Króluje kolor

Bez względu na wybrany styl, w nadchodzącym sezonie we wnętrzach dominować mają modne, nasycone kolory. To za ich pomocą możemy kreować odpowiednią atmosferę, dopełniając ją wybranymi, ukierunkowanymi na konkretną stylistykę meblami i dodatkami. Szlachetna zieleń i intensywny błękit to w 2019 roku jedne z najmodniejszych kolorów Stanowią świetne uzupełnienie dla tak popularnych w minionych latach bieli i szarości. Zieleń i błękit to kolory natury, które będą komponować się idealnie z klasycznymi, jasnymi barwami i pomogą idealne zaaranżować przyjazne i ciepłe wnętrze

Reklama

Szlachetna, ciemna zieleń pasuje do bardzo modnego trendu urban jungle. Znajdziemy w nim zamiłowanie do dzikiej, często egzotycznej przyrody w rozmiarze maksi. Może ona występować w postaci nie tylko żywych roślin takich jak palmy, paprocie, sukulenty, kaktusy, bluszcze czy monstery, ale również jako ich motywy pojawiające się na dodatkach, tkaninach i tapetach. To wszystko oczywiście w połączeniu ze złotymi lub miedzianymi detalami. Trendowi przyświeca zamiłowanie do natury, dlatego dobrze jest zestawić go z naturalnymi materiałami takimi jak drewno, wiklina, bambus, bawełna czy len.

Ściany w kolorze szlachetnej zieleni będą bardzo dobrze komponowały się z ciemną, dębową podłogą.

Drugi kolor proponowany na 2019 rok, czyli intensywny błękit, ma występować w nieco łagodniejszej wersji niż modny dotychczas granat. Taki odcień dobrze komponuje się ze stonowaną kolorystyką wnętrz i może stanowić tło dla innych, jasnych barw. W odróżnieniu od bujnych, maksymalistycznych aranżacji, w których królować ma ciemna zieleń, intensywny błękit najlepiej wyeksponować w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Pasują do niego meble, dodatki i podłogi w kolorach jasnego brązu i szarości. Odpowiednio dobrane wzory i odcienie dopełnią finezji aranżacji oraz nadadzą jej lekkości.

Reklama

Podłogą wpisującą się w ten trend jest dąb - wyróżnia się naturalnym, brązowym kolorem, rustykalnym wzorem i podkreśloną strukturą drewna, uzyskaną w procesie szczotkowania. Podłoga jest wykończona lakierem matowym. Skomponuje się z intensywnym błękitem i nada lekki styl wnętrzu..,

Reklama

Powrót do minionych epok

Jak podaje brytyjskie Elle Decor, w 2019 roku nastąpi wnętrzarski come back do przeszłości. Mowa tutaj o powrocie na salony starych lub postarzonych mebli i dodatków. Przedmioty z minionych epok mają wypełniać nie tylko wnętrza w stylu vintage, ale również stanowić oryginalne przełamanie nowoczesnych aranżacji w stylu minimalistycznym czy scandi. To nowa forma eklektyzmu.i

Zakurzonym, odłożonym na strych przedmiotom, możemy w ten sposób nadać szansę powrotu do ich świetności. Na szczególną uwagę będą zasługiwały elementy wnętrz wytwarzane i obrabiane ręcznie. Obszywane skóry, wypolerowane metale, rzeźbione drewno – takie detale będą popularne, dzięki rzemieślniczej i precyzyjnej obróbce. Architektura AD 2019 oprócz wzroku chce do głosu dopuścić również dotyk.

W nowych budynkach trudno o stare, gotowe do odrestaurowania podłogi. Przedstawiciele marki Baltic Wood radzą w tym przypadku sięgnąć po kolekcja artystycznie postarzanych dębowych podłóg. Zachwycają efektami postarzania m.in.: heblowania i szczotkowania, zacięciami, czy misternym fazowaniem. Ich powierzchnie są uszlachetnione i zabezpieczone również ręcznie wcieranym olejem.

Nietypowe połączenia

Kolejnym przykładem na różnorodność i tak modne nietypowe połączenia w architekturze wnętrz w 2019 roku jest trend scandi-boho. Te dwa kierunki wydawałyby się nie do pogodzenia – skandynawski minimalizm i cygański, eklektyczny design. Tymczasem taka mieszanka jest jednym z najmodniejszych trendów ostatnich miesięcy.

Połączenie obu stylów jest bardzo efektowne i jednocześnie przytulne. Boho ze swoimi naturalnymi materiałami i etnicznymi wzorami świetnie komponuje się ze scandi. Co więcej, dodaje charakteru i oryginalności zimnej i minimalistycznej estetyce pochodzącej z północy. Te dwa style można bardzo łatwo ze sobą połączyć. Między innymi dlatego, że cechuje je bogactwo zielonych roślin, mebli z naturalnego drewna i wzorzystych dywanów. Jeśli lubimy minimalizm, ale zależy nam na tym, aby dodać barwnego akcentu swoim wnętrzom, to zestawienie będzie idealne. Wystarczy stworzyć neutralną bazę w stylu scandi i wzbogacić ją dodatkami boho. Powinny one stanowić miks unikatowych, etnicznych, wielobarwnych drobiazgów oraz bogatych tkanin i dywanów.

Podstawą wystroju scandi-boho są jasne, najlepiej białe ściany oraz meble i podłoga z naturalnego drewna. W taki wystrój idealnie wkomponuje się podłoga o pięknym, jasnym kolorze. Może on być uzyskany przez uszlachetnienie powierzchni warstwą kremowej bejcy. Podłoga poddana została procesowi szczotkowania, co wspaniale uwypukla fakturę drewna, a następnie pokryta matowym lakierem. Połączenie takiej podłogi z dywanem w żywe, etniczne wzory, będzie wspaniałą podstawą do budowania reszty wnętrza w tym zaskakującym i zachwycającym stylu.