Prezydent Duda: Inaugurujemy odbudowę Pałacu Saskiego

Chciałbym, by odbudowa Pałacu Saskiego, którą dziś inaugurujemy, była symbolem nawiązania do procesu odbudowy Polski 100 lat temu oraz by była widomym znakiem Polski, która wzrasta - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

wróć do artykułu
  • ~Warszawiak
    (2018-11-16 13:20)
    -POlszewiki by były chętne zbudowania PAŁAC-- MUZEUM od układu LIBENTRONP - MŁOTOŁOW a na cokole MIERKIELOW -PUTYNOW
  • ~merkel
    (2018-11-16 10:54)
    Patrząc na zdjęcia pałacu, ten masywny, prostokąt o podklejanych zdobieniach, nie mający wiele wspólnego z wielkimi dziełami baroku, to wydaje mi się, że nie warto go odbudowywać.
  • ~quest
    (2018-11-14 22:59)
    Pałac powinien być w całości zrekonstruowany na koszt bandytów którzy go zniszczyli i strona Polska powinna wystąpić z takim roszczeniem , nie propozycją tylko słusznym roszczeniem za ten akt bandytyzmu ich ojców i ich matek.
  • ~staszek
    (2018-11-14 19:05)
    Myślę ,że Pałac zostanie poświęcony dwóm Polakom najważniejszych w historii najnowszej Polski czyli JP2 i Lechowi Wałęsie
  • ~Skuba
    (2018-11-13 18:34)
    A czy ta Duda, skoro ma miliard do wydania, nie mogłaby odbudować jakiego polskiego pałacu zamiast saskiego?
  • ~kaloo
    (2018-11-13 09:05)
    Ciekawe skąd wezmie pieniądze skoro koszty budowy Fortu Trump już wzrosły o 73% wg kosztorysu.Może więc doczekamy się "wreszcie" osławionego podatku od deszczu.Ot mówisz i masz..
  • ~Polak UK
    (2018-11-12 18:15)
    Kulson jego mać!! A kiedy zbudujecie mieszkania, przedszkola, szkoly, dofinansujecie uniwersytety???? Został wam tylko rok!
  • ~Warszawiak
    (2018-11-12 18:12)
    Chcą zburzyć PKiN, a odbudować Pałac Saski czy ktoś wytłumaczy tę paranoję? Oba bydynki to symbol obcej władzy...chyba żeby nazwa oryginalna była brana pod uwagę - Pałac Morsztynów
  • ~filo
    (2018-11-12 17:16)
    moze przy okazji odbudowy zmienic nazwe na palac suski.jakby nie bylo nazwa zwiazana z osoba koronowana,zzkoda,ze z caryca.
  • ~bolo
    (2018-11-12 14:43)
    a pieniedzy dla niepelnosprawnych nie bylo co za obluda!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Mierzeja Wiślana
    (2018-11-12 11:40)
    Panie Duda proponuję wzorem canalii wbić kołek geodezyjny na miejscu budowy.
  • ~Edek
    (2018-11-12 06:21)
    Pałacowa marionetka CANALII...- to taki błazen...
  • ~Konflikt na lini Kk z Biblia.
    (2018-11-12 01:21)
    Ten palac ma wiecej w historii wspolnego z caratem niz z polskoscia.Dosc budowy,pomnikow,palacow,pleban i kosciolow betonu i cegiel,sa inne wazniejsze zapotrzebowania spoleczne.Co do Kosciola to Boblia mowi z czego ma byc on zbudowany,innaczej wyglada droga kontaktu z Bogiem wsrod tych,ktorzy opieraja sie na nauce biblijnej niz tych przebierancow pozbawionych darow Ducha Swietego,uczniowie P.J.Chrystusa nie musieli sie wyrozniac ubiorem,rytualiami,oni gloszac Ew.Zbawienia byli wsparci znakami Ducha Swietego.O czym mowia wam z ambon przebierancy ?.
  • ~monarchista
    (2018-11-12 00:28)
    Do Kayak: teren tego placu nie należy do władz miasta Warszawy, ale jest w gestii rządu. Sprawdź zanim napiszesz. Jestem za odbudową, ale nie za uznawaniem takiego obiektu za zabytek.
  • ~Yakob
    (2018-11-11 23:07)
    PiS to partia antypolska!
  • ~matka księdza na ciebie patrzy
    (2018-11-11 22:59)
    Panie D., najpierw spełnił obietnicę wyborczą składaną wielokrotnie i publicznie. Wyciągnij forsę z sejfów bogaczy upasłych na trupie PRL. Obiecałeś podzielić się z narodem tymi pieniędzmi .Udowodnij swoją chęć pojednania się z narodem i oddaj skradzione tysiącom uczciwych funkcjonariuszy służb specjalnych Polski Ludowej emerytury. Zrealizuj inwestycje, którymi sie chwaliliście na początku kadencji, a do tej pory nikt ich nie widział. Tylko tak możesz udowdnić, że nie jesteś kłamcą. Zwykłym pospolitym oszustem. Nie za okłamywanie naród ci płaci pensję.
  • ~a ty narodzie śpisz? wroga nie widzisz?
    (2018-11-11 22:45)
    I miliard na odbudowę, później corocznie miliard na utrzymanie pisowskich dyrektorów.obiektu. Sporo już obciążyli proletariuszy innymi muzeami zapewniajac sobie cieplutkie posadki.
  • ~II Międzynarodówka socjalistyczna
    (2018-11-11 22:10)
    Tu nic się nie zmieniło. To tylko cwaniacka technika iluzji kwitnacej gospodarki. Pisowcy od trzech lat zaskakują społeczeństwo wciąż nowymi inwestycjami, których w rzeczywistosci nie ma. Na które nie mają forsy. Gospodarka jest w tak świetnej kondycji, że ze styczniem 2019 r. wejdą podwyżki wszystkiego. Wszystkiego. I to nie 5%, ale 30% i wiecej. Juz wiele rzeczy codziennej komsumpcji zdrożało. Metoda dobrobytu panstwa pisowskiego sa podatki i podwyżki. Zero inwencji gospodarczej i jakiejkolwiek umiejętnoci bogacenia budżetu państwa drogą zwiększania produkcji, zyskowniejszego handlu zagranicznego i przechytrzania kapitalistów zachodniego świata. Oni potrafią tylko łupić z narodu. Po to zwiększyli produkcję pogłowia obywateli - przyszłych podatników-niewolników.
  • ~Zuzanna od aniołów
    (2018-11-11 21:47)
    jeszcze nie zacząłeś Mierzei Wiślanej, regulacji Wisły i elektrowni na Wiśle. Wokół Warszawy dziesiątki rozpoczętych inwestycji drogowych cieszących się kupkami żwiru i innych materiałów przerośnietych nowowyrosłą trawą. To już tak trzy lata od rozpoczęcia.
  • ~klarneta
    (2018-11-11 21:43)
    PALAC SASKI BEDZIE KOSZTOWAL MILIARD, TO NOC NIE SZKODZI, PODATNIK ZAPLACI ALBO JESZCZE POZYCZAOD CHINCZYKOW, BO PRZECIEZ TAM ZNAJDZIE MIEJSCE MUZEUM LECHA KACZYNSKIEGO.

Może zainteresować Cię też: