• ~kubi
    (2015-06-25 06:52)
    re: "olo" i "cześć olo"
    No tak właśnie przypuszczałem. Że dla ciebie eleganckie ("aleganckie"), to pretensjonalne, kolorowe, wzorzaste, pozłacane, powyginane i bardzo zdobione (może jeszcze pochromowane?). Nie twierdzę, że te saloniki na Okęciu to designerskie mistrzostwo świata, ale styl jest spokojny, niepretensjonalny i stonowany - bez burakowego zadęcia.
  • ~olo
    (2015-06-25 06:34)
    nagrodzona "mglista" filharmonia
    w Szczecinie kosztowala 120 mln,
    i byla dotowana z EU
  • ~wiesiek
    (2015-06-25 00:42)
    Skompromitowany R a d o s ł a w S. ucieka z Polski. Podobno ma dołączyć do Kulczyka i Kwaśniewskiego


    Były marszałek Sejmu ma zrezygnować z kontynuowania politycznej kariery w Polsce.


    Rezygnacja S i k o r s k i e g o – to pokłosie afery taśmowej. Marszałek Sejmu jest jednym z jej głównych bohaterów. Jego rozmowy z Jackiem Rostowskim są, oprócz wynurzeń Bartłomieja Sienkiewicza o teoretycznym państwie oraz "chu**u, d*pie i kamieni kupie", stały się jednymi z najgłośniejszych. To właśnie S i k o r s k i planował „zaje**ć PiS” komisją śledczą. Przypominamy o czym dyskutowali wówczas dwaj panowie.


    S i k o r s k i : "Ty, ja uważam, że można zaje**ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza".
    R o s t o w s k i: "No a co innego jest dzisiaj?"
    S i k o r s k i: "No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. (...) Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą.(...) Wiem, bo byłem przy tym".
    R o s t o w s k i: "Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić".
    S i k o r s k i: "Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone".

    To nie jedyne knajpiane wynurzenia R a d e c z k a jakie został potajenie nagrane i udostępnione w mediach, w tym także w internecie.


    RADECZEK - SWOJĄ "DYPLOMATYCZNĄ ELOKWENCJĄ", W KNAJPIANYCH POGADUCHACH PRZY OŚMIORNICZKACH, WINKU PO 1200 $ FLASZKA I HAWAŃSKICH CYGARACH - WSZYSTKO ZA NASZĄ KASĘ, UŻYWAJĄC JEGO DYPLOMATYCZNEJ NARRACJI "U D * * P I Ł" SIEBIE I POCIĄGNĄŁ NA DNO POLSKĄ DYPLOMACJĘ I KLIKĘ POWSI PSL TRZYMAJĄCĄ WŁADZĘ.


    OŚMIORNICZKI MU ZASZKODZIŁY? A MOŻE TE HAWAŃSKIE CYGARA, ŻE TAK PLÓTŁ ? LICHO WIE, ZRESZTĄ ZA DUŻO WCZEŚNIEJ Z TRAMPKARZEM DONKIEM SIĘ KUMPLOWAŁ A TO NIKOMU CHOĆBY I NAJMĄDRZEJSZEMU NA DOBRE NIGDY NIE WYSZŁO.



    TERAZ, I PLATFORMA I RADEK MAJĄ POZAMIATANE.


    NAWET KOPACZ, MISTRZYNI W OKŁAMYWANIU POLAKÓW ZAKPIŁA SOBIE Z R A D E C Z K A ODMAWIAJĄC MU JEDYNKI NA LISTACH WYBORCZYCH.


    PO PUBLIKACJACH W MEDIACH AMERYKAŃSKICH I ŚWIATOWYCH JAK GO W OGÓLE DO DYPLOMACJI WEZMĄ KIEDY, TO CHYBA NA WOŹNEGO ALBO DO KNAJPY NA WYKIDAJŁĘ. ZDROWO MUSIAŁ CHYBA PRZED JOHN ELLIS J. BUSH'EM SUMITOWAĆ SIĘ.

    NAROBIŁ OBCIACHU NIE TYLKO SOBIE ALE I WŁASNEJ ŻONIE BO ONA ZNANĄ DZIENNIKARKĄ JEST (Anne Elizabeth Applebaum, po mężu S i k o r s k a (ur. 25 lipca 1964 w Waszyngtonie) – znana amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera (2004), publicystka „The Washington Post”. Absolwentka uniwersytetu Yale, London School of Economics i Oksfordu. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka „The Economist” w Warszawie; jest specjalistką od spraw Europy Wschodniej. Do 1991 opublikowała serię artykułów o przemianach społecznych
    i politycznych w Europie Wschodniej. Pracowała następnie jako redaktor działu zagranicznego a później zastępcaO KIEDY redaktora naczelnego tygodnika „The Spectator” w Londynie. Obecnie jest korespondentką i publikuje m.inn. na łamach „Washington Post”).




    - O co chodzi ? Wyjaśniam: Jeszcze jako Szef MSZ R a d o s ła w S i k o r s k i oficjalnie mówił o Amerykanach jako najważniejszych sojusznikach Polski, w oparciu o których możemy budować naszą potęgę geopolityczną. Sojusz
    i zapowiadana stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce wpływa na naszą stabilność geopolityczną. Podnosi również notowania polskiej gospodarki i zwiększa gotowość zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju. Sojusz to coś, co się ma na czarną godzinę – mówił cytowany przez IAR R a d o s ła w S i k o r s k i , przebywając w marcu 2012 r. z wizytą w Waszyngtonie.


    Co jednak naprawdę myślał S i k o r s k i o współpracy Polski z USA – wyszło na jaw przy okazji kolejnych taśm z podsłuchów. W nagranej prywatnej rozmowie S i k o r s k i o stosunkach polsko-amerykańskich mówił coś zupełnie innego; "Sojusz Polska – Stany Zjednoczone jest: „nic niewartym robieniem loda Amerykanom, którzy traktują nas jak murzynów. Bullshit (z ang: g... prawda) kompletny. (...) i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy".


    Takie m.inn. sformułowania, z ust ministra S i k o r s k i e g o padły podczas jego nagranej rozmowy z Jackiem Rostowskim w warszawskiej restauracji Amber Room.


    - Media amerykańskie i światowe właśnie z powodu nagrania na taśmach S i k o r s k i e g o zajmowały się aferą taśmową i dymisjami w polskim rządzie cytując niechlubne słowa S i k o r s k i e g o pod adresem USA, które zostały nagrane podczas jego spotkań w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele.


    - Polska dyplomacja została obnażona i ośmieszona. Wcześniej przez sześć lat sprawowania funkcji ministra spraw zagranicznych R a d o s ł a w S i k o r s k i zapewniał Polaków o ważnej roli sojuszu polsko-amerykańskiego.


    - Pikanterii całej sprawie związanej z publikacją artykułu w w/w sprawie na łamach „Washington Post” dodaje fakt, że to właśnie na łamach tego dziennika publikuje Anne Applebaum – żona R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o.
    Tymczasem amerykańscy dziennikarze na łamach „Washington Post” przedstawiali jego niewybredne porównanie stosunków polsko-amerykańskich (służalczości strony polskiej do Amerykanów) do seksu oralnego.


    Jak dowiedział się dziennik „Fakt”, S i k o r s k i znalazł miejsce w amerykańskim think tanku – Atlantic Council. Ma tam być jednym z międzynarodowych doradców, obok m.in. Jana Kulczyka i Aleksandra Kwaśniewskiego.

    W poniedziałek R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Zastanawiano się, co będzie robił w najbliższym czasie, kiedy jego zapowiedzi startu w wyborach z „jedynki” na liście PO w Bydgoszczy spotkały się z chłodnym przyjęciem wśród partyjnych kolegów.

    „Fakt” ustalił, czym najprawdopodobniej będzie zajmował się skompromitowany m.in. aferą taśmową S i k o r s k i. Bliski znajomy marszałka miał potwierdzić dziennikowi, że na byłego już marszałka czeka posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council.

    Jak podaje „Fakt”, pod koniec stycznia S i k o r s k i gościł w Waszyngtonie na zaproszenie Atlantic Council. Jest to jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków – ośrodków zajmujących się doradztwem – na świecie.

    Działa od ponad 50 lat i słynie z zatrudniania byłych premierów czy prezydentów, korzysta z wiedzy szefów największych światowych koncernów – zaznacza „Fakt”.

    Informator dziennika twierdzi, że Radosław S i k o rs k i dołączy do Rady Międzynarodowych Doradców, gdzie zasiada już trzech Polaków: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Brzezinski.

    „Fakt” nie wie, ile będzie na swojej nowej posadzie zarabiał były szef MSZ, ale dyrektorzy mogą tam liczyć na 100 tys. dolarów rocznie, a doradcy zarabiają więcej. Czy R a d o s ł a w S. nadal będzie ośmieszał polską dyplomację, Polskę
    i nas wszystkich opowiadając o wydarzeniach politycznych w Polsce, w których uczestniczył, i to za niezłe wynagrodzenie ?
  • ~olo
    (2015-06-24 21:06)
    skoro jest tam pokoj cichej modlitwy
    dla strudzonych podroznych ze swiata
    zapewne muzulmanow z Dubaju, co
    przyleca Qatar Airlines klasa biznes
    i wejda do tych salonow beduinow,
    beda pewnie w szoku i moze jakis
    datek dasza ? zlota klamka ? albo cus
  • ~olo
    (2015-06-24 20:35)
    a moze ja ich zle osadzam
    moze oni wybudowali caly
    ten terminal dla vip za te 400 mln ??
    a nie tylko panele sloneczne na dachu ?
    to koszt 30 tys x 5 sztuk ?
  • ~olo
    (2015-06-24 20:21)
    sam sie dowiedzialem,za te 400 mln zl
    to mozna kupic 2 dreamlinery, A787
    szok nie ?
  • ~czesc olo
    (2015-06-24 20:07)
    bede dalej zlosliwy, ale juz dawno PKP
    odstapila od burych kolorow szmat,
    i pociagi sa kolorowe i zharmonizowane,
    no i LOGO , jest gdzies ? w tej swietlicy
    firma sie nie reklamuje ? nie ma nadrukow
    na poduszkach ? albo na talerzach ?
    itp
  • ~olo
    (2015-06-24 19:47)
    ile samolotow mozna kupc
    za te 400 mln, bo to suma
    straszna
  • ~olo
    (2015-06-24 19:45)
    wydaje mi sie,ze to klasa
    ekonomiczna w Kirgistanie
    albo gdzs tam moze Ulan Bator ?
    sa jakies zdjecia z tych lokalnych
    lotnisk dla tubylcow ?
    dlaczego nikt nie chwali tego,co ?
  • ~olo
    (2015-06-24 19:32)
    to jest swietlica zakladowa albo klub
    pracownkow PRG-u w Klewkach.
    albo ich osrodek wypoczynkowy, jak
    sprzedadza buraki i swinie na targu
    to se odpoczna na fotelu po pansku..
    buahahaha
  • ~czesc olo
    (2015-06-24 19:22)
    autor ! autor ! autor !
    i przywrocic kare smierci !
    koszmar designerski, tandeta i wiocha
    kolor !!! okleiny a la sosna, blade nijakie
    pewnie plyta mdm czy cus takiego
    meble !!! tandetne bure fotele
    zastawione DYKTA Z TYLU !!! bure to,
    brązowe, ksztalty typu styropian obciagniety
    materialem, tapczaniki to samo !!!
    no i te zaslony brązowe w sypialni !!! ohyda !
    to jak ubogi PRL - bure kolory, mebloscianka
    i tandeta, to POLAK projektowal ?
    zdrowy ? biznes i luksus widzial ?
    w Dubaju moze ?

Może zainteresować Cię też: