Fiskus chce wejść do domów Polaków. Kto się nie zgodzi, zapłaci karę

| Aktualizacja:

Kontrowersyjny pomysł resortu finansów. Jeśli fiskus będzie podejrzewał, że obywatel zaniżył wartość majątku, to kontrolerzy zapukają do jego drzwi. Jeśli nie wpuścimy kontrolerów, to grozić będzie surowa kara.

wróć do artykułu
  • ~ALFONS
    (2014-02-01 12:48)
    chyba nie otAKO POLSKE LUDZIE WALCZYLI WESCIE SIE ZA MAFIE I TYCH CO KRADNO ANIE ZA BIEDNYCH LUDZI TO NIE KOMUNIZM
  • ~elka
    (2013-07-13 23:38)
    "obywatel zaniżył wartość dowolnej rzeczy w zeznaniu podatkowym" - a od kiedy to w zeznaniu podatkowym podaje się wartość jakichkolwiek rzeczy? Chyba że chodzi o przedmioty otrzymane jako darowizna, od której obdarowany powinien uiścić podatek, ale darowizny nie zamieszcza się w zeznaniu podatkowym, tylko jednorazowo na odrębnym formularzu. A tak na marginesie - w USA, w Niemczech, w Skandynawii na przykład fiskus może zawsze odwiedzić podatnika w jego mieszkaniu i jakoś nikt nie podnosi w tych krajach rabanu z tego powodu.
  • ~Paweł Kasprzyk
    (2013-07-11 22:17)
    Oczywiście jestem za! Jednak w państwie prawa każda ze stron ma takie same uprawnienia. Wobec powyższego proszę bardzo niech kontrolerzy Min Finansów wchodzą - ale za wejście niech płacą - tyle samo ile wynosi kara! tj. 3000 zł. A nie że bezczelnie będą nachodzić mój dom. To ich sprawa gdzie i jakie dowody znajda. Po prostu nie ma bezkarności!
  • ~baron
    (2013-07-11 02:34)
    Lepiej nie miec nic a jezdzic po swiecie iuzywac niz dawac pieniadze dla darmo zjadow.
  • ~robercik
    (2013-07-08 08:07)
    po co ta cala zabawa w nachodzenie i kontrole od razu wyslac kwit do zaplaty bedzie budrzet zalatany a urzednicy to przecierz nie maratonczycy po co po
    chalupach latac i biede ogladac
  • ~wojtek
    (2013-07-04 23:04)
    Od dawna podejrzewałem że fiskus jest dużo gorszy od UB.
    Ale żeby aż tak im się we łbach poprzewracało?!
  • ~JOZEF BAK
    (2013-07-04 16:16)
    dziki kraj i same przyglupy e tym fiskus
  • ~MInistrant
    (2013-07-04 14:51)
    Mam pytanie: czy mogą też wejść do kościołów - różnych wyznań ( żeby nie było, że stronnicze)??? I ile wyniesie kara??
  • ~leon gosc
    (2013-07-04 14:47)
    POgonic POpaprancow
  • ~SAMOLUB
    (2013-07-04 14:42)
    TRZY TYSIĄCE ZŁ. DLA BIEDAKA TO DUŻA KWOTA ALE DLA POLITYKA CZY BIZNESMENA TO ŚMIESZNE GROSZE ON BĘDZIE WOLAŁ ZAPŁACIĆ TE GROSZE A KONTROLEROM POKARZE SCHODY PRZED WLASNĄ BARDZO WYPASIONĄ POSESJĄ TEN POMYSŁ JEST DELIKATNIE MÓWIĄC NIEDOPRACOWANY
  • ~JOZIO BAK
    (2013-07-04 14:36)
    o k,,,a a ja mam pare zegarkow ,pozycze je ulizanemu nowakowi kumplowi tuska i po kontroli je odbiore jego nie beda kontrolowac bo mowi prawde
  • ~pot
    (2013-07-04 14:22)
    Dobry POmysł. To napewno zlikwiduje bezrobocie w szeregach Platformy. POmyślcie, na każdego kontrolowanego podatnika POtrzeba trzech kontrolerów. Dlaczego trzech a nie jednego ?. To proste, jeden może wziąść łapówke i nie podzielić się z szefem. Dwóch, mogą się porozumieć i podzielić łapówką, ale z trzech zawsze jeden może być ambitniejszy i złożyc raport na kolegów.
    Teraz policzcie ilość podatników razy liczba kontrolerów na podatnika...
    Trójki przećwiczone w rosji...
  • ~spokops
    (2013-07-04 14:21)
    niech przyjadą - darmowe mięcho dla psa będzie :)
  • ~Realista
    (2013-07-04 14:06)
    Łupić obywateli -wory w zakonie . Złodzieje w białych kołnierzykach sprawują władzę dla dobra tychże obywateli . Jak daleko naród daje się ogłupić
  • ~anarchista ateista
    (2013-07-04 14:06)
    jeszcze czego morze tenpo...ny rostowski zamontuje nam kamery w sypialniach pod koldra rostowski juz nie dlugo wybory i korytko sie wam urwie wez sie za amber golda i synusia tuska a od nas sie odp...ol
  • ~durny .
    (2013-07-04 14:05)
    Faszyzm w najgorszej postaci, ale po Panach jeszcze gorszych rzeczy możemy oczekiwać.
  • ~bandzia
    (2013-07-04 14:01)
    nie martwią się złodzieje bo im nic nie grozi !! ale \Polacy uczciwi drżyjcie !!! to jest tuskolandia .. Tu biedny dostaje w d... z każdej strony ..
  • ~Trzeba jednak w koncu
    (2013-07-04 13:28)
    pojsc na wybory i zrobic porzadek z ty calym kramem.
  • ~Arek"Aiwa-Platz"
    (2013-07-04 13:19)
    W czym problem? Ja ugościłem kawą dwukroitnie inspektorów z III US W-wa Śródmieście i żadna krzywda mi się nie stała z tego tytułu. No, może to, że trochę mało kawy mam :)
  • ~pol
    (2013-07-04 12:59)
    Moim zdaniem taka ustawa nie będzie zgodna z Konstytucją.