Firma Concept Development rozpoczęła pierwsze prace na działce przy Grzybowskiej 87, na której stanąć ma 15-kondygnacyjny biurowiec. Zanim budowa szklanego gmachu będzie mogła się rozpocząć, z działki muszą zniknąć dotychczasowe zabudowania. Z początkiem roku rozpoczęło się więc burzenie stojącego tam budynku Metroneksu. Rozbieraniem budynku zajmuje się firma AF Group Polska.

Wyburzenie poprzedzone zostało fazą ręcznego demontażu wyposażenia budynków. Następny krok to mechaniczna rozbiórka elementów konstrukcji budynku.

Rozbiórka charytatywna

Deweloper znalazł oryginalny sposób na wspomożenie przy okazji rozbiórki organizacji charytatywnych. Gruz i inne materiały odzyskane z rozbiórki zostaną przeznaczone do sprzedaży, a uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. – Każda dekonstrukcja powinna wiązać się z przyszłą konstrukcją – przekonuje Bolesław Shugol, przedstawiciel Concept Development. Dlatego podczas opracowywania planu realizacji Concept Tower postanowiliśmy pochylić się nad sytuacją instytucji pomagających innym. Utworzony przez Concept Development fundusz remontowy chcielibyśmy przeznaczyć na renowację najbardziej potrzebujących ośrodków opiekujących się dziećmi – zapewnia.

Przewidziany termin zakończenia demontażu oraz rozbiórek przy ulicy Grzybowskiej to 30 stycznia 2010 r.

9 tys. mkw. biur

Biurowiec powstanie niedaleko skrzyżowania ulicy Grzybowskiej i Karolkowej, obok planowanego projektu biurowo-mieszkalnego firmy Ablon. Concept Tower to biurowiec o wysokości 15 kondygnacji nadziemnych z trzema podziemnymi kondygnacjami garażowymi, w którym pomieści się niemal 9 tys. mkw. biur. Budynek zrealizowany będzie jako biurowiec klasy A z pełnym okablowaniem, systemowym BMS (Building Management System), klimatyzacją, podniesionymi podłogami i otwieranymi oknami. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej na piętrach od 1 do 6 wyniesie średnio 600 mkw., a na piętrach od 7 do 14 – 500 mkw. Na parterze oprócz foyer powstanie powierzchnia przeznaczona na działalność komercyjną oraz kawiarnia lub bistro.

Biura na sprzedaż

Realizacja projektu potrwa ok. 18 miesięcy. Inwestycja będzie nietypowa jak na stołeczny rynek biurowy. Zamiast wynajmować powierzchnię w biurowcu, deweloper zamierza ją sprzedawać. Najmniejsza powierzchnia, w posiadanie której może wejść kupujący, to ok. 90 mkw. Cena za 1 mkw. wynosi 18 – 20 tys. zł.