Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto przeznaczyć choćby niewielką przestrzeń na domową spiżarnię. Jak ją zaaranżować? Podpowiadają Okazje.info.

Wygoda przede wszystkim

Domowa spiżarnia będzie poniekąd przedłużeniem kuchni. Możemy tam schować wszystko to, czego nie musimy mieć stale pod ręką – zarówno produkty spożywcze, jak i rzadziej używane sprzęty czy naczynia. Z racji funkcji, jaką pełni, najlepiej, aby była zlokalizowana w pobliżu kuchni. Nie musimy dysponować osobnym pomieszczeniem. Nawet w małej wnęce możemy stworzyć funkcjonalną i klimatyczną przestrzeń. Jak to zrobić?

Reklama

Aranżacja szyta na miarę

Reklama

Przestrzeń, którą przeznaczymy na domową spiżarnię, powinna być przede wszystkim dobrze zagospodarowana. Możemy skorzystać w tym celu z rozwiązań projektowanych pod wymiar, ale z pewnością mniej obciążającym dla naszej kieszeni będzie wybór gotowych elementów. W pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o pojemnych, ergonomicznych regałach.

W dalszej kolejności musimy zaplanować samo przechowywanie. Warto w tym celu zainwestować w pudełka, kosze i skrzynie, w których posegregujemy produkty, zamiast ustawiać je luźno na półkach. To rozwiązanie pozwoli zachować ład i porządek.

Jeśli jesteśmy miłośnikami wina, możemy dodatkowo zaopatrzyć się w stojak na butelki, który nada pomieszczeniu wyjątkowy klimat i pomoże uporządkować trunki w jednym miejscu.

Klimatyczne akcenty

Choć gama przechowywanych w spiżarni produktów może być bardzo szeroka, z pewnością większość będą stanowiły gotowe wyroby. Nie powinno zabraknąć w niej jednak również domowych przetworów. Dżemy, konfitury, syropy, nalewki, kiszonki… Pomogą nie tylko zatrzymać smaki lata na dłużej, ale także cieszyć się zdrowiem przez cały rok. Nie od dziś wiadomo, że przygotowane z naturalnych składników, w domowych warunkach wyroby to bogactwo witamin i gwarancja dobrego samopoczucia. Warto więc poświęcić czas na to, aby mieć je w zawsze w zapasie.