Najsłynniejsza samowolka budowlana przestanie straszyć. Po 8 latach jest wyrok sądu

| Aktualizacja:

Wielopiętrowy budynek "Czarny Kot" koło zabytkowych Powązek w Warszawie zostanie zburzony, podaje WP.pl. Dzielnica, na której stanęła najsłynniejsza samowolka budowlana, po 8 latach wygrała w sądzie.

wróć do artykułu
  • ~traktorek
    (2018-08-20 13:31)
    Wolę tego Czarnego Kota od wieżowca. A w "niewykluczone" przedszkole, przychodnię itp. wierzę tak samo, jak w Kota w Butach. Bajer dla frajerów. Jakiś deweloper obłowi się na wieżowcu a my zostaniemy z komunikacyjnym bajzlem.
  • ~nie architekt
    (2018-08-19 07:45)
    budynek-hotel Czarny Kot powinien być objęty ochroną konserwatora zabytków, wraz ze spisem historii budowlanej. Poza tym jest to przykład "gargamela", nurtu w architekturze. Za kilkadziesiąt lat trudno będzie wytłumaczyć, jak to było możliwe.
  • ~Jawor
    (2018-08-15 16:45)
    Jak widać budynek większości się podoba,bo i tak jest.Jeśli postawiony niezgodnie z prawem,to państwo musi postąpić zgodnie z nim.Wątpię aby można było przejąć budynek od właściciela i zostawić,bo zapewne znalazł by się chętny do jego przejęcia za symboliczną złotówkę.Jeśli nie może służyć obecnemu właścicielowi,to nie może służyć nikomu.Trzeba rozebrać i nie stawiać wieżowca.
  • ~autor.
    (2018-08-15 08:47)
    dziwne ale ten budynek mnie nie straszy.
  • ~madry
    (2018-08-14 15:10)
    Ale fajnie akurat wystarczy miejsca (pow wM kw) na kosciolek .Brawo!
  • ~Wera
    (2018-08-13 18:54)
    Peowcy ,kodowcy,wyjdźcie na ulicę.Przywitanie już czeka.
  • ~Naucz
    (2018-08-13 18:48)
    Kto by tam słuchał takich sądów które same dopuszczają się bezprawia.
  • ~krzyhoo1
    (2018-08-13 15:53)
    to byłaby dobra kwatera zapasowa dla żoliborskiego zbawcy narodu, no i ta nazwa :)
  • ~podatnikPO
    (2018-08-13 09:11)
    Brawo sądy, tak szybko się uwinęły, brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!
  • ~Cicero.
    (2018-08-10 23:04)
    A ten wierzowiec to chyba postawi czyjs NEPOT_znajomy kroliczka?
  • ~Burza
    (2018-08-10 13:10)
    Okropność. Zburzyć. Zburzyć.
  • ~wolak
    (2018-08-08 18:55)
    można go przenieść do Kobyłki?
  • ~tolo
    (2018-08-08 15:00)
    Kościólek tam jakiś od...lić
  • ~Warszawiak
    (2018-08-08 12:39)
    Burzyć to urzędasy P0 umieją ;-) Uśmieszek, bo ten Gargamel na rogu Powązkowskiej i Burakowskiej to trochę jednak straszydłem jest. Ale skoro można wziąć łapówkę od dewelopera, to pewnie zburzą. Tyle, że w tym miejscu nie pasuje wysoka zabudowa. A co z budynkiem Gazpromu straszącym u zbiegu ulic Gen. Maczka i Literackiej??
  • ~student
    (2018-08-08 10:33)
    Zgroza .Kolejny szkaradny wieżowiec.
  • ~md
    (2018-08-08 06:56)
    Na pewno 120 piętrowy wieżowiec dziwnie powyginany (jak to teraz modne) będzie lepiej tam pasował niż ten cudaczek? Pewnie inwestorzy od wieżowca okazywali komu trzeba znacznie większą wdzięczność niż ten hotelarz.
  • ~Xxxx
    (2018-08-08 06:06)
    Zburzą dom by zbudować wieżowiec. O to w tym wszystkim chodzi!
  • ~Zdzichu
    (2018-08-08 00:24)
    Kilo semtexu i koszmar zniknie! Każdy, kto twierdzi, że budynek jest niczego sobie, powinien zastanowić się nad sobą! Głęboko!
  • ~murarz
    (2018-08-07 23:27)
    Nie chodzi o budynek tylko o dzierżawiony grunt.Dzierżawa wygasła.
  • ~riddick
    (2018-08-07 22:40)
    Mówię wam,że wkrótce jakiś rozochocony sąd uzna,że Ziemia jest płaska.Prawnicy majacy lewe ręce do pracy fachowej nie wiedzą co to trud i znój i myślą,że pieniadze biorą się przekładania kartek w segregatorach.A tak na marginesie budynek jest niczego sobie

Może zainteresować Cię też: