Deweloper poinformował, że centrum handlowe zbuduje spółka joint venture założona z firmą Globe Trade Centre (GTC), do której należy m.in. Galeria Mokotów. Wartość projektu szacowana jest na 250 mln euro.

Reklama

Ambitne plany

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 7 hektarów. Planowane centrum handlowe będzie dysponowało 60 000 mkw. powierzchni najmu. W zasięgu bezpośredniego oddziaływania nowego centrum znajdą się jedne z najbardziej zasobnych obszarów Warszawy, jak Wilanów, Sadyba, a także pobliski Konstancin-Jeziorna.

- Realizacja tego projektu będzie ważna dla dzielnicy Wilanów. Jako firma tworząca Miasteczko Wilanów wiemy, jak bardzo potrzebne jest nowoczesne centrum handlowe w tej szybko rozrastającej się części miasta. Mam nadzieję, że projekt zrealizowany wspólnie z GTC będzie początkiem dalszej współpracy - powiedział Ryszard Krauze, przewodniczący rady nadzorczej Polnordu.

Również przedstawiciele GTC są pełni optymizmu.

- Cieszymy się, że to właśnie Polnord będzie naszym partnerem przy realizacji tego przedsięwzięcia. GTC wniesie do projektu swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji nowoczesnych obiektów handlowych, w tym doskonałe relacje z kluczowymi markami polskimi i międzynarodowymi. Lokalizacja planowanego centrum handlowego pozwoli najemcom na bezpośrednie dotarcie do klientów dysponujących najwyższą siłą nabywczą w Polsce - powiedział Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC

Po raz drugi

GTC to już drugi partner, z którym Polnord próbuje wybudować powierzcnie handlowe na terenie Miasteczka Wilanów. W czerwcu 2008 r. deweloper zawarł porozumienie w tej sprawie ze spółką Multi Development Poland, będącą częścią Multi Corporation z siedzibą w Holandii, specjalizującą się w projektowaniu i realizacji na wielką skalę wielofunkcyjnych projektów obejmujących rewitalizację ścisłych centrów miast oraz nowoczesnych centrów handlowych. Ta ostatnia spółka powiązana była kapitałowo z Morgan Stanley Real Estate Fund V należącym do Morgan Stanley Real Estate. Współny projekt miał być realizowany przez spółkę celową joint venture SPV, powołaną przez Polnord, w której 50 proc. udziałów miało zostać odsprzedane Multi Corporation. Zgodnie z ówczesnymi szacunkami pierwsze obiekty handlowe miały szansę być oddane do użytku pod koniec 2010 roku. Ostatecznie jednak kryzys sprawił, że porozumienie między firmami nie doszło do skutku.

Ma być lepiej

Tyma razem ma być jednak inaczej. Według zapewnień przedstawicieli Polnordu i GTC finalna umowa pomiędzy GTC i Polnord ma zostać podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Rozpoczęcie realizacji centrum handlowego w Wilanowie planowane jest natomiast na drugą połowę 2010 roku, po otrzymaniu pozwolenia na budowę.