Mieszkanie jak trumna. Tak mieszkają młodzi Japończycy

| Aktualizacja:

Młodzi Japończycy nie mają łatwego życia. Nie stać ich na mieszkania, więc muszą mieszkać w czymś, co nazywa się "geki sama". To miniaturowe mieszkanka, przypominające trumny.

wróć do artykułu
  • ~Bolo
    (2013-03-02 02:09)
    Kraj Japonia nie działa, dlatego Pan Prezes wyznaczy im technicznego Cesarza Glińskiego!
  • ~szyderca
    (2013-03-01 23:58)
    a nasz Minister od Infrastruktury oraz Płemieł nasz do mieszkania w czymś takim jeszcze nie zmuszają, O! A kryzys jest. Wot dusza ludzie. A mogliby...
  • ~~War2013-03-01 18:53
    (2013-03-01 19:18)
    ~War2013-03-01 18:53
    Bardzo dobrze napisane , 100% racji !
  • ~@do:~też mi nowość,maro
    (2013-03-01 19:35)
    na nic nie czekam, pracuję i wegetuję; to są realia tego chorego, złodziejskiego kraju
  • ~grand
    (2013-03-01 20:32)
    Bolek też nam obiecał druga Japonię. Jego polpecznik Donek spełnia obietnice swojego pryncypała.
  • ~Polak
    (2013-03-01 21:43)
    My nie mamy w ogóle bo nasze mieszkania wykupili krwiopijcy,którzy wyzyskują nas i nie stać nas "WASZE ULICE NASZE KAMIENICE".Pozostaje nam tylko im pozazdrościć.
  • ~XX
    (2013-03-01 21:55)
    MAM APARTAMENT 19 METRÓW KWADRATOWYCH W BLOKHAUSIE NA PRESTIŻOWYCH PRZEDMIEŚCIACH PRUSZKOWA, BAŁEM SIE ŻE NIE ZDĄŻE SPŁACIĆ KREDYTU PRZED EMERYTURĄ ALE NA SZCZĘŚCIE OPÓŹNILI JĄ DO 67 ROKU ŻYCIA.
    WIWAT PLATFORMA WIWAT THUSK!
  • ~taka prawda
    (2013-03-01 22:13)
    Tusk nam nawet takich nie zapewnia więc o co chodzi??? Możemy tylko pomarzyć,nawet pracy nie ma bo pierwszeństwo mają przybłędy.
  • ~Borys.
    (2013-03-01 23:29)
    Co za patafiany tu się wpisują ? Widać od razu, że zwolennicy Kaczora. Jeśli się wpisujesz, że masz 42 lata to i za Kaczora mieszkałeś na 29 metrach jełopie. Więc do kogo te pretensje. To Kaczor i jego przydupasy obiecywali 3 miliony mieszkań wybudować. Już zapomniałeś kretynie pisowski ?
  • ~kaz
    (2013-03-01 23:49)
    wyglada na to ze najlepiej zyje sie w oolsce
  • ~War
    (2013-03-01 18:53)
    DO: Do:luki: Wykpiwasz 3-pokojowy dom? A po co ci więcej pokoi? Na wrotkach musisz jeździć? A swoją drogą byłem w Japonii, widziałem także wiele małych mieszkań i małych domów z miniłazienkami. I wcale się tam źle nie czułem, a tym bardziej ich gospodarze.
    U nas co drugi leming buduje dom na kredyt, ale za to koniecznie z 5 pokojami, bo to właściwy sznyt. Nie mam nic przeciwko dużym domom czy mieszkaniom, ale dlaczego wykpiwać tych, co mają np. 3-pokojowe lub 2-pokojowe i są zadowoleni? Jak masz większe, to nie zachowuj się jak nuworysz, jak kapcan ze słoma w butach i sieczką w głowie.
  • ~Byłem w Japon
    (2013-03-02 00:14)
    Niektórzy młodzi Japończycy muszą tak mieszkać przez dwa, trzy., góra trzy miesiace, młodzi Polacy choć w nieco większych mieszkaniach musza mieszkać parę lat a niekiedy i całe zycie.
  • ~Wanda
    (2013-03-02 00:29)
    Ja jak przyjechałem z małego miasta na Podlasiu do Warszawy mieszkałam w pokoju na poddaszu 1,80 m x 2,70 m przez prawie dwa lata i płaciłam za pokój prawie połowę mojej pensji. Ale nie narzekam, zostajac w swoim miescie klepała bym biedę do końca zycia.
  • ~rada do wandy
    (2013-03-02 00:36)
    re ~Wanda2013-03-02 00:29
    Trzeba bylo "dac Niemcu",Wanda i mieszkalabys w min.95 m2...
  • ~Naparstek
    (2013-03-02 00:52)
    A te "1800zł" - to ile procent przeciętnego zarobku w Japonii ?
  • ~Naparstek
    (2013-03-02 00:59)
    Znalazłem - Japońskie Ministerstwo Finansów podaje, że średnia zapłata za 1 h to 730 jenów = około 25 zł na godzinę. Trzeba 9 dni, aby zapłacić te 1800 zł
  • ~Vaffanculo
    (2013-03-03 10:25)
    Problem wykryli prezesi spółdzielni mieszkaniowych. Czy was dziwi, że Platforma chce unicestwić spółdzielczość mieszkaniową, bo przeszkadza kręcić lody?
  • ~Polak
    (2013-03-03 16:56)
    Polaka nawet na takie nie stać.Na mieszkania stać jest tylko okupantów jak widać.Polak we własnym kraju nawet pracy nie ma bo oni maja pierwszeństwo zatrudnienia..
  • ~PN
    (2013-03-03 23:39)
    Chyba ktoś nie całkiem zrozumiał o co chodzi. A chodzi najwidoczniej o japońskie hotele kapsułowe (jest nawet takie hasło w polskiej Wikipedii, można też wyguglować "kapuseru hoteru". Nocowałem w czymś takim i było to całkiem przyjemne. Ważne jest, że w skład hotelu, poza tymi kapsułami do spania, wchodzi kompleks łaźni, saun, a także restauracyjka i coś w rodzaju świetlicy z gazetami i tv. Dopóki więc człowiek nie zamierza zupełnie "odpłynąć", nie przebywa wcale w tych skrzynkach wielkości jednosobowego namiotu. Dość oryginalne jest to, że wchodząc do takiego hotelu (jednego z najtańszych), należy zaraz zostawić obuwie i wierzchnie ubranie w odpowiedniej skrzynce, a po całym przybytu poruszać się boso i w piżamie. W hotelu w którym ja się zatrzymałem, były tylko miejsca dla mężczyzn. Nie jestem pewien czy są "kapsle" dla kobiet, ale jest to całkiem prawdopodobne.
  • ~do:~też mi nowość,maro
    (2013-03-01 18:59)
    Powtarzasz sie facet.
    Czekasz, zeby Niemiec dal ci lepsze mieszkanie?
    A jak mieszkales za rzadow " prawdziwego Polaka", katolika?
    W willi? jak cie nie stac na porzadniejsze mieszkanie, to sam
    jestes sobie winny!