Inwestycja w mieszkanie na wynajem – mniejsze miasta, większy zysk

Inwestycje w mieszkania na wynajem, to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów lokowania kapitału przez Polaków. Według raportu E-VALUER INDEX 2018 firmy Emmerson Evaluation, wyższe stopy zwrotu (ok. 5,3-5,5 proc.) w przypadku nowych mieszkań, łatwiej uzyskać w mniejszych miastach wojewódzkich niż w największych aglomeracjach (4,1-5,4 proc.).

wróć do artykułu
 • ~Patryk
  (2018-09-24 15:50)
  Kupno mieszkania pod wynajem to bardzo dobra inwestycja. Ja tak zrobiłem, że z pomocą biura nieruchomości ABC-Dom znalazłem fajną, tanią ofertę nie daleko centrum, zakupiłem to mieszkanie, wyremontowałem i teraz wynajmuje.
 • ~Czajkowski
  (2018-06-28 18:56)
  Duży problem z najmem jest z mieszkaniami dużymi. Takie 75m2 i z 5 pokojami to już nie da się w całości wynająć. Chyba że jako biuro, ale to też nie zawsze się da. Jedyne rozwiązanie to właściwie podzielenie na pokoje i taki też wynajem. Bardziej to skomplikowane ale możliwe do wykonania. Mam takie mieszkanie we Wrocławiu i wynajmuję (a właściwie wynajmuje je za mnie DJN) je studentom. Oczywiście umowa jest odpowiednio napisana, jest zabezpieczenie OC. Dba o to właśnie DJN, które bierze na siebie bezpieczne zarządzanie taką nieruchomością.
 • ~Seryk
  (2018-06-17 21:35)
  To wszystko zalezy od miejscowości i długości najmu. Najlepiej mozna zarobic na wynajmie mieszkań w rejonach turystycznych wynajmując mieszkania na okres krótkoterminowy, czyli przyjezdnym turystom. My zdecydowalismy się na zakup nieruchomości pod wynajem i nasz wybór padl na apartament Lubicz w miejscowości Rowy. To była świetna inwestycja!
 • ~MariuszTo
  (2018-06-13 10:10)
  kupno mieszkania to jest dobra myśl. Ja się zdecydowałem już dawno kupić mieszkanie od fabryki domów i je wynajmować. Póki co większość czynszu jaki dostaje idzie na spłatę kredytu ale jeszcze kilka lat i będę miał czysty zysk. A studentów w Warszawie raczej nigdy nie zabraknie

Może zainteresować Cię też: