Lada moment firma Robyg rozpocznie budowę VIII i X etapu swojej sztandarowej warszawskiej inwestycji - Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki zlokalizowanej w Wilanowie. W dwóch czteropiętrowych budynkach powstanie łącznie 218 mieszkań oraz lokale użytkowe na powierzchni ponad 1500 mkw.

Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki jest największą inwestycją Grupy Robyg w Miasteczku Wilanów. Budowa osiedla została zaplanowana w 10 etapach, z których pięć zostało już ukończone. Sprzedała ona w sześciu już zrealizowanych etapach projektu ponad 700 apartamentów. Mimo że w Wilanowie mamy do czynienia z wysoką nadpodażą nowych mieszkań, deweloper nie bardzo się tym przejmuje.

- Nawet w trudniejszym dla branży okresie udało nam się utrzymać stosunkowo wysoki poziom sprzedaży w Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki. Pomimo nadpodaży na tym lokalnym rynku udało nam się sprzedać ponad 700 mieszkań i apartamentów. Zadziałały przede wszystkim rekomendacje zadowolonych klientów. Spora grupa osób odwiedzających nasze biura przyznawała, że mieszkają tam już ich znajomi - mówi Wojciech Okoński, prezes Robyg.

Budowa na wiosnę

Prace na placu budowy VIII i X etapu osiedla rozpoczną się w II kwartale tego roku. Generalnym wykonawcą będzie spółka zależna dewelopera - Roby Construction. W obu fazach budowy powstanie 218 apartamentów o powierzchni od 32,9 do 154,1 mkw. W budynkach powstaną kawalerki, apartamenty - od dwu- do pięciopokojowych - oraz położone na dachu penthouse’y z dużymi tarasami. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Atelier 3 Girtler & Girtler Biuro Architektoniczne.

Ceny nowych lokali zaczynają się od 7,1 tys. zł za 1 mkw. brutto. Deweloper przekonuje, że najtańszy lokal można kupić już za 300 tys. zł brutto. Spółka planuje zakończenie budowy VIII i X etapu do końca 2011 r.

Osiedle Zdrowa

Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki nie jest jedynym osiedlem, które realizuje firma Robyg w Wilanowie. Deweloper wznosi w tej dzielnicy również Osiedle Zdrowa. Obecnie realizowany jest IV etap tego przedsięwzięcia, który ma zostać oddany do końca 2010 r. Dostępnych jest w nim jeszcze ok. 60 mieszkań do kupienia.

Dużo ofert

Inwestycje Robyga muszą sprostać nie lada konkurencji. Wilanów jest wręcz zalewany nowymi projektami. W całej dzielnicy jest ok. 2 tys. mieszkań wystawionych na sprzedaż. Prawie połowę tego stanowią lokale w zakończonych już inwestycjach. Jest to bodaj najwięcej z wszystkich warszawskich dzielnic. Ruch jest jednak niemrawy. Większość z oferowanych tam mieszkań zlokalizowanych jest na osiedlach o dobrym standardzie wykończenia, w ich sprzedaży pomaga to jednak niewiele.

Czytaj dalej >>>


Potencjalnych klientów skutecznie odstraszają bardzo wysokie ceny, które można porównać czasami do stawek mokotowskich czy śródmiejskich. Stawki ofertowe na poziomie 10 - 13 tys. są w Wilanowie na porządku dziennym. Znaleźć można też i tańsze oferty w przedziale cenowym 6,5 - 8,5 tys. zł. W strukturze wilanowskiej oferty przeważają jednak mieszkania duże i bardzo duże. To sprawia, że nawet w przypadku gdy cena ustalona jest w dolnych granicach widełek, całkowity koszt zakupu mieszkania znacznie przekracza 500 tys., a nawet 1 mln zł.

Wilanów wraca do łask

Ze względu na intensywną zabudowę Wilanów zaczął tracić w oczach klientów. Wcześniejsza, bardzo dobra opinia o dzielnicy została wystawiona na szwank. Odkąd zaczęto budować Miasteczko Wilanów i dziesiątki sąsiednich inwestycji, Wilanów stał się wielkim placem budowy. Pierwsi mieszkańcy skarżyli się na fatalną infrastrukturę drogową, brak obiektów handlowych, usługowych czy rozrywkowych.

Po pierwszych latach zasiedlania nowych osiedli opinia o Wilanowie zaczyna się jednak poprawiać. Pojawiło się kilka punktów handlowo-usługowych. Infrastruktura komunikacyjna jest rozbudowywana, puste bloki zaczynają ożywać, rozpoczęły się też prace nad częścią biurową, która będzie odgradzać Miasteczko Wilanów od planowanej południowej obwodnicy Warszawy. Coraz bliżej realizacji jest budowa centrum handlowo-usługowego w dzielnicy, która do tej pory cierpi na poważne braki w tego typu ofercie.

Skok do przodu

Dzięki posuwaniu się prac naprzód Wilanów przekracza barierę, zmieniając wizerunek z wieloletniego placu budowy w nowoczesną dzielnicę miejską. Choć nadal główną ul. Klimczaka odbywa się zaopatrywanie placów budów, to budowa al. Rzeczpospolitej napawa wiarą, że główny problem - komunikacja samochodowa i miejska - zostanie rozwiązany. Wspomniane inwestycje i dobra jakość budowanych osiedli sprawią, że o Wilanowie deweloperzy nie zapomną jeszcze przez długie lata.