• ~Jarek
  (2014-05-06 16:29)
  Wszystko ładnie i pięknie niestety trzeba mieć jeszcze środki na kupno. Niewiele osób ma gotówkę i większość korzysta z kredytu a tu nie tak łatwo. Dodatkowo od tego roku wymagany wkład własny co nie ułatwia sprawy.
 • ~Maro
  (2014-05-06 19:59)
  W przyszłym roku wymagany będzie jeszcze wyższy wkład własny. A o kredyt rzeczywiście teraz dużo trudniej. My zdecydowaliśmy się na kupno i kredyt w getinie jeszcze w zeszłym roku.
 • ~ggk
  (2014-05-14 13:15)
  Moj kuzyn pracuje w biurze nieruchomosci, jest licencjonowanym agentem. Gdy kupowalismy mieszkanie powiedzial krotko: "Wyszystko sprawdzcie SAMI i na wlasne oczy, bo jak cos bedzie zle, to bedzie wasz problem, agencja sie wypnie, mozecie sie z nia procesowac przez pare lat, a co w tym czasie???". Dal nam liste wszystkiego co trzeba sprawdzic przy kupnie takiego typu mieszkania i sami sprawdzalismy. Tak to niestety jest. Agencje biora potezny haracz za nic. Jak sie zsumuje ile kasuja od obu stron, to wychodzi od 10 do 20 tysiecy za normalne mieszkanie, a za apartament czy dom ZNACZNIE wiecej.
 • ~joka
  (2014-08-26 21:52)
  99 % agentów nieruchomości jest zainteresowanych jak najszybszą sprzedażą lub wynajmem nieruchomości. W ich interesie leży zatem obniżanie a nie podwyższanie ceny - klient płaci, agent inkasuje prowizję, trochę niższą ale szybko. W sytuacji gdy jedna agencja "reprezentuje" i sprzedającego i kupującego nie ma mowy o rzetelnym pilnowaniu interesu którejś ze stron. Agent pilnuje wyłącznie swojego interesu. Raczej zatai mankamenty niż będzie na nie zwracał uwagę. Średnio rozgarnięta osoba te wszystkie niby skomplikowane rzeczy sprawdzi sama - kw są już elektroniczne, nie trzeba nigdzie chodzić, pozostałe informacje też są łatwo dostępne. Sprzedałam i kupiłam kilka nieruchomości, zawsze wszystko sprawdzałam sama a poziom wiedzy prawnej większości agentów, z którymi miałam do czynienia był żenujący. Jest jakiś mit, że lepiej kupić czy wynająć przez agencję i ludzie wydają masę pieniędzy na nic.

Może zainteresować Cię też: