Nieruchomości podrożeją. O inwestycjach myślą nawet studenci

Utrzymujące się niższe ceny nieruchomości i tanie kredyty hipoteczne mogą zwiększyć popyt na mieszkania, również te z przeznaczeniem na wynajem. Dodatkowym impulsem, który ożywi rynek, mają być dopłaty do zakupu mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”.

wróć do artykułu
  • ~muraś
    (2013-09-17 19:46)
    Nie wszędzie drożeją, gdzieniegdzie wręcz tanieją. Przykład? 220tys. za mieszkanie 2 pokojowe w ten weekend na dniach otwartych na inwestycji Lewandów Park! Oferta pod hasłem ostatnie 20 mieszkań na 20 lecie JWC za 200tys. zł.
  • ~bombel
    (2013-10-10 19:30)
    Klienci sroce spod ogona nie wypadli, wiedzą, że taniej kupić niż wynająć. Na przykładzie inwestycji jednego z developerów, bodajże JW Construction: Koszt wynajmu miesięczny mieszkania 40m2, 2 pokoje: 2000 zł, rata kredytu takiego mieszkania: 1000 zł.
  • ~mk
    (2013-09-13 15:19)
    Podrozeja ??? W okol mojej (nimalej) wsi, jest kilka miejscowosci, ktore mozna "na pniu" cale kupic, bo 95% jest pustostanu, jedni wymarli, inni uciekli szukac gorszego miejsca na swiecie !
  • ~wójto
    (2013-09-12 21:45)
    Dlaczego w artykule napisane jest "nawet" studenci? Studenci też co raz bardziej świadomi są, ich rodzice również i dostrzegają to , że zakup w dłuższej perspektywie jest dużo tańszy niż wieloletni wynajem , najczęściej z problemami ciągłej zmiany mieszkań. taniej-kupic.pl
  • ~obserwato
    (2013-09-13 16:07)
    Teraz nagania SKOK, zwykle Ania/Basia, itd. naganiały na Getin.
    A generalnie o rety! trzeba kupowac, taniej nie bęzie !
  • ~ola
    (2015-07-06 23:51)
    można się pokusić o wynajem, czemu nie. na poradniku inwestowania opisali jak to zrobić by mieszkanie było bardziej atrakcyjne, i ktoś chciał je wynająć :)
  • ~padalec
    (2014-09-05 11:18)
    Ale na razie te nieruchomości są tanie, co dokładnie widać w JARTOMie. Magazyny poleciały rekordowo w dół i pewnie zyskają na wycenach, ale to dopiero za jakiś czas. To inwestycja długoterminowa, ale z czasem na pewno przyniesie zyski.
  • ~malgot
    (2014-02-13 11:54)
    Gdybym miał kapitał to pewnie przejmowałbym od Jartomu nieruchomości. Prawda jest taka, że hale magazynowe poleciały cenowo na dno, również w SSE. Powinno dojść w tym roku do rekordowej ilości inwestycji. Trudno mówić o konkretnym ich poziomie, ale może być ciekawie.
  • ~krankier
    (2014-01-09 12:42)
    Inwestycję to mamy tutaj - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Hala-na-terenie-parku-magazynowo-produkcyjnego-Warszawa-1577ghhw,61,hale,hp,w,,,-- To o czym piszecie, jak dla mnie nie ma nic wspólnego z inwestowaniem. Hale są rekordowo tanie, ale czy rynek to faktycznie wykorzysta?
  • ~wuk
    (2013-09-18 15:30)
    To jest dobre pytanie czy kupowac czy jeszcze wynajmować. Generalnie musiałby byc bardzo duży krach żeby kupno wychodziło gorzej niż wynajem. Z moich obliczeń wynika, że ceny musiałby jeszcze spadać przez 5 lat po 6% rocznie(przy dzisiejszym RRSO) żeby wynajem wychodził lepiej niz kredyt. Można to sprawdzić tutaj(kupno kontra lokata i najem):
    http://domarkt.pl/index.php?create_report=1
    Manipulowac okresem spadków, RRSO, lokatami, inflacją, deflacją, okresem spłaty i LTV żeby sprawdzic. Generalnie jeśli ceny spadną tylko o jakieś 10% w ciągu 3 lat to kupno jest lepsze. Ale najlepiej poczekać 3 lata, wynajmować i wtedy kupić, a wtym czasie oszczędzic na wkład własny.
  • ~nie do wiary
    (2013-09-10 15:31)
    nie do wiary
  • ~powes
    (2013-09-11 14:23)
    Jak by nie było ja teraz rozmawiam z doradcą ze skoku chmielewskiego i mam nadzieję zę uda mi się dostać pożyczkę przed podwyżkami, bo wynajmowania to mam już po kokardy.
  • ~docent
    (2013-09-11 09:37)
    Deweloperzy chca sie juz posrac byle tylko sprzedac mieszkania. Ten artykul powinien sie nazywac: artykul sponsorowany. Wciskanie ludziom kitu po to, zeby zwiekszyc sprzedaz mieszkan.
  • ~obserwator
    (2013-09-11 09:31)
    Ceny mieszkan i nieruchomosci sa juz I tak ZBYT WYSOKIE na calym swiecie - jesli dalej beda rosly - czeka nas taki scenariusz - wlasne mieszkania bedzie posiadac ok.5% najbogatszych ludzi - reszta bedzie niewolnikami, harujacymi po 12 godz dziennie na chleb, nie bedzie wystarczac im na nic innego tylko na wyzywienie. Ludzie - zacznijcie walczyc o wlasna godnosc!!!
  • ~pol anka
    (2013-09-10 19:23)
    jestem młodym studentem właśnie dostałem sie na pierwszy rok, jeszcze nie wiem czego , bo Tata nie chce powiedzieć. Też chcę kupić mieszkanie a później je sobie wynająć i dzięki temu skorzystam z ulgi internetowej. A Tatko powiedział, że to Akademia Sztuk Pięknych a mówiłem mu ma być Akademia Biznesu
  • ~ewa koby
    (2013-09-10 19:17)
    trzeba zrobic nowe paragrafy na rosnace ceny mieszkan na calym swiecie zwlaszcza w miastach za kazde 10 lat mieszkania nalezy sie 10% wlasnosci a napewno wiecej
  • ~Kinga_32
    (2013-09-10 18:06)
    Właśnie kupiłam mieszkanie, wzięłam kredyt w Skoku Chmielewskiego. Traktuję zakup mieszkania jako inwestycję - być może w przyszłości będę wynajmowała mieszkanie.
  • ~ewa koby
    (2013-09-10 19:59)
    trzeba zmienic prawo wynajmu 1 rok jeden procent wlasnosci
  • ~heh
    (2013-09-10 17:56)
    Stek bzdur i nagabywania na kupno mieszkania. Ceny mieszkan ida w dol i jeszcze dlugo beda szly.
  • ~a5
    (2013-09-11 13:50)
    Będą drożeć- ale tylko w mieście- w którym jest praca.

Może zainteresować Cię też: