Projekt przy Kanadyjskiej nie będzie jednak przypominał skalą poprzednich inwestycji. W budynku Sapir znajdzie się zaledwie 50 mieszkań, od 1-pokojowych typu studio do 4-pokojowych apartamentów. Będą one miały powierzchnię od 51 do 144 mkw. W odróżnieniu od M2 i Wiślanych Ogrodów Sapir nie będzie również przylegał bezpośrednio do dużej arterii komunikacyjnej.

Reklama

Wśród starszej zabudowy

Mimo że działka, na której została zlokalizowana nowa inwestycja, leży blisko al. Stanów Zjednoczonych, od bezpośredniej ekspozycji na tę ruchliwą trasę dzielą ją starsze budynki.

Mieszkania w tym czteropiętrowym budynku wyposażone będą w loggie i balkony. Na parterze zaprojektowano apartamenty z ogródkami. W podziemiach znajdować się będą miejsca parkingowe dla mieszkańców, którzy do swoich mieszkań będą mogli dotrzeć windą z poziomu garażu.

Ceny powyżej średniej

Deweloper zapewnia, że inwestycję cechować będzie wysoki standard oraz ciekawe rozwiązania aranżacyjne mieszkań. Nowe lokale nie są jednak tanie. Za 1 mkw. zapłacić trzeba minimum 7,75 tys. zł. Wraz ze sprzedażą mieszkań wystartowała też budowa projektu przy Kanadyjskiej. Inwestor zapewnia, że termin zakończenia inwestycji to II/III kw. 2011 r.

Spółka Sapir, deweloper projektu przy Kanadyjskiej, powstała w wyniku połączenia firm i inwestorów prywatnych działających w branży nieruchomości. Celem spółki jest budownictwo jedno- i wielorodzinne na terenie Polski. Jej udziałowcy uczestniczyli w realizacjach projektów mieszkaniowych zarówno w Izraelu, skąd pochodzą, jak i na terenie Europy, m.in. w Rumunii. Posiadają również doświadczenie na warszawskim rynku. Zrealizowali m.in. budynek wielorodzinny M2 przy ul. Słomińskiego składający się z 17 kondygnacji naziemnych, na których powstało 270 lokali mieszkalnych, z powierzchniami usługowymi w parterze oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Udziałowcy Sapira przyłożyli też rękę do osiedla mieszkaniowego Wiślane Ogrody po żoliborskiej stronie al. Armii Krajowej. W masywnym, 15-kondygnacyjnym budynku powstało 300 mieszkań. W planach udziałowców spółki jest też realizacja osiedla w zabudowie jednorodzinnej w Konstancinie-Jeziornie.

Silna konkurencja

Firma Sapir będzie musiała sprostać dość silnej konkurencji. W pobliżu rozpoczęła się budowa dwóch dużych osiedli mieszkaniowych. Oba powstają wprawdzie na Gocławiu, ale ich deweloper Dom Development celuje w klienta, któremu klimat Saskiej Kępy jest bliski. Mowa o projekcie Adria przy ul. Jugosłowiańskiej i osiedlu Saska Kępa budowanym przy ul. Rogalskiego. W pierwszym powstanie 656 mieszkań, a w drugim prawie tysiąc więcej.