Osiedle planowane przez Ronsona powstanie na działce, którą firma zakupiła w 2008 r. od spółki Gallmar za 21 mln zł. Projekt liczyć będzie ok. 500 mieszkań. Jako pierwszy powstanie blok A1, w którym znajdzie się 52 lokali.

Reklama

Najwięcej dwupokojowych

Wielkość mieszkań wynosi od 32 do 79 mkw. Przeważają lokale 2-pokojowe o powierzchni ok. 50 mkw. Do mieszkań na parterze przynależeć będą tarasy z ogródkami o powierzchni 22 – 41 mkw. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w balkon lub loggię o powierzchni 3,5 – 13 mkw. Na poziomie –1 znajdować się będą miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Osiedle będzie ogrodzone, a każda z klatek zostanie wyposażona w windę. Cena za 1 mkw. lokum ma wynosić od 6 do 6,5 tys. zł.

"Mimo niskiej ceny chcemy utrzymać wysoki standard wykończenia charakteryzujący nasze inwestycje. W Osiedlu Wiślanym, tak jak we wszystkich poprzednich projektach w budynkach znajdą się eleganckie hole a lokale wyposażone będą w duże drewniane okna oraz ogródki przynależące do mieszkań na parterze. Wejście w nowy dla nas segment popularny związane jest z prognozami rynkowymi, które mówią o stopniowo wzrastającym popycie na małe mieszkania w lokalizacjach podwarszawskich" - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Nowy projekt w Łomiankach jest pierwszą inwestycją firmy w segmencie popularnym. Poprzednie projekty spółki skrojone były z myślą o średniej i wyższej półce.

Niskie budynki

Inwestycja w Łomiankach zakłada budowę 11 budynków z około 500 mieszkaniami łącznie. Będą to 3-piętrowe bloki z garażami na poziomie –1. Na tym poziomie zaplanowano również komórki lokatorskie. Całość ma liczyć około 29 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań (PUM), około 3 tys. mkw. zostanie wybudowanych w I etapie. Osiedle zaprojektowała pracownia CK Architekci.

Ronson jest obecnie na etapie poszukiwania generalnego wykonawcy, który byłby w stanie wybudować 1 mkw. PUM w cenie około 3,3 tys. zł. Realizacja całego przedsięwzięcia ma potrwać od 4 do 5 lat i kosztować mniej więcej 100 mln zł. Deweloper posiada pozwolenie na budowę I etapu, na który będą się składały trzy budynki: A1, A2 i A3.

Na ziemi po garbarni

Rozpoczęcie prac budowlanych zostało zaplanowane na przełom lipca i sierpnia. Nieco wcześniej ma wystartować sprzedaż mieszkań. Najpierw rozpocznie się wznoszenie budynku A1. Budowa kolejnych bloków z I fazy inwestycji będzie rozpoczynana sukcesywnie w miarę postępu prac budowlanych.

Zanim jednak zostanie wbita pierwsza łopata pod Osiedle Wiślane, trzeba będzie rekultywować teren. Inwestycja została zlokalizowana na gruncie, który zajmowała garbarnia. Przez wiele lat jej działalności do ziemi dostały się metale ciężkie wykorzystywane w procesach technologicznych. Andrzej Gutowski zapewnia, że do czasu wejścia generalnego wykonawcy teren pod przyszłą budowę zostanie zrekultywowany, a pierwsi mieszkańcy osiedla będą się mogli wprowadzić na przełomie 2011 i 2012 roku.