Kupić mieszkanie w 2017 roku? A może jeszcze zaczekać? PORADY EKSPERTÓW

| Aktualizacja:

Kredyty tanie, ceny niewygórowane, a ofert dużo. Eksperci są zgodni – w 2017 r. kupno mieszkania ma się opłacać, w tym też tego na wynajem. A jeśli już kupować, to co?

wróć do artykułu
  • ~Radek
    (2018-07-04 12:24)
    ja w tym roku kupiłem mieszkanie przez agencje nieruchomości ABCDOM. Po studiach zostałem w Krakowie i już nie chciałem płacić komuś za wynajem, dlatego zdecydowałem się na kupno własnego mieszkania
  • ~Werka
    (2018-05-23 13:21)
    My kupiliśmy właśnie w 2017 mieszkanie od Home Invest. Bardzo ładnie wykończony blok. Mieszkanie przygotowane do wykończenia nas zadowala. Schludnie, czysto. Jestem bardzo zadowolona.
  • ~hog
    (2018-05-02 15:58)
    Ja chcialem wczesniej z rynku wtornego i jednak kupilem deweloperke i to byla duzo lepsza decyzja, wszystkie instalacje nowe, zrobione na cito. Kupowalem 70m mieszkanie na osiedlu Miasteczko Wawer i jestesmy bardzo zadowoleni, sa 4 pokoje, 2 dziecięce i 1 nasz. Standard wysoki, osiedle super i okna z widokiem na las
  • ~stom
    (2018-03-15 12:47)
    My właśnie szukamy mieszkania w Warszawie. Szukając po ofertach w necie wydawało się nam, że w zasadzie dobrych mieszkań to już nie ma. Wszystko to jakiś dramat. Po rozpoczęciu współpracy z Rafałem Bieleckim, człowiekiem z branży nieruchomości wyszło, że te najlepsze oferty są dostępne dopiero bezpośrednio u agentów. Wcześniej mieliśmy tak, że siedzieliśmy po kilka godzin dziennie w ofertach. On nam zrobił analizę i jedziemy oglądać to, co faktycznie spełnia nasze oczekiwania. I tak powinno wyglądać szukanie mieszkania. Z tego co uzgodniliśmy, wynika że kiedy już wybierzemy mieszkanie, to on wszystko załatwi w 100 proc. za nas. I coś takiego po prostu nam pasuje. Nie lubimy samodzielnego załatwiania takich tematów.
  • ~Aneta
    (2018-03-09 11:30)
    Dzień dobry, Chętnie pomogę przy zakupie mieszkania pod inwestycje, doradzę na bezpłatnym spotkaniu które rejony i dlaczego są najbardziej atrakcyjne oraz zaproponuje szczegółowe oferty lub pomogę w poszukiwaniach. Zapraszam do biura Komnaty Nieruchomości w Sopocie, ul. Dworcowa 7 (Dworzec PKP Sopot) Kontakt w celu umówienia spotkania: 505 571 590 Zapraszam serdecznie.
  • ~Mati33
    (2018-02-24 11:39)
    Ja w 2017 kupiłem swoje mieszkanie własnościowe w inwestycji Dom Marzeń w podwarszawskim Piasecznie i nie żałuję – myślę, że opłaciło mi się to. Mieszkanie jak na swój metraż było naprawdę korzystne cenowo 
  • ~Justyna Sroka
    (2018-01-13 19:32)
    Chyba każdy moment jest dobry na kupno mieszkania, z drugiej strony to bardzo dobra inwestycja. Ja zastanawiam się nad osiedlem Leśny Kwiat, gdzie wielu moich znajomych mieszka z racji że osiedle łapie się na projekt mdm.
  • ~Mariusz
    (2017-12-22 12:56)
    My z żoną też tak czekaliśmy na idealny moment, ale prawd jest taka, że nie ma idealnego momentu - jest tylko idealna oferta, której też długo szukaliśmy i to z marnym skutkiem. Trafiliśmy do biura nieruchomości ABC Dom,a potem wszystko potoczyło się tak szybko i bezproblemowo: agent przeprowadził nas przez cały etap zakupu i nareszcie mamy coś swojego.
  • ~Katarzyna
    (2017-12-06 11:15)
    A czy nieruchomości poza miastem też będą kiedyś miały wyższą wartość? Opłaca sie np kupić dom za niecałe 200 tys 15 min od Gdańska (w Rozarium Tuchomskim) i liczyć an to, że za pare lat sprzedam go drożej?
  • ~Paulina
    (2017-11-27 22:56)
    Pomimo tego, że jesteśmy z narzeczonym jeszcze dość młodymi i bezdzietnymi ludźmi, stwierdziliśmy, że zdecydowanie wolimy zostać "pod miastem". Stąd też decyzja o zakupie mieszkania w Józefosławiu, gdzie Warpol buduje Osiedle Radnych 2. W naszej opinii to świetny wybór, bo za tak wysoki standard mieszkania o metrażu powyżej 50m musielibyśmy w Warszawie zapłacić ok. 1/3 więcej. Poza tym, dojazd do Śródmieścia to tylko pół godziny, więc dramatu nie ma.
  • ~Anita
    (2017-11-23 19:46)
    Coś w tym jest, że jako single i pary bez dzieci wolimy mieszkać blisko centrum. My również przez długi czas stawialiśmy na bliskość centrum, bo nie było problemów z dojazdami do pracy. Teraz, spodziewając się drugiego dziecka, uznaliśmy z mężem, że potrzebujemy takiego miejsca, gdzie nie tylko jest dobra komunikacja miejska, ale i są miejsca, gdzie spokojnie można pospacerować z dzieciakami. Przyjmując takie założenia, wybraliśmy osiedle na Ochocie, Grójecka 216. Mieszkania są świetnie rozplanowane, pokoje przestronne. Dla nas to ogromny plus.
  • ~miasteczko wawer
    (2017-11-14 10:43)
    my kupujemy mieszkanie na nowym osiedlu Miasteczko Wawer, najbardziej nam sie spodobały wlasnie te mieszkania i deweloper jest całkiem przyjaźnie nastawiony do ludzi, od poczatku wspolpraca układa się dobrze. Mieszkania są z widokiem na las i z wielkimi tarasami
  • ~Anna
    (2017-10-24 23:15)
    Ja zdecydowałam się na zakup teraz mieszkania od Inwestplan. przeanalizowaliśmy rynek. nie ma na co czekać.
  • ~Adrianna
    (2017-09-25 08:46)
    Ja zdecydowałam sie kupić mieszkanie we Wrocławiu. Pomoc w kupnie otrzymałam dzięki Biurowi Nieruchomości Abrys. Nie przepłaciłam, a mieszkam teraz na swoim.
  • ~pawelec
    (2017-09-18 07:00)
    a w polsce najlepiej w miejscach silnie turystycnznych inwestować w nieruchomości pod wynajem dla wycieczkowiczów. moim zdaniem jeszcze nie do końca odkrytym potencjałem są mieszkania pod wynajem nad morzem. ale coraz więcej ludzi zza granicy przyjeżdza nad nasze wybrzeże, w tym ogrom niemców od zachodniej strony. sam się nad tym zastanawima, czy nie zainwestować w coś takiego, jak mój pzyjaciel - kupił apartament w Rowach i sobie go wynajmuje od wiosny tego roku, obłożenie ma stałe, wszystkie terminy do października zaklepane, zimą trochę gorzej ale i tak są turyści. nic tylko inwestować, po spłacie kredytu są z tego takie pieniądze... kilkaset do kilku tysięcy miesięcznie. to jest inwestycja, która się zwróci w długim terminie dopiero, to fakt - bo dopiero po kredycie, ale przy tych kwotach emerytalnych, jakie przewidują dla nas to heh, ciężko nie szukać czegoś dodatkwego
  • ~Małgorzata68
    (2017-09-05 14:04)
    A na co tu czekać? Eksperci są różni i radzą różnie, nie wiadomo, co im tam w głowach siedzi :-) Zależy na co kto liczy - i tak zawsze w cenie bedą ekskluzywne mieszkania warszawa w tej kwestii sie nie zmieni. Mozna czekać, ale chyba tylko na jakieś ochłapy, z rynku pięciokrotnie wtórego...
  • ~jarecki
    (2017-08-29 12:06)
    Można kupić w Warszawie, można postawić na Marki, można na Łomianki, ale też na Piaseczno :) Ja po długim zastanawianiu się postawiłem właśnie na tę ostatnią miejscowość. Moja trzyosobowa rodzina już niedługo przeprowadzi się do Domu Marzeń :)
  • ~Karolina
    (2017-08-20 18:21)
    Ja zainwestowałam pieniądze w mieszkanie z rynku pierwotnego i nie żałuję. Najpierw zastanawiałam się czy nie poczekać, ale jak mam być szczera z lubicz apartament i tak już były okazyjne ceny za metr kwadratowy, więc się skusiłam. Poza tym bardzo chciałam już mieć coś swojego i powoli zaczynać się urządzać, jak tylko mieszkanie będzie oddane pod klucz.
  • ~zofiazo
    (2017-07-27 16:43)
    to zależy, nie zawsze warto czekać. Tu gdzie nam się podoba jest tylko 13 apartamentów. Stary Mokotów, 63 metry, piękny projekt kameralnego apartamentowca :) bajka!
  • ~Alicja
    (2017-07-23 17:05)
    Formalności, trudne decyzje, stworzenie koncepcji wystroju wnętrz - przed osobą kupującą dom lub mieszkanie stoi wiele znaków zapytania. Przed decyzją o zakupie nieruchomości warto rozważyć wsparcie ze strony specjalistów. Ja postawiłam na markę SaniWell, która w moim imieniu zadbała o wszystko, oddając mi wymarzone mieszkanie urządzone "pod klucz."

Może zainteresować Cię też: