• mieszkanie
  16
  To w Gdańsku wynajmowanie mieszkań daje największe zyski. Warszawa wypada gorzej od Łodzi. W Krakowie rentowność najmu jest mniejsza niż w Lublinie czy Białymstoku. Wzrosty cen mieszkań sprawiają, że opłacalność inwestycji w lokal na wynajem spada.
 • mieszkanie, blok
  3
  Limit dochodów, uprawniających do dopłat do czynszu w Mieszkaniu plus, ma zostać zbliżony do poziomu przeciętnych limitów w Towarzystwach Budownictwa Społecznego - dowiedziała się PAP. Pozwoli to zwiększyć liczbę osób, które będą mogły skorzystać z programu "Mieszkanie na Start".
 • Dom
  2
  Z roku na rok, kwestia niedoboru mieszkań w Polsce staje się coraz mniejszym problemem. W tym kontekście trzeba brać pod uwagę również niekorzystne prognozy demograficzne. Narasta z kolei inny kłopot dotyczący rodzimej "mieszkaniówki". Mowa o konieczności zmodernizowania i remontu dużej części zasobu mieszkaniowego. Warto zdawać sobie sprawę, że wiele domów wybudowanych w latach 80-tych i 90-tych jest mało efektywnych energetycznie (nie wspominając już o starszych budynkach jednorodzinnych).
 • Pałac Saski od strony ogrodu / Konrad Brandel/Domena Publiczna
  9
  Dokumentacja przebudowy Pałacu Saskiego sporządzona w 1923 r. stanowić będzie podstawę do przygotowania projektu odbudowy Pałacu Saskiego - powiedział w piątek Szef MON Mariusz Błaszczak podczas przekazania archiwalnej dokumentacji Pałacu Saskiego w siedzibie Wojskowego Biura Badań Historycznych.
 • blok, mieszkanie
  39
  240
  Autorzy opracowanego na potrzeby rządu raportu o realizacji programu Mieszkanie plus bardzo negatywnie ocenili sztandarowy program rządu. Krytykują go nawet eksperci związani z partią rządzącą - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".
 • o. Tadeusz Rydzyk
  33
  2
  Jest kłopot z pieniędzmi na Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Gmach za środki z ministerstwa kultury chce stawiać o. Rydzyk.
 • Osiedle
  13
  30
  Po kilka, a nawet kilkanaście milionów złotych będą musiały dopłacić spółdzielnie mieszkaniowe do uwłaszczenia. Koszty całej operacji mogą odczuć lokatorzy. 
 • mieszkanie
  1
  1
  Rozwój technologii sprawia, że znalezienie mieszkania do wynajęcia staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Inteligentne narzędzia ułatwiające przeszukiwanie ofert, chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • Mieszkanie
  1
  Blisko dwie trzecie Polaków uważa, że ceny nieruchomości w najbliższym roku wzrosną, co może skłaniać do przyspieszenia zakupów mieszkaniowych. Sytuacja ta sprzyja dalszemu wzrostowi cen nieruchomości, co z kolei rodzi ryzyko powstania bańki spekulacyjnej - wynika z badania "Finansowy Barometr ING". Polacy jednak optymistycznie oceniają rozwój sytuacji mieszkaniowej w kraju.
 • Berlin, Niemcy
  7
  9
  Łatwiej kupić mieszkanie w Berlinie czy Amsterdamie niż w Warszawie lub Krakowie - wynika z analizy Nowodworski Estates. Pod lupę wzięto koszty życia w kilku dużych europejskich miastach, porównując średnią pensję do ceny metra kwadratowego mieszkania. Najdroższy okazał się Rzym, najtańsza stolica Niemiec. Na wynajem stosunkowo najmniej wydamy w Berlinie i Bernie.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  1
  1
  Dobra koniunktura gospodarcza oraz rosnące dochody Polaków przekładają się na rosnącą liczbę oddawanych do użytkowania mieszkań. Za największą ich część odpowiadają deweloperzy. Dzisiaj taki stan rzeczy wydaje się naturalny, ale nie zawsze tak było.
 • senior
  12
  7
  Seniorzy stają się coraz liczniejszą grupą. W wieku poprodukcyjnym jest już co piąty Polak, a według prognoz odsetek ten wciąż będzie się powiększać. Jacy są współcześni seniorzy? Gdzie chcą mieszkać i jak urządzać swoje mieszkanie?