• budowa 1
  3
  Informacje napływające do GUS-u z budów realizowanych przez deweloperów wskazują, że nadal przeważa tzw. technologia tradycyjna udoskonalona. Mowa o wznoszeniu ścian nośnych budynków mieszkalnych przy pomocy ręcznie wmurowywanych bloczków, cegieł lub pustaków. Obserwacja inwestycji osób prywatnych sugeruje, że tacy inwestorzy przy budowie domów jednorodzinnych też wybierają sprawdzone rozwiązania.
 • Budowlaniec
  4
  15
  Każdy inwestor chciałby szybko znaleźć solidną ekipę budowlaną i nie martwić się jej pracą. W praktyce okazuje się, że musi on dopilnować ogromu spraw, żeby wykonawca zrealizował projekt według planu i zgodnie ze sztuką budowlaną.
 • 2
  1
  Zazwyczaj jest mały mały, wąski i ciemny. Często bywa zagracony. Jak urządzić przedpokój, by pierwsze wrażenie po otwarciu drzwi do mieszkania było doskonałe? Na to pytanie odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" blogerka Beata Lipov.
 • Dom na działce wśród drzew
  2
  3
  Budowa domu jest realizacją marzenia, które Polacy najczęściej spełniają przed 40. rokiem życia. Najwięcej domów powstaje na wsi, a ich budowa trwa blisko dwa lata - wynika z "Raportu o budowie domów w Polsce” wykonanego przez serwis oferteo.pl.
 • Budowa domu
  2
  2
  Najnowszy "Raport o budowie domów w Polsce" pokazuje, że wciąż jesteśmy przywiązani do tradycyjnych technologii i chętniej budujemy domy według gotowych projektów. Obok stałych trendów uwidacznia się coraz większa popularność ogrzewania pozyskiwanego ze źródeł odnawialnych. Większym powodzeniem niż w poprzedniej edycji badania cieszą się również najmniejsze działki – o powierzchni do 5 arów.
 • Budowa domu z drewna
  3
  3
  Rok 2016 przyniósł znaczną poprawę w segmencie budownictwa indywidualnego; w ciągu ostatnich dwóch lat sektor dźwignął się z zapaści - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Mieszkanie
  1
  Ekspertka od urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska wyjaśnia, jak urządzić w domu kącik do relaksu. Jakie meble i akcesoria zaproponowała?
 • Remont
  1
  1
  Rozpoczęcie nowego roku to dobry moment na zaplanowanie zmian w naszych domach i mieszkaniach. Decyzja o remoncie powinna być przemyślana i dobrze skalkulowana. Znalezienie i wynajęcie fachowców, zakup odpowiednich materiałów, a co najważniejsze wybór pomieszczenia, które w pierwszej kolejności powinniśmy wyremontować – to wszystko pochłania sporą ilość czasu. Jak sprawnie zaplanować remont? Jakie trendy obowiązują w nowym 2017 roku?
 • Budowa domu z drewna
  3
  10
  Według raportu Oferteo.pl 15 proc. osób deklarujących zamiar wybudowania domu jest zainteresowanych budową domu drewnianego. Najpopularniejsze metody postawienia takiego domu to technologia kanadyjska bądź konstrukcja z bali.
 • Budowa osiedla
  1
  5
  Czy rządowy program Mieszkanie+ i topniejące środki na dopłaty w MdM zahamują produkcję tanich mieszkań na obrzeżach miast? Czy państwo przejmie klientów deweloperów, którzy poszukują ekonomicznych ofert? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • budowa dom mieszkanie
  1
  Lokalne władze rzuciły się na programy i oferty budowy mieszkań, w których mogą ograniczyć się do wkładu w postaci ziemi. 
 • Budowa domu
  2
  Od czego należy zacząć budowę domu? Kluczowa jest decyzja nie tylko o lokalizacji inwestycji, ale również o wyborze odpowiedniego projektu, który spełni potrzeby wszystkich członków rodziny. Co jednak oznacza słowo "odpowiedni"? Na jakie elementy koniecznie trzeba zwrócić uwagę?