Sprawdzony deweloper – co to właściwie oznacza?

| Aktualizacja:

Kiedy poszukujemy mieszkania z rynku pierwotnego, konieczne jest sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Decyzja o zakupie własnego "M" nie jest łatwa – choćby dlatego, że w grę wchodzą duże pieniądze. To istotne zwłaszcza w wypadku budynków będących w budowie. Jak upewnić się, że deweloper jest solidny?

wróć do artykułu
 • ~Milusiński
  (2018-06-28 13:01)
  Ja to bym stawiał tylko na tych, którzy mają jasno oznaczone źródła finansowania. Jak kiedyś się dowiedziałem, że prawie wdepnąłem inwestycję realizowaną przez deweloperkę mającą kredyty w firmie Krzak sp. z.o.o. to się za głowę złapałem co się dzieje z tym światem. Teraz interesują mnie tylko duże banki, ew. firmy jak Financial home, które zapewniają firmie dobry start. Nie wiem jak wy uważacie... Uważać w każdym razie trzeba.
 • ~Paula T.
  (2018-06-30 22:08)
  Wiadomo, że nie każdy deweloper buduje po 10-20 osiedli na raz, ale moim zdaniem lepiej kupić mieszkanie od kogoś kto ma na koncie już jakieś inwestycje i ugruntowaną pozycję, niż od totalnie nowej firmy. W Warszawie do takich sprawdzonych firm należy Grupo Lar, który w tym roku rozpoczął budowę kolejnego już osiedla. To już drugie na Mokotowie, o fajnym standardzie i z całą pewnością super lokalizacją. I co ważniejsze, Mokosfera to miejsce tworzone z myślą o rodzinach, ale i singlach i młodych parach. W skrócie na mokosfera . pl każdy może znaleźć coś dla siebie.
 • ~Konrado
  (2018-07-03 13:00)
  Popytałem, posprawdzałem, obejrzałem poprzednie inwestycje i się zdecydowałem się na mieszkanie na Białołęce od Fabryki Domów p. Kurpiewskiego. Nie było sytuacji, żeby nie odebrał telefonu, jak właściciel wszystkiego sam pilnuje to zupełnie inna robota.
 • ~Andrzej.K
  (2018-07-26 10:06)
  Warto sprawdzić dewelopera - gdzie buduje, ile ma inwestycji i jakie opinie. Ważną rzeczą jest też sprawdzenie z jakich materiałów jest budowany budynek i jaka firma jest głównym wykonawcą! Ja szukam w Łodzi mieszkania i jestem zainteresowany Osiedlem Rąbieńska.Po spotkaniu i sprawdzeniu wszystkich rzeczy jestem pozytywnie zaskoczony i mocna rozważam zakup tam mieszkania. Dodatkowym plusem jest to że dobrze rozplanowane są budynki, sąsiad sąsiadowi nie będzie zaglądał w okno i parking będzie obszerny więc łatwo się będzie manewrować samochodem.