Zakaz wynajmu mieszkań spółdzielczych. "To bardzo niebezpieczna zmiana..."

| Aktualizacja:

Senat przygotował projekt przepisów, zgodnie z którymi zabronione będzie nawet udostępnianie lokali rodzinie. Wiele osób może zostać skreślonych z list spółdzielców, a wtedy stracą dach nad głową.

wróć do artykułu
  • ~kokos
    (2016-04-01 10:11)
    Artykuł jest tak napisany żeby znowu siać zamęt - same spółdzielnie to przeżytek starego systemu a osoby przyspawane tam od lat do stołków dalej robią swoje mając gdzieś że w większości mieszkania, ziemia należy do mieszkańców - układ trzeba rozwalić a własnością niech zarządzają sami mieszkańcy zrzeszeni w normalne wspólnoty i tyle - nie da się spółdzielni rozwalić jednym ruchem bo wtedy to by dopiero było ludzie zacznijcie myśleć a nie ulega propagandzie mediów niemieckich !!
  • ~Mona
    (2016-04-01 09:23)
    No, nie wierzę !!! Chyba Prima Aprilis!!! Chore !!!
  • ~Olciak
    (2016-04-01 08:27)
    Ci co piszą że to PiS wymyślił... Jest napisane wyraźnie Trybunał Konstytucyjny. Więc to nie PiS tylko wciąż PO i PSL ;)
  • ~dar
    (2016-03-31 20:04)
    Ale bedzie odkręcania za 3,5 roku.
  • ~cris?kika
    (2016-03-31 19:34)
    to godzi w demokratyczne wolnosci i prywatnosc zostanie pogwalcona , bedziemy miec kontrolowane zycie , to absurd , spoldzielnia sie rozpanoszy na calego beda donosy i pomowienia kto i gdzie , i co tam slychac , dyrektorzy stana sie dyktatorami spoldzielni , wieksza korubcja , no to taki dyr, bedzie mial kupe kasy , a co ten co ma na wlasnosc wykupone to co ma byc tez kontrolowany co robi w tym mieszkaniu ,i tak teraz ciagle robi sie remonty na wlasny koszt , pytam tego senatora gdzie jest w tym wolnosc i prywatnosc rodzin , ,, to ludzie beda sprzedawac mieszkania i wynosic sie na wies bo tam moze ta prywatnosc na swoim podworku bedzie respektowana , ,, kontrol to oznacza zamkniecie spoldzielni w takzane obozy , ,, nie doposcie ludzie do tego ,, ,,,
  • ~K
    (2016-03-31 17:19)
    ależ ta zmiana jest bardzo sensowna, a artykuł jak zwykle wszystko pokręcił. Dlaczego ktoś, kto mieszka w Warszawie, ma mieszkanie spółdzielcze w Radomiu, które wynajmuje studentom UT-H miałby prawo głosu? jak ktoś chce prowadzić biznes na najmie, niech kupi mieszkanie u dewelopera, a nie udaje spółdzielcę.
  • ~właściciel m 3
    (2016-03-31 16:45)
    Największy szwingiel na Polakach to zawyżane czynsze mieszkaniowe i promafijna ustawa spółdzielcza .Dzięki temu dochód spółdzielni w Polsce przekracza dochód PKO BP lub KGHM u. A kontroli brak deweloperka stawia nowe bloki niszczy tereny zielone.Prezesi handlują nietylko ziemią ale i pieniędzmi spółdzielców i właścicieli mieszkań i do tego co roku chcą więcej i więcej .Kiedy PIS powie dość podwyżkom funduszu remontowego i eksploatacyjnego to jest bezprawie. Ludzie! Opamietajta sie.!
  • ~j.asia
    (2016-03-31 15:38)
    A ja uważam,że nie jest to głupi pomysł.że na walne zebranie z jednego mieszkania przychodzą cztery osoby z prawem do głosowania.I tak dziwnie się składa,że dwie osoby są pracownikami spółdzielni. Jedno mieszkanie+jeden głos,a nie tak że na walne zebranie z jednego mieszkania przychodzą cztery osoby z prawem do głosowania.I tak dziwnie się składa,że dwie osoby są pracownikami spółdzielni.Wszystko przegłosują tak,jak chce zarząd.
  • ~Mirek
    (2016-03-31 12:39)
    Pracowałem w Spółdzielni na Gocławiu i takie kokosy jakie zarabiają prezesi często z kupionym dyplomem bez żadnej wiedzy to się w głowie nie mieści.Mieszkam tez na Gocławiu i od 25 lata mam nie wyremontowaną klatkę schodową a czynsz bardzo wysoki płacę .Precz ze Spółdzielniami. Pozbyć się tych darmozjadów.
  • ~ekonom
    (2016-03-31 11:03)
    A reżimowe gadzinówki piszą, że jest "dobra zmiana". Takiego szabrownictwa i okradania Polski nie było od końca 18 wieku, kiedy kraj tracił niepodległość. Przerażające kumoterstwo i rozkradanie majątku narodowego! Rzucili się na Polskę jak wataha wygłodniałych wilków!
  • ~muchomorekalbożwirek
    (2016-03-31 10:57)
    Do "Zabytki z PRL - Spółdzielnie mieszkaniowe to ostatnie siedlisko komuchów" Ostatnim siedliskiem komuchów jest PIS - piotrowicz, kryże, wasserman i setki innych, którzy teraz najgłośniej krzyczą precz z komuną!
  • ~Borsuk
    (2016-03-31 09:23)
    witam,spółdzielnie to nic w porównaniu do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej tam to są cyrki Sąd Najwyższy wydaje wyrok a Agencja Wojskowa milczy to kto tu ma racje dziwne bardzo dziwne i te podzielniki ciepła w lokalach Wojskowych
  • ~mixer
    (2016-03-31 06:51)
    niemiecka propaganda dla głupich Polaków
  • ~MARS
    (2016-03-31 03:08)
    Czytaj więcej "BGK pomoże wybudować 3 tysiące tanich mieszkań czynszowych" NO TO JUŻ WŁAŚCIWIE WSZYSTKO WIEMY. Komu tę reklamę zawdzięczamy. DZIĘKUJEMY, POCZEKAMY !!!
  • ~Lokator M3
    (2016-03-31 00:28)
    Słusznie - mieszkanie spółdzielcze jest własnością SPÓŁDZIELNI. Więc niech spółdzielnia wynajmuje.
  • ~occip
    (2016-03-30 23:15)
    Czy ta banda darmozadów w senacie naprawdę nie ma co robić?
  • ~ema
    (2016-03-30 22:59)
    co PIS obchodzi ze w moim mieszkaniu mieszka brat czy siostra tego juz za duzo i za duzo pierd......
  • ~wiki
    (2016-03-30 21:36)
    Niedługo będą nam dokwaterowywać różne męty, co się nigdy żadnego mieszkania nie dorobiły, ale mają kupę bachorów. No gdzieś muszą mieszkać. Do czego to podobne, żeby na przykład 2 osoby mieszkały na przykład w 3 pokojach z kuchnią w blokach. Nieważne że wykupiły na własność. Teraz oczekujemy na nacjonalizację oszczędności Polaków. Władzy się przydadzą, a jak ludzie coś mają, to pewnie kradzione. No bo jak normalny patriota może mieć jakieś oszczędności?
  • ~acate
    (2016-03-30 20:26)
    jak widać to i debili i w SENACIE sie doczekaliśmy . OPAMIETAJCIE SIĘ, BO WIELU Z WAS DO TEJ PORY NIE DOSTAWAŁO TAK WYSOKICH WYNAGRODZEŃ I W MÓZGACH WAM SIE POWYWRACAŁO
  • ~Spółdzielca