Grzybowska 4 to budynek o zróżnicowanej wysokości, tworzący literę U, otwarty na park. Dominujące są dwie 17-piętrowe wieże od strony północnej, natomiast skrzydła budynku prostopadłe do ul. Grzybowskiej mają wysokość 7 pięter. Inwestycja składa się z 287 mieszkań, w tym 5 penthouse’ów. W ofercie znajdują się obecnie lokale o powierzchni od 38,3 do 250,7 mkw. Ceny wynoszą od 12 000 do 29 500 zł za 1 mkw.

Reklama

W inwestycji Grzybowska 4 znajduje się także 14 lokali usługowych o łącznej powierzchni 3963,2 mkw. zlokalizowanych głównie od ul. Grzybowskiej. W sprzedaży zostały lokale o metrażach od 212 do 555 mkw. w cenie od 15 150 do 22 800 zł za 1 mkw. netto. Największa powierzchnia oferowana jako jeden lokal to 1350 mkw. Na terenie inwestycji przewidziano patio z ogrodową zielenią i fontanną, gdzie znajdą się również ogródki przynależne do apartamentów na parterze. Oddawany budynek jest strzeżony, a wejście zaprojektowano przez reprezentacyjną recepcję od strony ul. Grzybowskiej.

Nowy apartamentowiec stanął w miejscu, w którym stała niegdyś złocista siedziba ludowców. Dom Development kupił działkę od PSL pod koniec 2005 roku za ok. 70 mln złotych a stojący na niej biurowiec zniknął z powierzchni ziemi na początku 2007 r. Następnie teren przejął generalny wykonawca firma Warbud, który zobowiązał się wznieść nowy budynek za 196,5 mln złotych.

Ta sama firma budować będzie najnowsze osiedle Dom Development, przy ul. Klasyków na Białołęce. W grudniu Warbud poinformował, że podpisał z Dom Development umowę na budowę I fazy trzyetapowego osiedla mieszkaniowego. Inwestycja docelowo składać się będzie z 12 budynków mieszkalnych. Etap I zaprojektowano jako zespół czterech 3-, 4-kondygnacyjnych budynków w rejonie ulic Klasyków i Krokwi. Przy wjeździe powstanie budynek portierni z całodobową kontrolą pojazdów i pieszych. Nie zabraknie też zieleni oraz placu zabaw dla dzieci. Osiedle zaprojektowane przez biuro Hermanowicz Rewski Architekci ma być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Klatki schodowe wyposażone zostaną w windy umożliwiające dostęp do mieszkań położonych na wszystkich kondygnacjach oraz do garażu podziemnego, w którym znajdzie się 166 stanowisk postojowych. Za swoje usługi Warbud zainkasuje 28,2 mln złotych. Termin realizacji wyznaczono między grudniem 2009 a kwietniem 2011 r. Nowy projekt powstanie na terenach zakupionych przez dewelopera od Polleny Aromy i ograniczonych ulicami Klasyków, Krokwi, Drożdżową i Dziatwy. Działki o łącznej powierzchni 6,5 hektara kosztowały niemal 69 mln złotych. Może na nich powstać nawet pół tysiąca mieszkań.