Ronson rozważa budowę nowych domów w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Łomiankach. W sumie planowane inwestycje pozwolą Grupie Ronson zaoferować w przyszłym roku niemal 550 mieszkań o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 40 tys. mkw. W pięciu przypadkach będą to zupełnie nowe inwestycje. Pozostałe dwa to ostatnie etapy warszawskich projektów Imaginarium oraz Gemini. – Nasza strategia zakłada wykorzystanie środków z emisji do szybkiego wprowadzenia do oferty jak największej liczby projektów, które będą uruchamiane w pierwszej kolejności i podzielone na etapy. Dzięki temu spółka znacząco uatrakcyjni swoją ofertę. Nasza decyzja podyktowana jest przede wszystkim bardzo dobrymi wynikami sprzedaży lokali w ostatnich miesiącach, w realizowanych projektach – tłumaczy Shraga Weisman, prezes Ronson Europe.

Reklama

Na początek Warszawa, Wrocław i Szczecin

Na pierwsze półrocze 2010 roku Ronson zaplanował rozpoczęcie czterech inwestycji. W ramach Osiedla Wiślanego w Łomiankach powstanie 57 mieszkań o łącznej powierzchni 3,2 tys. mkw. Trzeci etap Imaginarium na Bielanach dostarczy 45 lokali. Dwie kolejne inwestycje zlokalizowano poza Warszawą. W pierwszym etapie osiedla Goya we Wrocławiu powstanie 70 mieszkań, a I faza projektu Mozart w Szczecinie obejmie budowę 41 lokali.

W drugim półroczu 2010 r. Ronson skupi się na Warszawie. W planach firmy jest rozpoczęcie II etapu osiedla Gemini na Ursynowie. Powstaną 133 mieszkania. Osiedla Orion i Kłobucka to zupełnie nowe projekty. W I fazie Oriona zaplanowano budowę 88 mieszkań. Pierwsza odsłona projektu przy Kłobuckiej powiększy ofertę Ronsona o kolejne 114 lokali.

Deweloper wychodzi poza Warszawę

Deweloper ma obecnie w sprzedaży mieszkania w siedmiu inwestycjach. Sześć z nich zlokalizowanych jest w Warszawie i okolicach. Są to: Imaginarium II na Bielanach, Nautica i Gemini na Ursynowie, Meridian na Woli. Na osiedlach Constans w Konstancinie i Gardenia w Józefosławiu firma oferuje natomiast domy. Jedynym projektem spoza Warszawy, w którym Ronson sprzedaje mieszkania, jest poznański Galileo.

Firma działa w Polsce od 1999 roku. Udziałowcami dewelopera są: GE Real Estate – jeden z największych graczy na rynku nieruchomości na świecie; U.Dori Engineering Works Corp. Ltd. – spółka specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym oraz inwestycjach komercyjnych. Israel Theatres Ltd. – firma, która prowadzi bezpośrednio i pośrednio działalność w sektorze nieruchomości oraz branży rozrywkowej zarówno w Izraelu, jak i Europie Środkowej.