• Komisja weryfikacyjna
  4
  1
  Komisja weryfikacyjna uznała we wtorek, że decyzje zwrotowe ws. nieruchomości przy ul. Wilczej i Skorupki 6 oraz al. Niepodległości 151 zostały wydane z naruszeniem prawa. Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział, że w najbliższym czasie przesłuchany zostanie mecenas Robert N.
 • blok, mieszkanie
  3
  6
  Na zachodzie Europy kupno mieszkania czy domu na kredyt jest właściwie normą. Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych. W Polsce odsetek populacji mieszkającej w nieruchomościach obciążonych kredytem lub pożyczką na koniec 2017 roku stanowił zaledwie 11 proc.
 • mieszkanie
  4
  Jesień to czas, kiedy za oknem obserwujemy całą gamę kolorów. Taka aura sprzyja zmianom i inspiruje do odświeżenia własnych czterech kątów. Jeśli chcesz, aby jesienią aranżacja Twojego mieszkania była zgodna z panującymi trendami – wprowadź do niego najmodniejsze odcienie!
 • Mieszkanie
  2
  5
  Urządzasz mieszkanie, a może po prostu masz ochotę na drobne zmiany w aranżacji wnętrz? Stylistki Westwing odwiedziły najważniejsze wydarzenia branży wnętrzarskiej w Europie i przygotowały selekcję najciekawszych trendów w wystroju wnętrz.
 • mieszkanie
  "Najemca Mieszkanie plus ma obecnie szansę uzyskać lokal po dużo niższej cenie, niż spłacając kredyt bankowy" - powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju w e-bazanieruchomosci.pl Maciej Górka. Jak dodał, z tego powodu wśród uczestników rządowego programu mało popularne jest tylko wynajęcie mieszkania.
 • blok, mieszkanie
  Niskie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych sprawia, że kredytowanie lokalu często bywa bardziej atrakcyjne od najmu - zauważył ekspert portalu RynekPierwotny.pl Andrzej Prajsnar. Jak dodał, to tylko jeden z elementów, które powodują, że Polacy wybierają własność zamiast najmu.
 • osiedle
  14
  16
  Na rynku nieruchomości jest tak drogo, jak w szczycie poprzedniej hossy, która zakończyła się krachem. Część klientów wycofuje się z transakcji - pisze piątkowa "Rz".
 • blok, mieszkanie
  Pod budownictwo mieszkaniowe w Polsce dobrych lokalizacji jest coraz mniej, ale państwo ma jeszcze zasoby i trzeba stworzyć narzędzia, aby te zasoby wykorzystać - aby inwestować i zrealizować te 100 tys. mieszkań, które są w planach mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
 • Poznań rynek
  1
  2
  W Poznaniu ceny na rynku wtórnym są już o 18 proc. wyższe niż przed rokiem. Wzrosty są więc wyższe niż w przypadku Gdańska, który do niedawna był niekwestionowanym liderem w tym zakresie. Na rynku pierwotnym przekroczona została natomiast symboliczna granica, średnia cena pokonała poziom 7 000 zł/mkw. Na pocieszenie eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają uwagę, że kredyty hipoteczne staniały i są najtańsze od początku 2016 r.
 • Kominek
  2
  Od 220 mkw. do 600 mkw. - taką powierzchnię mają największe mieszkania czekające na kupca w głównych polskich miastach. Ich metraż dorównuje, a w niektórych przypadkach nawet sporo przewyższa powierzchnię domów jednorodzinnych.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  10
  33
  Około 38 proc. Duńczyków, 45 proc. Austriaków i blisko 49 proc. Niemców mieszka w wynajmowanych mieszkaniach. W Polsce odsetek ten wynosił w 2017 roku zaledwie 15,8 proc. Dlaczego my, Polacy tak bardzo chcemy mieszkać na swoim?
 • Mieszkanie
  3
  1
  Zaaranżowanie przestrzeni tak, aby była funkcjonalna i dopasowana do wnętrza jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy mieszkanie jest bardzo małe, ciemne lub po prostu – trudne do urządzenia. Eksperci salonów Agata radzą, jaką rolę pełni światło i kolory we wnętrzu oraz jak wykorzystać ich potencjał, aby pozornie trudna do zaaranżowania przestrzeń wyglądała wyjątkowo i przytulnie.