• ~polska = bułgaria
    (2014-01-14 23:25)
    Wybieram się z rodziną w tym roku na długi weekend do Rumunii. Chcemy zwiedzić zabytki, ale ja chcę się także przekonać jak wygląda kraj który przegonił Polskę w dziedzinie innowacyjności. Bo Polska spadła w tej dziedzinie na przedostatnie miejsce w Unii Europejskiej, za nami tylko Bułgaria, a Rumunia daleko przed nami. Przypomnę, że w 2011 roku kierowany przeze mnie zespół badawczy ekspertów z biznesu i nauki o międzynarodowym doświadczeniu opublikował raport w którym pokazaliśmy, że Polska cofa się w dziedzinie innowacyjności, mimo wydania 10 mld euro na wspieranie innowacyjności. Proponowane w raporcie działania naprawcze zostały wdrożone tylko w minimalnym stopniu, minęły dwa lata i wyprzedziła nas Rumunia, w której odsetek firm wdrażających innowacje jest wyższy niż w Polsce.

    A dzisiaj dowiedzieliśmy się, że na liście 1500 firm na świecie które najwięcej inwestują w badania i rozwój nie ma ani jednej polskiej, a z prostego rachunku wynika, że w tym gronie powinno być około 1 procent polskich firm, czyli 15.

    Spadliśmy na innowacyjne dno, a naród szybko się starzeje i zacznie wymierać już za dekadę. Pieniądze na innowacje zostały zmarnowane i nie ma pieniędzy na politykę demograficzną, bo silne grupy interesów pilnują, żeby pieniądze budżetowe płynęły do nich. Trzy zabory i druga wojna światowa nie dały rady Polakom, a teraz sapolska tygrys dna i watykanski szmaty czarne juz polske zezarły
  • ~sceptyk historyk
    (2014-01-15 00:42)
    re ~polska = bułgaria
    co do dna w kwestii innowacyjności pełna zgoda, co do diagnozy... cóź mają księża i Watykan do 50 lat komuny i 6 lat rządów PO??
    Nie widzisz naprawdę związku??? Kto stanowi władzę sądowniczą, legislacyjną i wykonawczą w Polsce? Naprawdę Kościół???
  • ~wyborca/ Boze MIEJ ICH W OPIECE.
    (2015-10-23 22:48)
    Bluzgac wielu potrafi, ale jest i sa takie osrodki w Polsce np. Teczowy Dom, gdzie sa oddawane Dzieci, ktore sa oddawane ze wzgledu na straszne kalectwo, czesto od urodzenia i czesto sa pod opieka SIOSTR , KOSCIOLA I CARITASU. Nikt inny nie dawal rady pomoc w takich sytuacjach , i od bardzo dawna tak byloi jest , i to nie tylkow Polsce, ale i w BOGATYCH KRAJACH.BOZE MIEJ ICH W OPIECE BO NIE WIEDZA CO CZYNIA. Widze jak codziennie te SIOSTRZYCZKI biedne czy to deszcz czy slota ida pieszo by sluzyc.ZAwsze przepuszczam je , gdzieby nie przechodzily, bo niosa pomoc. Mam tam znajomych co tam pracuja, a moj brat i bratowa mieli tam opraktyke. Ludzie po przejsciu bramy zalamuja rece. Jak ogromne sa potrzeby zeby pomoc tym Ludziom jeden Bog raczy wiedziec.
  • ~deweloper
    (2015-10-23 14:25)
    Glosujcie na PiS, bo pod rzadami PO ceny mieszkan w Polsce beda jeszcze wyzsze.
  • ~polska towiocha
    (2014-01-14 22:37)
    zboczone polaczki dostaja orgazmu w kościele róbcie tak dalej az kler was zeżre juz was zezarł naukowcy niedostaja tyle co klechy
  • ~jp0
    (2014-01-14 20:08)
    w polsce polowa ziemi nalezy do kleru a tam jest to nie do pomyślenia ludzie zyja lepiej niz w polsce dlaczego polska to klehowaty kraj czy wam polaczki nie wstyd daleko wam do chin blizej do tworek
  • ~sru
    (2014-01-15 09:22)
    Te wpisy pokazuja ponownie,ze Ktos nas pilnuje,a te glupawe i chamskie odzywy nie sa przypadkowe,Puszczajoc je dalej a inne blokujac,szanowny Dziennik wpisuje sie w rynek szmatlawcow.
  • ~zdziwiony
    (2014-11-03 19:30)
    bardzo wielu blogowiczow ma trudnosci ze zrozumieniem tekstu im wszystko kojarzy sie z kosciolem- ubostwo intelektualnej jezeli nie potrafiszto nie pchaj sie afisz
  • ~łódź sie chowa
    (2014-01-14 21:33)
    faktycznie, jp0 palikmiotowski POmiot sie POpisal swoim jadem. tępić lewactwo! bardzo dojmujące foty!
  • ~Tępic debili
    (2014-01-14 20:46)
    Do ~jp02014-01-14 20:08 nastepny nawiedzony zgwałcony w gardło przez proboszcza ze wszystko mu sie z klerem kojarzy