• Apartament Roberta Gryna
  2
  2
  Łukasz Jakóbiak odwiedził Roberta Gryna w jego krakowskim apartamencie. Najmłodszy polski milioner dzieli swój czas między Polskę a Stany Zjednoczone, gdzie ma drugi dom. - Tutaj jest 205-206 metrów kwadratowych. Kupiłem to cztery lata temu, jak miałem 28 lat - powiedział.
 • biuro openspace
  3
  Lato to dla wielu z nas upragniona chwila, kiedy nareszcie można się wyrwać na nieco dłużej z ciasnego, biurowego kubika lub rozświergotanego open space’u i odetchnąć pełną piersią – czy to przy kojącym akompaniamencie morskich fal, czy aktywnie, zdobywając górskie szczyty. Każdy urlop kiedyś się jednak kończy. Warto wówczas zadać sobie pytanie: do jakiego biura chciałbym lub chciałabym powrócić? Odpowiedzi na nie szukają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.
 • Kobieta przy biurku
  1
  Nie każdy może sobie pozwolić na gabinet w domu. Wydzielając miejsce do pracy w mniejszych przestrzeniach, warto zwrócić uwagę na systemy składanych frontów, wysięgniki do monitora czy biurko łączone z łóżkiem. Kobiety pracujące z domu mogą też eksperymentować z elementami dekoracyjnymi.
 • Mieszkanie
  1
  1
  Musiało upłynąć kilkadziesiąt lat zanim Polacy z sentymentem spojrzeli w przeszłość i rozsmakowali się we wspominkach o okresie PRL. Dzisiejsi 40- i 50-latkowie wracają z rozrzewnieniem do lat swojej młodości, do czasów, w których może nie żyło się lekko, ale na pewno ciekawie. Ich dzieci natomiast w PRL-owskiej popkulturze odkrywają stare-nowe ikony, wracają do mody tego okresu, która nie nosiła znamion masowej produkcji dla wielkich sieciówek, a w piwnicach i garażach odkrywają stare, cudem uchowane jeszcze meble i bibeloty. Jak w prosty sposób wprowadzić do swojego mieszkania duch PRL-u? Podpowiadamy!
 • Sypialnia
  1
  1
  Sypialnia urządzone z pomysłem to wnętrze, w którym chce się przebywać. Czasami jednak połączenie interesującego konceptu z własnym wyczuciem stylu i aktualnymi trendami wnętrzarskimi bywa kłopotliwe. Jak podołać temu wyzwaniu? Oto trzy skuteczne wskazówki.
 • Taras
  1
  1
  Czy może być coś lepszego niż odpoczynek na tarasie w ciepły, letni dzień? Owszem – odpoczynek na tarasie… z drewna! Długie dni oraz piękna pogoda to doskonałe okoliczności, żeby cieszyć się jego prostym montażem i naturalnym wyglądem.
 • Rodzinny dom Golców
  4
  1
  Występują na scenie od 20 lat. Koncertując, okrążyli ziemię 50 razy i przejechali dwa miliony kilometrów. Ale Golec uOrkiestra to nie tylko zespół muzyczny. To przede wszystkim rodzina. Jak wygląda ich dom?
 • uczeń
  3
  Funkcjonalność i estetyka to cechy, które powinny dominować w pokoju każdego dziecka. Organizacja przestrzeni do komfortowej nauki, odpoczynku i zabawy, jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Jak pogodzić preferencje dziecka z oczekiwaniami opiekunów?
 • Sypialnia
  1
  Jedni uważają ją za odważne i ekstrawaganckie rozwiązanie. Inni dostrzegają w niej efektowną alternatywę dla stonowanych kolorów skandynawskiego minimalizmu. Butelkowa zieleń to szlachetny odcień, nadający wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Jak z powodzeniem wkomponować ją w przestrzeń swojej sypialni?
 • ikea
  7
  8
  Muzeum marki? Zakaz nadawania dzieciom imion Ikea? – największa sieć meblowa na świecie to nie tylko sklepy, ale też prawdziwy fenomen.
 • Mieszkanie
  1
  W połowie roku eksperci aranżacji wnętrz coraz częściej spekulują o kolorze, który w przyszłym sezonie będzie wiódł prym w naszych domach. Obecnie najmodniejszy jest Ultra Violet zarówno w przypadku mebli, jak i dodatków.
 • Mieszkanie
  26
  19
  Fotele-leżanki, rozkładane amerykanki, meblościanki, półkotapczan - urodzeni w PRL doskonale pamiętają meble, które pozwalały się urządzić w mikromieszkaniach. Ale i dziś trzeba się wykazać nie mniejszą pomysłowością. O tym właśnie opowiada wystawa "Tango na 16 metrach kwadratowych" w warszawskiej Zachęcie.