Nieruchomości podrożeją. O inwestycjach myślą nawet studenci

Utrzymujące się niższe ceny nieruchomości i tanie kredyty hipoteczne mogą zwiększyć popyt na mieszkania, również te z przeznaczeniem na wynajem. Dodatkowym impulsem, który ożywi rynek, mają być dopłaty do zakupu mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”.

wróć do artykułu
  • ~ola
    (2015-07-06 23:51)
    można się pokusić o wynajem, czemu nie. na poradniku inwestowania opisali jak to zrobić by mieszkanie było bardziej atrakcyjne, i ktoś chciał je wynająć :)
  • ~padalec
    (2014-09-05 11:18)
    Ale na razie te nieruchomości są tanie, co dokładnie widać w JARTOMie. Magazyny poleciały rekordowo w dół i pewnie zyskają na wycenach, ale to dopiero za jakiś czas. To inwestycja długoterminowa, ale z czasem na pewno przyniesie zyski.
  • ~malgot
    (2014-02-13 11:54)
    Gdybym miał kapitał to pewnie przejmowałbym od Jartomu nieruchomości. Prawda jest taka, że hale magazynowe poleciały cenowo na dno, również w SSE. Powinno dojść w tym roku do rekordowej ilości inwestycji. Trudno mówić o konkretnym ich poziomie, ale może być ciekawie.
  • ~krankier
    (2014-01-09 12:42)
    Inwestycję to mamy tutaj - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/Hala-na-terenie-parku-magazynowo-produkcyjnego-Warszawa-1577ghhw,61,hale,hp,w,,,-- To o czym piszecie, jak dla mnie nie ma nic wspólnego z inwestowaniem. Hale są rekordowo tanie, ale czy rynek to faktycznie wykorzysta?
  • ~bombel
    (2013-10-10 19:30)
    Klienci sroce spod ogona nie wypadli, wiedzą, że taniej kupić niż wynająć. Na przykładzie inwestycji jednego z developerów, bodajże JW Construction: Koszt wynajmu miesięczny mieszkania 40m2, 2 pokoje: 2000 zł, rata kredytu takiego mieszkania: 1000 zł.
  • ~wuk
    (2013-09-18 15:30)
    To jest dobre pytanie czy kupowac czy jeszcze wynajmować. Generalnie musiałby byc bardzo duży krach żeby kupno wychodziło gorzej niż wynajem. Z moich obliczeń wynika, że ceny musiałby jeszcze spadać przez 5 lat po 6% rocznie(przy dzisiejszym RRSO) żeby wynajem wychodził lepiej niz kredyt. Można to sprawdzić tutaj(kupno kontra lokata i najem):
    http://domarkt.pl/index.php?create_report=1
    Manipulowac okresem spadków, RRSO, lokatami, inflacją, deflacją, okresem spłaty i LTV żeby sprawdzic. Generalnie jeśli ceny spadną tylko o jakieś 10% w ciągu 3 lat to kupno jest lepsze. Ale najlepiej poczekać 3 lata, wynajmować i wtedy kupić, a wtym czasie oszczędzic na wkład własny.
  • ~muraś
    (2013-09-17 19:46)
    Nie wszędzie drożeją, gdzieniegdzie wręcz tanieją. Przykład? 220tys. za mieszkanie 2 pokojowe w ten weekend na dniach otwartych na inwestycji Lewandów Park! Oferta pod hasłem ostatnie 20 mieszkań na 20 lecie JWC za 200tys. zł.
  • ~obserwato
    (2013-09-13 16:07)
    Teraz nagania SKOK, zwykle Ania/Basia, itd. naganiały na Getin.
    A generalnie o rety! trzeba kupowac, taniej nie bęzie !
  • ~mk
    (2013-09-13 15:19)
    Podrozeja ??? W okol mojej (nimalej) wsi, jest kilka miejscowosci, ktore mozna "na pniu" cale kupic, bo 95% jest pustostanu, jedni wymarli, inni uciekli szukac gorszego miejsca na swiecie !
  • ~wójto
    (2013-09-12 21:45)
    Dlaczego w artykule napisane jest "nawet" studenci? Studenci też co raz bardziej świadomi są, ich rodzice również i dostrzegają to , że zakup w dłuższej perspektywie jest dużo tańszy niż wieloletni wynajem , najczęściej z problemami ciągłej zmiany mieszkań. taniej-kupic.pl
  • ~powes
    (2013-09-11 14:23)
    Jak by nie było ja teraz rozmawiam z doradcą ze skoku chmielewskiego i mam nadzieję zę uda mi się dostać pożyczkę przed podwyżkami, bo wynajmowania to mam już po kokardy.
  • ~a5
    (2013-09-11 13:50)
    Będą drożeć- ale tylko w mieście- w którym jest praca.
  • ~analityk
    (2013-09-11 13:45)
    Co za bzdury. Kto był inspiratorem, nie ma podstaw, żadnych podstaw aby nieruchomości drożały. Nie dajcie się na to nabrać. Popyt jest niższy niż podaż powstają różne pomysły żeby wyciągnąć od ludzi kasę która mają w "skarpecie". Szacuje się że na rynku jest około 800 mld złoty do przejęcia a za kredyty deweloperskie trzeba płacić. Mieszkania drożej bo stoją puste a deweloper płaci przecież ktoś musi pokryć stratę - doskonałym łosiem jest klient tylko trzeba mu wmówić, że to ostatnia szansa bo jutro będzie jeszcze drożej. Nie dajmy się zwariować żadne wskaźniki oprócz doraźnych interesów określonych grup (banki, deweloperzy, pośrednicy) nie predysponują do wzrostu cen nieruchomości.
  • ~docent
    (2013-09-11 09:37)
    Deweloperzy chca sie juz posrac byle tylko sprzedac mieszkania. Ten artykul powinien sie nazywac: artykul sponsorowany. Wciskanie ludziom kitu po to, zeby zwiekszyc sprzedaz mieszkan.
  • ~obserwator
    (2013-09-11 09:31)
    Ceny mieszkan i nieruchomosci sa juz I tak ZBYT WYSOKIE na calym swiecie - jesli dalej beda rosly - czeka nas taki scenariusz - wlasne mieszkania bedzie posiadac ok.5% najbogatszych ludzi - reszta bedzie niewolnikami, harujacymi po 12 godz dziennie na chleb, nie bedzie wystarczac im na nic innego tylko na wyzywienie. Ludzie - zacznijcie walczyc o wlasna godnosc!!!
  • ~ewa koby
    (2013-09-10 19:59)
    trzeba zmienic prawo wynajmu 1 rok jeden procent wlasnosci
  • ~pol anka
    (2013-09-10 19:23)
    jestem młodym studentem właśnie dostałem sie na pierwszy rok, jeszcze nie wiem czego , bo Tata nie chce powiedzieć. Też chcę kupić mieszkanie a później je sobie wynająć i dzięki temu skorzystam z ulgi internetowej. A Tatko powiedział, że to Akademia Sztuk Pięknych a mówiłem mu ma być Akademia Biznesu
  • ~ewa koby
    (2013-09-10 19:17)
    trzeba zrobic nowe paragrafy na rosnace ceny mieszkan na calym swiecie zwlaszcza w miastach za kazde 10 lat mieszkania nalezy sie 10% wlasnosci a napewno wiecej
  • ~Kinga_32
    (2013-09-10 18:06)
    Właśnie kupiłam mieszkanie, wzięłam kredyt w Skoku Chmielewskiego. Traktuję zakup mieszkania jako inwestycję - być może w przyszłości będę wynajmowała mieszkanie.
  • ~heh
    (2013-09-10 17:56)
    Stek bzdur i nagabywania na kupno mieszkania. Ceny mieszkan ida w dol i jeszcze dlugo beda szly.

Może zainteresować Cię też: