Bez przetargu i w użytkowanie wieczyste. Państwowy grunt dla ojca Rydzyka z bonifikatą

Grunt Skarbu Państwa o wartości 1 mln 853 tys. 610 zł toruńscy redemptoryści dostaną w wieczyste użytkowanie za 111 tys. zł - pisze "Polska The Times". Działka leży w imperium ojca Rydzyka, między Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej a kościołem.

wróć do artykułu
  • ~PL
    (2017-05-29 13:33)
    To BARDZO dobra zmiana!
  • ~erni
    (2017-05-29 13:34)
    No pelikany - bijcie brawo, łykajcie kit (choć tutaj pisowscy baronowie nawet niespecjalnie próbują się tłumaczyć...) - i cieszcie się, że was rżną na lewo i prawo!
  • ~J23
    (2017-05-29 13:37)
    Tak się strzyże owieczki. A Janek Pospieszalski oburza się na teledysk do piosenki Dr. Misio.
  • ~marks_
    (2017-05-29 13:38)
    "nic nie zabierzecie z tego świata". czy ktoś rozumny może się wypowiedzieć, KOMU i w jakim celu kościół głosi te cuda sprzed 2 tysięcy lat, chapiąc jednocześnie na lewo i prawo ?????????????????
  • ~autor nieznany
    (2017-05-29 13:44)
    O,Rydzyk to spolecznik i bedzie to dla dobra kraju, a insynacje typu "imperium, milioner, agent, oszust" to ulubine argumenty ubekistanu, ktory jak narazie tylko Polske okrada i na nia donosi.
  • ~Zorro Atakuje
    (2017-05-29 13:47)
    A tak wypominali ośmiorniczki, zegarki itp. A sami robią takie wałki, że PO się nie śniło. Nie lubię PO ale PiS to już bez granic "Boga się nie boi"
  • ~popieram
    (2017-05-29 13:48)
    Ze względu na pełnione funkcje społeczne i religijne przez inicjatywy Ojców Redemptorystów bardzo słuszna decyzja. I zgodna z prawem. Brawo Toruń!
  • ~księga wieczysta
    (2017-05-29 13:51)
    "Ubekistanie" znowu dostaną wścieklizny :-)
  • ~Adrianna
    (2017-05-29 13:54)
    Rydzol to ruski agent!
  • ~Krystyna Z.
    (2017-05-29 14:00)
    popieram, przynajmniej jest gwarancja, ze wieczyscie pozostanie polska wlasnoscia .wiecie co mam na mysli
  • ~awanpost
    (2017-05-29 14:02)
    Cała działalność i powiązania polityków z Rydzykiem, powinna objąć specjalna komisja! Tam to dopiero przekręty! Państwo /administracja/, nie poradzi sobie z tym tym.
  • ~oczywista oczywistość
    (2017-05-29 14:05)
    No jak ta działka leży "w imperium O. Rydzyka" no to komu ją dać we wieczyste użytkowanie..(?). A za dobry hektar ponad 100 tys. to wcale nie jest mało...Bo co podniosło atrakcyjność ziemi? To co O. Rydzyk wokół zbudował.
  • ~andy
    (2017-05-29 14:12)
    Podoba mi się to. Ojciec Rydzyk to dobry człowiek - tak myślę.
  • ~PiS owski lekarz pierwszego kontaktu
    (2017-05-29 14:13)
    I skąd ten skromny i przymierający z głodu Rydzyk weźmie teraz 111 tys. zł ???
  • ~Igor
    (2017-05-29 14:35)
    Kassssa, kassssa, kassssa....
  • ~wyborca/bywa tak w zyciu, ze jest taka potrzeba
    (2017-05-29 14:43)
    Coby nie gadac , i coby nie pisac to jak swiat swiatem wszedzie na swiecie Ludziom przyswieca zasada, ze na cele spoleczne sie nie zaluje, i zadna z rad bywa ze psioczac pod nosem, ale albo wysupla grosik, albo niepaskapi skrawka gruntu na takie cele, a i w naszym miasteczku pisano pisano i pisano, ale swiatynia, czy sala stanela i stoi i wcale nie jest to zaden kosciol, no i chwala Ludziom,skoro to Im sluzy.
  • ~Wiktor
    (2017-05-29 15:28)
    Przecież tzw. "UBkistan" to za komuny był cały episkopat czyli K.E.P kościoła rzymskokatolickiego a każdy biskupi diecezjalni tzw. "T.W" , czyli tajny współpracownik SB .To tylko szaraczki wikariusze , czy proboszczowie po wiejskich parafiach dawali kazania dla zmyłki aby ludzi przyciągać do słuchania .Za komuny najbardziej w Polsce prześladowali kościoły katolickie jak Starokatolicki Kościół Mariawicki ,Polski Kościół Mariawicki a Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego całkowicie zabroniono rejestrować w Polsce przed wojną i za komuny.Ulgi zawsze miał największy kapucha SB czyli kościół rzymskokatolicki do którego należy Rydzyk i nie powinien znowu mieć nadzwyczajne przywileje. Chyba że Rydzyk zacznie wreszcie coś naprawdę robić i zmieni kościół całkowicie mimo że nawet w K.E.P powstała specjalna komisja wspierania jego poczynań z kadencją przewodniczącego biskupa , który należy do Rady Stałej K.E.P.
  • ~Klar
    (2017-05-29 15:36)
    I dobrze towarzyszu rydzyk zawsze dziewico. J...ć i wyciskać z ciemnego luda ile się da. Ciemny lud kocha klechów i lubi jak go doją . Czekam kiedy pisuary wprowadzą obowiązkową danine od każdego obyłatela na kościół. Nieważne wierzący czy niewierzący. Można to połączyć razem z opłatą na reżimową TVP. Ciemny ludek to poprze.
  • ~kkkk
    (2017-05-29 16:29)
    przeciez PIS zniosl dzierzawe wieczysto--- przemianowano na prawo wlasnosci , wiec co to za farmazony wypisujecie
  • ~Alibaba
    (2017-05-29 17:08)
    Przynajmniej w zbożnym celu. Piszcie raczej o reprywatyzacji Warszawy, Krakowa I innych miast. Miejcie na tyle odwagi, ale po nazwiskach!