Całkowita powierzchnia budynku pod wynajem będzie wynosiła około 28 tys. mkw. ulokowanych na 12 kondygnacjach w czterech wieżach. Najemcy będą mieli dostęp do zielonych tarasów zaprojektowanych na każdej kondygnacji budynku. Wieże połączone będą pomostami, umożliwiając wynajem do 3 tys. mkw. na jednym poziomie. Budynek będzie wyposażony m.in. w klimatyzację z kontrolą wilgotności.

Reklama

Trzy kondygnacje parkingu podziemnego oferować będą około 300 miejsc parkingowych do użytku najemców i gości. Ponadto w biurowcu planuje się umieścić sale konferencyjne do wynajęcia, restaurację, kawiarnię oraz sklepy. Budynek Tower Terraces, zaprojektowany został przez duńską pracownię architektoniczną Schmidt Hammer Lassen. Sjaelso planuje rozpoczęcie budowy biurowca w I połowie 2010 r., bezpośrednio po podpisaniu umów najmu i umów z inwestorami. Za pozyskanie najemców odpowiada CB Richard Ellis.

Okolice Domaniewskiej i Postępu najwyraźniej przypadły do gustu Duńczykom, którzy w pobliżu swojej pierwszej inwestycji planują drugą. Nowe biura stanąć mają przy Postępu 22. Projekt składa się z dwóch budynków: 7- i 12-piętrowego. Niższy ma być zbudowany ze szkła, drugi ze szkła i ciemnego kamienia. Budynek z kamienia znajdzie się od strony południowej, blokując dostęp światła do wnętrz. W ten sposób deweloper chce zminimalizować koszty klimatyzacji w okresie letnim. Deweloper zapewnia, że podchodzi elastycznie do wnętrz w zakresie ich układu i powierzchni. Każdy z budynków ma posiadać restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe (np. bank).

Projekt zakłada też stworzenie ok. 270 miejsc parkingowych. Powierzchnia całego kompleksu przeznaczona do wynajęcia ma wynieść 17 tys. mkw. Projekt gmachów przy Postępu 22 powstał w pracowni Arkitema.