Kupujący, którzy szukają domu na południe od granic Warszawy, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

Reklama

Deweloperzy oferują tam ponad ćwierć tysiąca domów w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, jak również wolno stojące rezydencje położone na dużych działkach. Zlokalizowane są one w 20 inwestycjach w pasie od Konstancina po Nadarzyn. Poszukujących ogranicza jedynie zawartość portfela. Deweloperzy przygotowali jednak oferty zarówno dla mniej zamożnych, jak i dla krezusów.

Domy od 400 tysięcy

Najtańsze propozycje można znaleźć w Piasecznie, Nowej Iwicznej, Lesznowoli i Chyliczkach. W Piasecznie na Osiedlu Biedronka 77 - 132-metrowe domy położone na działkach o wielkości od 95 do 420 mkw. kupić można w cenie od 400 do 700 tys. zł. Nieco droższe są domy na osiedlu Owocowy Sad gdzie 96 - 143-metrowe domy na 120 i 390-metrowych działkach kosztują od 600 do 850 tys. zł. W podobnych cenach znajdziemy oferty w Lesznowoli. Na osiedlu Nasze Miasteczko 130-metrowe budynki z 250-metrowymi działkami kosztują 700 tys. zł. Nieco droższe, ale i większe są domy na osiedlu Polnych Maków. Za 180-metrowy budynek położony na działce o powierzchni od 300 do 600 mkw. zapłacić przyjdzie od 730 do 840 tys. zł.

Trochę taniej jest w Nowej Iwicznej. Na osiedlu Siedlisko Konwalie domy o powierzchni od 150 do 170 mkw. z 200- i 300-metrowymi działkami deweloper wycenił od 600 do 765 tys. zł.

Domów z segmentu popularnego poszukać można też w Chyliczkach. W tej miejscowości zlokalizowana jest inwestycja Bażancia Polana, gdzie powstają budynki o powierzchni od 150 do 220 mkw. położone na ok. 500 metrowych działkach. To wszystko w cenie od 620 do 820 tys. zł.

Średnia półka

Domy o powierzchni od 150 do 250 mkw. w atrakcyjnych lokalizacjach, to produkt przeznaczony dla osób, które mogą sobie pozwolić na wydatek co najmniej 1 mln złotych. Tego typu budynki znajdziemy zarówno na osiedlach, gdzie dominują mniejsze zabudowania, jak i tam, gdzie deweloperzy stawiają głównie największe rezydencje. Trafiają się też projekty, w których domy ze średniej półki stanowią większość. Takim osiedlem jest np. Le Village, które powstaje w Józefosławiu. Wznoszone są tam domy o powierzchniach od 160 do 176 mkw. położone na 100 lub 300-metrowych działkach. Ich ceny wynoszą od 900 tys. do nieco ponad 1 mln zł.

Czytaj dalej >>>Podobne ceny obowiązują w Piasecznie na osiedlu Gardenia. Budowane są tam domy o powierzchniach 150 - 174 mkw. zlokalizowane na działkach o powierzchni od 210 do 320 mkw.

Za około 1 mln złotych można też liczyć na zakup większego budynku. W Ustanowie na osiedlu Parkowa domy o powierzchni od 170 do 225 mkw. położone na 900-metrowych działkach kosztują od 880 do 1,15 mln zł.

Deweloperzy mierzą też ze swoimi propozycjami w najbardziej zamożną część kupujących. Dla nich skierowane są oferty domów o powierzchni 200 - 350 metrów.

Najdroższe osiedla

Takie domy powstają w Konstancinie, Piasecznie, Nadarzynie, Zalesiu Górnym i Chojnowie. Ich ceny wynoszą 2 - 3 mln zł. Grupa klientów zainteresowanych tego typu nieruchomościami jest bardzo niewielka.

Reklama

Za ok. 3 mln złotych można stać się właścicielem 360-metrowej rezydencji położonej na działce o powierzchni 1,5 tys. mkw. na osiedlu Ventana w Walentowie. Ponad 2 mln zł kosztuje natomiast 290-metrowy dom na tysiącmetrowej działce na osiedlu Constans w Konstancinie. Przy kwotach tej wielkości kupujący mogą bez problemu znaleźć propozycję dla siebie w granicach Warszawy. Ponad 200-metrowe domy na dużych działkach za kwotę 2 mln zł można znaleźć w takich dzielnicach jak Wilanów czy Bielany.

Mieszkania konkurencją

Dużą konkurencją dla domów nadal pozostają mieszkania, ponieważ lokalizacja jest wciąż jednym z najważniejszych czynników rozważanych przy zakupie nieruchomości. Bardzo dużym problemem w Warszawie są niewydolne arterie komunikacyjne oraz brak rozbudowanej bazy transportu publicznego. Te problemy odsuwają decyzję potencjalnych klientów na domy w bliżej nieokreśloną przyszłość. Trzeba też dodać, że takie osiedla powstają często w oderwaniu od infrastruktury, a domy kupują rodziny z dziećmi i rodziny wielopokoleniowe. Dlatego na popularności w segmencie budownictwa jednorodzinnego będą zyskiwały przede wszystkim te lokalizacje, gdzie poprawiona zostanie infrastruktura drogowa.