W planach budowa "Nycz Tower" w Warszawie. Papież Franciszek proszony o pomoc w zatrzymaniu inwestycji

| Aktualizacja:

List do papieża ws. planów budowy wieżowców w centrum stolicy, na gruncie archidiecezji warszawskiej, przy parafii św. Barbary, skierowali przeciwnicy tzw. "Nycz Tower" i kandydat na prezydenta miasta Jan Śpiewak. Autorzy listu proszą Franciszka o pomoc w zatrzymaniu tej inwestycji.

wróć do artykułu
  • ~Waw
    (2019-01-31 13:22)
    PO-PIS inwestuje, lud głoduje...
  • ~Adą
    (2018-11-28 18:12)
    A będzie miał czerwoną jarmułke na szczycie???? Ja ci dam tower, mam nadzieje że Franciszek to zatrzyma.
  • ~ZXCQVB
    (2018-08-01 20:45)
    Stanowczo za niski, jeżeli ma być odzwierciedleniem jego głupoty. Naiwne baranki dawać już kasę.
  • ~Byla pisia
    (2018-08-01 10:12)
    Beda wynajmowac pod biura.mieszkania i kase trzepac!!!A plebs niech patrzy i zazdrosci!!!
  • ~KT
    (2018-07-31 19:13)
    Kiedyś mówiono ,że mądry polak po szkodzie , a teraz będzie: Mądry kościół przed jak i po szkodzie!!!
  • ~Wawiak
    (2018-07-31 14:35)
    Kosciol zawsze doil Polske ale w tej sprawie popueram kk. WARSZAWA MUSI SIE BUDOWAC MUSI WYGLADAC JAK PRAWDZIWY EUROPEJSKI GIGANT JESLI KTOS MIESZKA W SRODMIESCIU I PRZESZKADZA MU MIEJSKI GWAR TO zapraszam na Bemowo.o jakich zabytkach spiewak brwdzi. Starych oszczanych kamienicach z ludzmi z pigalaka. Smieszny gosc.
  • ~Stann
    (2018-07-31 13:27)
    Polska coraz bardziej pogrąża się haosie prawnym moralnym , etycznym i politycznym.Rząd pisowski kierowany przez psychopatę,nastawiony jest na utrzymanie władzy,Za jego poparcie w głosowaniu,prze handlował by pół a nawet całą polskę.Kościół katolicki w Polsce, ześwietczał zupełnie.Z nagrabionych terenów i ich sprzedaży,herarchowie przygotowują sobie wysokie dochody,na świeckie i arystokratyczne życie .Kościół zapomniał,poco powstał,i komu powinien słuzyc.Takie sa nagie fakty,dalsze rządy pisowców będą coraz mocniej te szkodliwe anomalie dla polski i Polaków,pogłębiac.
  • ~wjw
    (2018-07-31 11:23)
    Taka XXI wieczne wieże Babel ?
  • ~Tolkien
    (2018-07-31 10:19)
    Dwie wieże: Nycz Tower i Srebrna... Symbole tego, kto rządzi w Polsce AD 2018. Pokażcie mi partyjny wieżowiec PO pisowskie sk..syny.
  • ~Bingo
    (2018-07-31 09:40)
    Budują nową wieże BABEL aż Bóg pokara ich pychę.
  • ~tor
    (2018-07-31 09:32)
    Jak to jest ,że Kościół który co róż prosi o doptacje ,którego niby nie stać na budowę kościołów ich remonty ,utrzymanie a nawet na budowę muzeum im JPII tylko trzeba jegomości rydzykowi dać 70mln chce budować dwa wieżowce warte pewnie ok miliarda lub więcej . A może by tak przekazać tereny Warszawy Kosciołowi i może przynajmniej na jakiś czas nie będą skamlać ze dostają za mało ,ze dać im więcej ziemi którą na pniu sprzedają za miliony aby za chwilę wystąpić o działkę na budowę tak jak w Gdańsku swego czasu sklepów zamiast świątyni BASTA ze złodziejstwem i oszukiwaniem wiernych
  • ~Szyba
    (2018-07-31 08:19)
    Bryła kościoła po za oczywistymi cechami , powinna zdecydowanie dominować w swoim otoczeniu . Dominacja jest potrzebna by pokazać szaremu ludowi "kto tu rządzi" . W Warszawie gdzie zaczynają dominować wysokościowce , kościół nie może dopuścić by być niewidocznym , monopol by kościelne budynki były najbliższe nieba został złamany i trzeba ten trend odwrócić.
  • ~wuj
    (2018-07-31 08:16)
    Śpiewak chciałby postawić jaskinie i obsiac trawką,i jeszcze kozy na niej paść i byłoby ładnie swojsko ,wiejsko i eko kozie mleko
  • ~z
    (2018-07-31 06:25)
    Albo Bruksela albo Watykan - oto strony ktore polski narod prosi o pomoc.Wreszcie sami decydujmy o sobie.
  • ~jaity
    (2018-07-30 22:10)
    Wycinają komentarze tutaj niestety. Przeciw deweloperom, którzy mają w kieszeni wszystkich - od lewicy po kk słowa złego nie wolno powiedzieć.
  • ~tak w uzupełnieniu
    (2018-07-30 21:47)
    Spytaj o budowę waszych osiedli w Palestynie.
  • ~orkan
    (2018-07-30 21:46)
    "biedny nasz kościół , okradany i poniewierany"!? kiedyś tego typu głosy hierarchów słyszało się a teraz..............
  • ~olek
    (2018-07-30 21:16)
    Ludzie w polsce chyba już całkiem padli na głowę. Co ma Papież wspólnego z zabudową polskiego miasta. Polska jeszcze nie jest własnością Watykanu i decyzje należą do polaków. Gdzie budować wieżowce jak nie w miastach, w Koziej Wólce ich nie potrzeba.
  • ~dm1
    (2018-07-30 20:20)
    Do papieza Franciszka sie zwracacie, a macie go w glebokim powazaniu . Nie wiem jak to nazwac.... SWIN ST WEM?
  • ~bam bam
    (2018-07-30 19:37)
    Od kiedy to pan Śpiewak odprawia Drogę Krzyżową, he, he?