Zakaz wynajmu mieszkań spółdzielczych. "To bardzo niebezpieczna zmiana..."

| Aktualizacja:

Senat przygotował projekt przepisów, zgodnie z którymi zabronione będzie nawet udostępnianie lokali rodzinie. Wiele osób może zostać skreślonych z list spółdzielców, a wtedy stracą dach nad głową.

wróć do artykułu
  • ~wkurzona
    (2016-03-30 19:05)
    moje prawo do lokalu i czyli moje prawo do rządzenia lokalem!!!! *****
  • ~Buchalter Naszej Krwawicy
    (2016-03-30 18:34)
    Ciekaw jestem, czy Budyń z Gdańska - ten burłak od samolotów - to ma te swoje 7 mieszkań jako spółdzielca - czy jako "deweloper" - i czy - skoro je wynajmuje - bo chyba nie stoją puste - to czy płaci od pobieranego czynszu podatek?
  • ~KOMUNA WRACA W GLORII...
    (2016-03-30 18:28)
    Wprowadźcie jeszcze instytucję "dzielnicowych" i obowiązek meldunkowy oraz reglamentowane zezwolenia na zmianę miejsca pobytu (oczywiście za drobną opłatę pod stołem)!!! I niech czuwa nad tym Wojtunik!
  • ~as
    (2016-03-30 18:16)
    Interes kilku developerow wiecej jest wart niz milionow obywateli. Lekcja demokracji w praktyce
  • ~jaco1950
    (2016-03-30 17:00)
    Tak widać jak mądrą decyzje podjął sp Pan Prezydent Lech Kaczynski że pozwolił się uwlaszczyc setkom tysiecy spoldzielcow! Szkoda że do końca nie rozwalił tego komuszego przyladka!
  • ~Trybson
    (2016-03-30 15:31)
    Ciekawe czy Pan poseł r.pr. dr Budka, specjalizujący się w wynajmie aut z puli Ministerstwa Sprawiedliwości... korzysta również z wynajmu mieszkania :)
  • ~Lucjusz
    (2016-03-30 15:23)
    Ja tam ufam tej Pani Lidi Staroń. Kobieta walczy o ludzi reszta tych polityków niech bierze z niej przykład.
  • ~x ten co zawsze
    (2016-03-30 15:01)
    Jeśli ktoś ma lokatorskie prawo do lokalu i lokal nie jest jego, tylko spółdzielni, to nie powinien mieć prawa go wynajmować. Proste.
  • ~Czytelnik
    (2016-03-30 14:46)
    Cwaniacy mają po kilka mieszkań,wynajmują i nie płacą podatków.żaden Urząd się nie upomina o te podatki,dopiero jak sprzedaje lokal a takich mało. Ci co mają stare lokale spoldzielcze,nawet własnościowe to im pobierają podatek w czynszu,to jaką jest sprawiedliwość. Trzeba zrobić porządek . Tyle kasy ucieka ze skarbu państwa. ,a cwaniacy się cieszą. Na Ursynowie ,tylko nieliczni płacą podatki. Czy tym komunistom ,ktorych tam multum wolno nie płacić?
  • ~Gosc
    (2016-03-30 14:38)
    To tylko żart Rzeplinskiego zadymiarza z TK na pryma aprylis a wy już szum robicie. Inną sprawą kest,że czerwoni ,lemingi itd pokupowali sobie po kilka mieszkań a te ,które były budowane za komuny z Ruskiej płyty tak jak na Stegnach wynajmują i kasiore zbierają.
  • ~Gosc
    (2016-03-30 14:35)
    To tylko żart Rzeplinskiego zadymiarze z TK na pryma aprylis a wy już szum robicie. Inną sprawą kest,że czerwoni ,lemingi itd pokupowali sobie po kilka mieszkań a te ,które były budowane za komuny z Ruskiej płyty tak jak na Stegnach wynajmują i kasiore zbierają.
  • ~locum
    (2016-03-30 14:03)
    ...budka z piwem ! ci prezesi z SM to święte KROWY ???
  • ~Iza z Lublina
    (2016-03-30 13:47)
    Proponuję iść w stronę wspólnot i uwolnić się od spółdzielni-molochów. Po to PO doprowadziło do wyłonienia jedno budynkowych nieruchomości żeby umożliwić powstawanie wspólnot. Do dzieła!
  • ~las
    (2016-03-30 13:25)
    Tu zapewne chodzi o mieszkania spółdzielcze, a nie własnościowe. Jeśli czonkowi spódzielni nie jest potrzebne powinno wrócić do spółdzielni, a ta przekaże go dalej. Własnościowe będzie można wynajmować.
  • ~Jana
    (2016-03-30 12:46)
    Brawo. U mnie w wieżowcu wynajmują ok 20-25 mieszkań. Oficjalnie, podatek jest odprowadzany do skarbu Państwa. Jak nie będzie można wynajmować to co się dzieje: odłączam prąd, gaz, zgłaszam, że nikt nie mieszka i nie będę płacić za śmieci, zużycie wody spada do zera, kanalizacja do zera. Opłaty miesięczne ok 300 zł. Ja nie zarobię, ale Państwo i elektrownia i gazownia i odpady komunalne też nie. Stać polaków na to ?
  • ~Jurek
    (2016-03-30 12:24)
    No cóż, komuna wraca pod rzadami PiS
  • ~obywatel
    (2016-03-30 11:48)
    Tego można było się spodziewać. Następnym krokiem będzie wprowadzenie podatku katastralnego, aby sfinansować 500 zł na dziecko bez skokowego wzrostu deficytu budżetowego w następnych latach. Oczywiście wszystko w imię sprawiedliwości społecznej.
  • ~Autor1
    (2016-03-30 11:30)
    uregulować zasiedzenie gruntów pod blokami !
  • ~Q
    (2016-03-30 11:27)
    Boże kiedy znowu bedzie normalnie a PiSSowskie robaczki wpełzną z powrotem pod kamienie swojej głupoty i jadu...
  • ~realista
    (2016-03-30 11:03)
    Taki zakaz wynajmowania mieszkań SPÓŁDZIELCZYCH powinien być wprowadzony jak najszybciej dlaczego? w bloku którego jestem włascicielem MIESZKANIA obserwuję jak blok staje się Akademikiem, i wiadomo jak to z młodzieżą poza kontrolą świat do nich należy. Drugi problem wynajem na godziny, Jeszcze tylko znieść obowiązek meldunkowy i dopełni się wolna amerykanka. CHŁOPO robotnicy wykupili wrócili na włości wię wynajem daje godne DOCHODY== czy OPODATKOWANE?

Może zainteresować Cię też: