Po dwóch miesiącach od trafienia na rynek 30 proc. lokali zlokalizowanych w budynku Brunello znalazło już nowych właścicieli. Inwestor poinformował, że kolejne 40 proc. lokali zostało zarezerwowanych.

Tylko kilkadziesiąt lokali

Na chętnych czeka jeszcze 21 mieszkań w budynku Brunello. Maja one powierzchnię od 83 do 180 mkw. Kolejne lokale trafią do sprzedaży na początku 2010 roku. Wtedy na rynek powędrują mieszkania zlokalizowane w drugim gmachu kompleksu – Oskarze. Do tego czasu przejdzie on lifting polegający na odnowieniu powierzchni wspólnych w obiekcie. Ceny za 1 mkw. apartamentu zaczynają się od 18 tys. zł. Najdroższe lokale wycenione zostały na 30 tys. zł za 1 mkw.

Zmodernizowane budynki

Kompleks Holland Park został wybudowany w 2000 roku przez firmę ING Real Estate. W 2006 roku Holland Park został zakupiony przez Keen Property Partners, który przeprowadził modernizację i przebudowę obiektu, podnosząc jego standard. Prace modernizacyjne obejmowały nową aranżację apartamentów oraz przebudowę powierzchni wspólnych – korytarzy, recepcji i holi. Modernizację apartamentów nadzorowało studio architektoniczne Jestico & Whiles z Londynu, które znane jest w Polsce z projektu wystroju wnętrz w hotelu InterContinental w Warszawie oraz w apartamentowcu Diana Residence przy ulicy Chmielnej.

W październiku 2009 r. KPP zakończył proces ubiegania się o pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania kompleksu Holland Park i rozpoczął sprzedaż apartamentów.

Gmachy jak nazwy kwiatów

W skład kompleksu wchodzą dwa budynki: Brunello i Oscar. Ich nazwy pochodzą od dwóch odmian tulipanów. W sumie Holland Park ofertuje 59 mieszkań o powierzchni od 83 do 180 mkw. Przeważają lokale dwu- i trzypokojowe.

Mieszkańcy kompleksu mogą liczyć na ponadstandardowe udogodnienia. Lokatorzy mogą zamówić sprzątanie lub zlecić zrobienie zakupów, zamówienie biletów, zrobienie rezerwacji stolika w restauracji, a nawet zlecić znalezienie opiekunki do dzieci czy wynajęcie limuzyny. Dodatkowo codziennie rano w recepcji na lokatorów czeka gorąca kawa oraz zagraniczna prasa.

Łączna suma, którą inwestor spodziewa się zarobić na sprzedaży mieszkań w projekcie przy Książę-cej, wynosi co najmniej 125 mln zł.