Ostateczny wyrok na "architektonicznego gargamela". Rusza przetarg na rozbiórkę

| Aktualizacja:

Naczelny Sąd Administracyjny wydał prawomocny wyrok w sprawie Czarnego Kota, najsłynniejszej polskiej samowolki budowlanej, nazywanej potocznie "architektonicznym gargamelem".

wróć do artykułu
  • ~cep prawdy
    (2018-12-15 19:05)
    Zatrudnić mecenasa Qńia, zgłosi kasację i jeszcze 50 lat PO stoi !
  • ~trzeba było dać w łapę
    (2018-12-15 19:00)
    No cóż Hanka bez łapówki reprywatyzacji nie przeprowadzi ! Rafał też PO trzebuje !
  • ~Skuba
    (2018-12-15 15:58)
    Coś mi to przypomina w stylu.... jakby trochę "Sagrada Familia"? Czyżby ostatecznie zdecydował fakt, że ma tam stanąć wieżowiec na 120 metrów?
  • ~a taki byl ladny
    (2018-12-15 10:01)
    po 8 latach ktos bardzo troskliwy to opoznial
  • ~Sokular
    (2018-12-14 18:07)
    Rozbierać gotowy obiekt,czyjkolwiek?????????? ludzie czy wy powariowaliście?????? świat was obśmieje za to to marnotrawstwo jakiego historia nie notowała a co do jakości Czrnego Kota to on na tle stołecznego bałaganu urbanistycznego jest dziełem,!!!!!!!!!!!! Przestańcie się mścić NA SOBIE,NIE NISZCZCIE A TWÓRZCIE
  • ~z.
    (2018-12-14 16:27)
    Przeciez tu nie chodzi o samowole budowlana, bo takich przypadkow sa w Polsce setki. Po prostu jakis deweloper upatrzyl sobie te dzialke, odpowiednio zaplacil komu trzeba i sprawa przyspieszyla. Nie zdziwilbym sie, gdyby Gmina w ramach przyszlej "owocnej wspolpracy" rozebrala budynek na wlasny koszt. A tak z innej beczki, gdy powstanie wiezowiec, to gdzie ma byc miejsce na zlobek i przychodnie ???????
  • ~jaity
    (2018-12-14 16:12)
    Tu nie idzie o samowolkę, tylko o to, że ktoś, to ma apetyt na ten teren i ofiarowanym wziątkiem przebił dawnych "inwestorów". Nikogo naprawdę estetyka miasta nie obchodzi, tylko kasa się liczy dla napływowych decydentów.
  • ~w yborca/ budowalem Wawe gdy bylem mlody
    (2018-12-14 16:07)
    gdyby myslec kategoriami digital zero jedynkowymi , tylko rozwalac, lub nie rozwalac, to bysmy mieli chleb lub go nie mieli , a caly Manhattan bylby juz dawno zburzony, bo niektore budynki podobaja sie inne wcale, a krzywy dom w trojmiescie spotkalby podobny los, ale budynki bywa ze stoja uporczywie przez wieki jak Krzywa Wieza w Pizie i po prostu stoja. Elewacje mozna zmienic zawsze. Budynek skoro stoi przez dziesieciolecia i jakos przetrwal tyle lat powinno sie uznac za wyjatek architektoniczny i byc moze przestroge, ale zeby tyle urzedow, rad miejskich , wspolnoty sasiedzkiej czy normalnych ludzi, chociazby uczelni architekckich nie dogadalo sie jak zrobic cos z tego co powstalo na przekor , byc moze naturze, byc moze wymogom, byc moze gustom, lub w koncu bylo efektem zyciowego wysilku ludzi, zapewne placacych podatki, moze nie radzacych do konca z calym systemem, moze bez wsparcia i plecow, zeby to rozwalic w drobny pyl przez decyzje jednego sedziego nawet bez zadnej lawy przysieglych to jest wyrok zbyt ciezki , azeby udzwignac. czy niema dobrej woli rady dzielnicy, azeby cokolwiek uratowac, chociazby po zmianie elewacji ? Przepisy u nas zmieniaja sie czesto, ale bieda pozostanie, i jesli nie dla wszystkich, to napewno takim mysleniem bedziemy daleko za ludzmi, ktorzy potrafia uszanowac nasz wspolny dorobek i nawet z dziwadel cieszyc sie, bo to wszystko powstalo dla nas, i w naszym miescie. Potrafimy nawet smieci sprowadzac do nas, do naszego kraju, cudze smieci, nawet szkodliwe, a drazni nas roznorodnosc, podczas, gdy powtarzamy wyswiechtane frazesy o pluralizmie.Do przodu trza nam isc....
  • ~Ałtorytet
    (2018-12-14 15:57)
    A PAJAC KULTURY JAK STAŁ TAK, STOI!
  • ~werdi
    (2018-08-31 10:13)
    słynny budynek. Nie tylko z powodu wyglądu. Samotni panowie, szukający dobrego masażu będą za nim tęsknić.
  • ~traktorek
    (2018-08-20 13:31)
    Wolę tego Czarnego Kota od wieżowca. A w "niewykluczone" przedszkole, przychodnię itp. wierzę tak samo, jak w Kota w Butach. Bajer dla frajerów. Jakiś deweloper obłowi się na wieżowcu a my zostaniemy z komunikacyjnym bajzlem.
  • ~nie architekt
    (2018-08-19 07:45)
    budynek-hotel Czarny Kot powinien być objęty ochroną konserwatora zabytków, wraz ze spisem historii budowlanej. Poza tym jest to przykład "gargamela", nurtu w architekturze. Za kilkadziesiąt lat trudno będzie wytłumaczyć, jak to było możliwe.
  • ~Jawor
    (2018-08-15 16:45)
    Jak widać budynek większości się podoba,bo i tak jest.Jeśli postawiony niezgodnie z prawem,to państwo musi postąpić zgodnie z nim.Wątpię aby można było przejąć budynek od właściciela i zostawić,bo zapewne znalazł by się chętny do jego przejęcia za symboliczną złotówkę.Jeśli nie może służyć obecnemu właścicielowi,to nie może służyć nikomu.Trzeba rozebrać i nie stawiać wieżowca.
  • ~autor.
    (2018-08-15 08:47)
    dziwne ale ten budynek mnie nie straszy.
  • ~madry
    (2018-08-14 15:10)
    Ale fajnie akurat wystarczy miejsca (pow wM kw) na kosciolek .Brawo!
  • ~Wera
    (2018-08-13 18:54)
    Peowcy ,kodowcy,wyjdźcie na ulicę.Przywitanie już czeka.
  • ~Naucz
    (2018-08-13 18:48)
    Kto by tam słuchał takich sądów które same dopuszczają się bezprawia.
  • ~krzyhoo1
    (2018-08-13 15:53)
    to byłaby dobra kwatera zapasowa dla żoliborskiego zbawcy narodu, no i ta nazwa :)
  • ~podatnikPO
    (2018-08-13 09:11)
    Brawo sądy, tak szybko się uwinęły, brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!
  • ~Cicero.
    (2018-08-10 23:04)
    A ten wierzowiec to chyba postawi czyjs NEPOT_znajomy kroliczka?

Może zainteresować Cię też: