniowa tradycja i doświadczenie twórców – projektantów i architektów lat powojennych, którzy współtworzyli słynną poznańską szkołę mebla. Wystawa MEBEL 2010 prezentuje fragment kolekcji Katedry Mebla ostatniej dekady i jest zapowiedzią obchodów 60-lecia Wydziału Architektury i Wzornictwa oraz doświadczeń trzech pokoleń dydaktyków i projektantów mebli poznańskiego środowiska.