Lemingrad na sprzedaż. Wielka ucieczka z Wilanowa

| Aktualizacja:

Niemal co czwarty właściciel mieszkania w Wilanowie chce je sprzedać. Odsetek chętnych do pozbycia się lokum w Rembertowie i Wawrze jest sześciokrotnie niższy. Zróżnicowanie tej statystyki w poszczególnych dzielnicach stolicy jest bardzo duże.

wróć do artykułu
  • ~Omega
    (2016-01-18 01:05)
    Może i uwierzyłbym w te "newsy" gdybym tam nie wybrał się i osobiście zobaczył jak ostatnio cała masa różnych inwestycji deweloperskich ruszyła. Czy miałoby to sens, gdyby aż tyle mieszkań stało niesprzedanych? Osiedle się ostatnio megadynamicznie rozwija. Ktoś bzdury w komentarzach pisze, obwodnica pójdzie po obrzeżach miasteczka od południa, a tereny zalewowe są kilka kilometrów na wschód od miasteczka, przy Wiśle, na Zawadach.
  • ~krosiek
    (2015-04-30 11:17)
    Wystarczy zerknąć na ceny w JARTOM. Kiedy po raz ostatni hale magazynowe były możliwe do przejęcia za tak małe pieniądze? No właśnie. Wszystkie warszawskie nieruchomości cenowo poleciały na łeb i szyję - to okres na inwestycje.
  • ~just me
    (2015-03-11 17:30)
    Tam się po prostu duzo buduje i stąd jest trochę mieszkań do kupienia.
    1. Obwodnica Południowa nie przechodzi przez środek, ale obok. Mozna sprawdzić w planach.
    2. Ceny wcale nie jest już takie wysokie.
    3. A mieszkańców jest więcej, a nie mniej. To widać na ulicach, po listach na wyborach.
    Widać, że większość z Was nigdy tam nawet nie była. Ale pisać każdy może :)
  • ~czytacz
    (2015-03-11 10:58)
    Żadna z w/w lokalizacji mnie nie interesuje
  • ~mm
    (2015-02-19 22:36)
    W Wilanowie poczatkowo kupowali dobrze zarabiajacy, czesto na kredyt. Jesli NADAL dobrze zarabiaja, to stac ich na lepsze mieszkania lub nawet domy. Poniewaz nie sa w zaden sposob zwiazani z okolica, wiec sa bardzo moblini. Datego sprzedaja bez wahania.

    Jesli zas arabiaja gorzej lub podobnie jak kilka lat temu, to dzis ledwo sobie radza z drogimi kredytami. Tez sa potencjalnym sprzedajacymi. Stad duza ilosc mieszkan w tamtej czesci miasta.

    Poza tym, w Wilanowie sporo mieszkan kupily rozne fundusze inwestycyjne oraz nasi "inwestorzy", zeby zarobic. Widza, ze teraz nie zarobia, bo ceny spedaja. Nastepna grupa sprzedawcow, majaca wiele lokali na zbyciu.

    Stad tyle mieszkan. Za 10 lat sytuacja sie ustabilizuje, bedzie to kolejne blokowsko, z jakich sklada sie Warszawa.

    Takie artykulu jak ten wplyna jednak na przekroj ludnosci. Tak jak na Kabatach, choc juz nie pierwszej mlodosci, trzyma sie dobry poziom mieszkancow, tak Miasteczko wytykane palcami moze sporo stracic. Szkoda, bo to kawalek nwego miasta, gdyby zamiast gigantycznej swiatyni bylby duzy park, to byloby to calkiem znosne do mieszkania jak na nowoczesne warszawskie "warunki".
  • ~LOL
    (2015-02-13 13:59)
    Ale ceny takie, że taniej wychodzi kupić dom z basenem na Teneryfie, jak mieszkanie w "apartamentowcu"...
  • ~And192
    (2015-02-11 14:39)
    Pewnie głównym powodem jest fakt kupowania tam mieszkań przez ludzi majętnych, wyłącznie po to aby zainwestować nadwyżkę finansową a teraz przyszła pora odsprzedać z zyskiem. Ale dla zwykłych ludzi są co najmniej trzy powody wyzbywania się tam mieszkań: oddalenie od metra (którym cieszą się mieszkańcy Ursynowa), planowane przeprowadzenie przez sam środek Lemingradu Południowej Obwodnicy Warszawy, wiążące się z wieloletnim rozbabraniem tego terenu oraz fakt, że osiedla te leżą na terenie hipotetycznie zalewowym Wisły i są dodatkowo zagrożone przez Potok Służewiecki.
  • ~ktoś
    (2015-02-11 09:02)
    Czyżby GETTO do likwidacji? Może jeszcze sprzedać ten bunkier Pych Glempa?
  • ~czuwaj
    (2015-02-11 08:52)
    Nie cała Warszawa jest Lemingradem. Proszę sobie sprawdzić wyniki wyborów czy ostatnie referendum np w Wawrze.
  • ~heliot
    (2015-02-11 08:28)
    Nie ma takiego kraju w Unii Europejskiej żeby pracownik za swoją pensję nie mógł utrzymać rodziny !!! z Polski te psudoelyty zrobiły zagłębie biedy,głodnych dzieci i taniej siły roboczej!!!
  • ~007
    (2015-02-11 06:02)
    Rabunkowy odpływ Polaków za chlebem w wieku produkcyjnym zmniejsza popyt na rynku nieruchomości co stało się już trwałym elementem demograficznym Polski. Ludzie zrzeszeni w organizacji nazwanej PO i PSL doprowadzili na życzenie międzynarodowej hołoty do upadku polską strukturę narodową.
  • ~Polska POmatolska
    (2015-02-11 00:34)
    Kończy sie lemingom hossa!
  • ~just me
    (2015-02-11 00:07)
    Na osiedlu bardzo dużo się buduje, a deweloperzy wystawiają w serwisach pojedyncze mieszkania. Ot i cala statystyka.
  • ~baz
    (2015-02-10 22:49)
    Lermingrad to cała Warszawa, skoro kolejny raz wybrali tę chazarską chytrą babę.
  • ~Jan
    (2015-02-10 22:03)
    czyzby lemingi sie obrazily na tych co na nich glosowali i spieprzaja z dzielnicy?
  • ~taka prawda
    (2015-02-10 21:56)
    A kto moze ten wiezdza z tego skorumpowanego kraju.Bo za granicami Polski choc na "zmywaku" pracuje ,ale starz do pierwszego i ma spokojne zycie ,nie musi patrzec jak "sitwa" PO & PSL sie dorabia na przecietnym Polaku.
  • ~aw
    (2015-02-10 21:46)
    POmyje wmówiły lemingom że jak zagłosują na POkraki to doszlusują do" elyty" a te cymbały ze słomą w filcakach uwierzył że kredyt na 30 lat i ciepła woda to szczyt
  • ~hiiihii
    (2015-02-10 20:50)
    @~m3 2015-02-10 20:35
    Apartament☺ M3 25 m2 pękam ze śmiechu. tyle ma moja kuchnia.
    Bulionerzy osieroceni przez prezydĘta eŁropy.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-10 20:39)
    "Niemal co czwarty właściciel mieszkania w Wilanowie..."
    Zaraz tam właściciel☺ Właścicielem jest bank.
    Lemingi-wracać na wiochę, ciągnąc za sobą dług,w eŁropejskiej walucie.
    Szwagry z kłonicami w łapach sprawią wam serdeczne "powitanie"
    Jakoś nie mogę powstrzymać się od śmiechu. Taki wredzizna jestem.
    Osiołki-I skończyło się rumakowanie!
    Jak powiedział osioł do Shreka
  • ~m3
    (2015-02-10 20:35)
    Od kuzyna nikt nie chce od lat kupić mieszkania, bo okna wychodzą na wyciskarkę do cytryn.

Może zainteresować Cię też: