W połowie kwietnia uprawomocniło się pozwolenie na budowę osiedla. Deweloper, firma Gant zapewniła też sobie finansowanie dla projektu oraz wybrała generalnego wykonawcę prac. Została nim, powiązana kapitałowo z Gantem spółka, Budopol Wrocław. Za wykonanie I etapu inwestycji otrzyma ona 124 mln zł.

Przy ul. Sokołowskiej na Woli ma powstać ok. 750 mieszkań wraz z lokalami usługowymi. Będzie mogło w nim zamieszkać nawet 2 tys. osób. Kaskada na Woli stanie na dwuhektarowej, trójkątnej działce u zbiegu Sokołowskiej i Górczewskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie biegnie uczęszczana linia kolejowa ulokowana na nasypie a nieco ponad 100 metrów od niej, ruchliwa al. Prymasa Tysiąclecia.

Z garażami i handlem

Od strony linii kolejowej wyrośnie 11 piętrowy budynek natomiast od ul. Sokołowskiej powstanie czteropiętrowy gmach z ośmiopietrowymi dominantami. Między obydwoma, budynkami zaplanowano wewnętrzny dziedziniec położony na wysokości pierwszego piętra. Większość z zaplanowanych mieszkań to 2-pokojowe lokale o powierzchni 45-56 mkw. Łączna powierzchnia osiedla wyniesie ok. 50 tys. mkw. z tego nieco ponad 8 tys. mkw. zajmą lokale usługowe. Projekt osiedla powstał we wrocławskiej pracowni Zbigniewa Walasa.

Na początek pół tysiąca

W I etapie warszawskiej inwestycji ma powstać 551 mieszkań. Dodatkowo zbudowane zostaną parkingi podziemne oraz lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 6,1 tys. mkw. Oferta dewelopera obejmuje mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach z ogródkami, balkonami oraz tarasami. Na najwyższych piętrach kompleksu znajdą się przeszklone ściany dające dobrą perspektywę widokową. Ceny mieszkań są dość wysokie i wynoszą od 7 400 do 12 500 zł brutto za 1 mkw. Mimo takich stawek, deweloper zapewnia, że klienci kupili lub złożyli zamówienia na ponad 40 z nich.

Pod koniec 2011 r.


Prace budowlane przy wznoszeniu I etapu osiedla mają być zakończone do grudnia 2011 r. Deweloper przekonuje, że jednym z najważniejszych atutów inwestycji jest lokalizacja, ze względu na doskonałe połączenia komunikacyjne oraz zielone otoczenie (Park Moczydło, Park Szymańskiego, Lasek na Kole). Potencjalni kupujący powinni jednak wziąć pod uwagę sąsiedztwo torów i głośnej arterii, którą trzeba pokonać aby cieszyć się z uroków pobliskich parków.