Niemieckie "M" atrakcyjne dla Polaków? Może być taniej niż w kraju

| Aktualizacja:

Przez ostatnie lata na niemieckim rynku mieszkaniowym miał miejsce bezprecedensowy wzrost cen metrażu (związany m.in. z presją imigracyjną i niskimi stopami procentowymi). Mimo tej zmiany, koszt zakupu niektórych lokali z Niemiec, może być atrakcyjny również dla Polaków. Niskie ceny mieszkań notuje się głównie na obszarze byłego NRD. Wyjątkiem są m.in. przemysłowe miasta z zachodniej części kraju.

wróć do artykułu
  • ~Willi
    (2017-06-20 13:37)
    Deutschland für Deutsche, und nicht für p o l a k e n!!!
  • ~Gosc
    (2017-06-20 14:53)
    Ciekawe, co powiedzieli by Polacy, gdyby ukazalby sie w niemieckiej prasie artykul zachecajacy do kupna mieszkan w Polsce ????
  • ~Stiff
    (2017-06-20 15:07)
    To wcale nie jest tanio
  • ~tangoGAJOWY
    (2017-06-21 07:50)
    w dortmundzie powinny być ceny jak w afryce a nie europejskie
  • ~łon
    (2017-06-21 08:34)
    w ktorym momencie tego artykulu jest niska cena za metraż ?
  • ~t.runo
    (2017-06-21 10:42)
    Wy tam w Niemczech w większości jesteście bardziej niemieccy od Niemców, i nie wypisuj bzdur o sarkaźmie. Niemcy tak myślą, a przy okazji tacy Niemcy jak ty, czyli Volksdeutsche
  • ~-\/_|-|-
    (2017-06-21 11:01)
    Ceny sa nizsze niz w tym artykule - zwlaszcza na obszarach wiejskich gdzie mozna kupic atrakcyjne nieruchomosci z duza iloscia ziemi nawet po to by zainstalowac panele i odcinac kupony od dotacji bycia porsumentem - jest z tym inny problem - trzeba placic podatki w Niemczech - po troche wiecej niz pol roku zjawia sie panowie ktorzy poprosza o wytlumaczenie dlaczego mieszkacie w Niemczech ale nie macie samochodu zarejestrowanego w Niemczech, dojda problemy z sasiadami (jak znacie jezyk niemieckie to moze nawet poznacie milych ludzi) - ktos wam porysuje samochod w nocy, natnie opony bo sympatykow NPD mocno zradykalizowanych nie brakuje zlwaszcza na scianie wschodniej tradycyjnie oprocz Bawarii nieprzyjaznych Polsce (tak bylo i za Rzeszy i za NRD - to taka niemiecka tradycja). Dojdzie do tego masa innych atrakcji (inpsektrorzy ochrony srodowiska wizytujacy wasze zabudowania czy aby przypadkiem czegos podejrzanego nie robicie), mandaty za psa i za koszenie trawy wtedy gdy nie wolno... tanie domy na wsi sa i w Polsce. Pisze to bo sam powaznie rozwazalem kupno nieruchomosci w Niemczech ale poniewaz mam znajomych ktorzy tak zrobili to zdecydowalem ze skorka nie warta wyprawki, dolozylem 10% i kupilem dom na wsi w Polsce gdzie nikt mi nie powie zebym "wracal do siebie".
  • ~leming
    (2017-06-21 11:41)
    JUz raz byl Ostflucht, ale wowczas POLlacy nie mieli niepodleglosci. Jak widac z osiedlania sie Polakow w Niemczech, to ten nowy Ostflucht dowodzi, ze tak naprawde to Polska nie jest niepodlegla..
  • ~Coco.
    (2017-06-21 16:04)
    Choćby w Niemczech dawali mieszkania za darmo,to za żadne skarby bym się tam nie przeniosła.

Może zainteresować Cię też: