W październiku firma rozpoczęła budowę zespołu apartamentów w Sopocie. Znajdzie się w nim 160 lokali. W tym samym czasie ruszyły kolejne prace w warszawskim Wilanowie. W najnowszym etapie budowy Miasteczka Wilanów, firma Fadesa Polnord wybuduje 260 mieszkań. Polnord pracuje też nad projektem zabudowy śródmieścia Miasteczka Wilanów. Projekt jest na etapie uzyskiwania tzw. operatu środowiskowego, niezbędnego przy inwestycjach tej wielkości. Spółka planuje, że w zależności od zatwierdzonego wariantu będzie tam 55 – 70 tys. mkw. powierzchni handlowych i usługowych. Trwają rozmowy z firmami, które specjalizują się w budowie i organizacji tego typu obiektów. Inwestycja ma szanse rozpocząć się za rok.

Reklama

To jednak nie koniec nowych projektów spod znaku giełdowego dewelopera. Spółki zależne od Polnord przygotowują nowe inwestycje mieszkaniowe w Szczecinie, Wrocławiu oraz Warszawie. Powstanie w nich około 500 mieszkań.

Spółka zamierza również rozpocząć projekt mieszkaniowy w Lublinie. Deweloper podpisał umowę przedwstępną na zakup działki o powierzchni 5,5 tys. mkw. w dzielnicy Felin. Jest to piąta działka kupiona na obszarze 2,5 ha, który Polnord chce kupić pod przyszłą inwestycję. Dotychczas skupił już 1,7 ha. Spółka planuje wykup całego interesującego ją terenu jeszcze w tym roku. Na tym terenie objętym planem zagospodarowania przestrzennego deweloper chce wybudować, w dwóch etapach, osiedle o wielkości 12 tys. mkw. Podpisane umowy zakupu działek umożliwiają rozpoczęcie procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu to III kwartał 2010 r.