Miała być szkoła, będzie kościół. Ratusz potwierdza plany przekazania cennej działki Archidiecezji Warszawskiej

| Aktualizacja:

Działka przy ulicy Grodziskiej na Odolanach miała być przeznaczona pod budowę szkoły. Jednak miasto planuje przekazać nieruchomość Archidiecezji Warszawskiej - donosi TVN Warszawa.

wróć do artykułu
  • ~Studentka z Białołenki
    (2018-04-07 13:20)
    Bardzo dobra wiadomość! Brawo PiS! Tak trzymać i nie popuszczać!
  • ~będzie to i to
    (2018-04-07 13:22)
    TVN to tylko wiecznie "uprzejmie donosi" i nieustannie judzi.
  • ~Dziedziu
    (2018-04-07 13:23)
    Po co szkoly? Tam ucza dzieci heretyzmu, a kosciol tez uczy, np jak robic forse na gupocie dziadkow , babuszzek i innych dewotek ! Co w zyciu wazniejsze , forsa, czy lepetyna pelna wiadomosci i madrosci moze nawet kosciolowi szkodzacych. Lepiej miec gupich, za to poslusznych obywateli. Prawda?
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-04-07 13:24)
    "Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Prawa i Sprawiedliwości podpisała zarządzenie". Bardzo dobra decyzja pani profesor z Platformy Obywatelskiej.
  • ~m-53
    (2018-04-07 13:28)
    Treść i tytuł chyba mają niewiele wspólnego. Jeżeli podpisuje to HGW to nie sądzę, by miasto zrobiło zły interes. No i gdzie ta cenna działka pod liniami wysokiego napięcia.
  • ~Cyp
    (2018-04-07 13:41)
    Szaman zawsze żyje na koszt plemienia.
  • ~bertsi
    (2018-04-07 13:43)
    Jak w zamianie za grunty pod Kopą Cwila oddadzą kościołowi działkę przy ul. Karlińskiego, a budowę szkoły (z opóźnieniem bo trzeba przebudować linię wysokiego napięcia) zaczną przy ul. Grodziskiej to przeczytamy, że dobrą działkę dostał kościół, natomiast szkoła budowana jest pod linią wysokiego napięcia.
  • ~DM1
    (2018-04-07 13:44)
    Zal mi Was. Macie po prostu przes.....e . Tragedia, Wawel, miesiecznice, rocznice, gwalcenie Konstytucji, smieszny starzec, ktory Wami rzadzi, Rydzyk, Macierewicz. O innych nie wspomne. I na dodatek, na miejscu, na ktorym miala powstac szkola, powstaje kosciol. " Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." Otto von Bismarck
  • ~Niewierzący
    (2018-04-07 13:51)
    Na Zachodzie kościoły są zamieniane na na kluby rozrywkowe i inne! Na Zachodzie nikt już kościołów nie buduje! Młodzież zna budowę kościołów jedynie z książek! W Polsce nadal trwa XVI wiek. Religia nie wnosi nic nowego, religia cofa! Na religię w Polsce marnotrawi się czas i pieniądze! Do refleksji!
  • ~DM1
    (2018-04-07 13:52)
    Pomodlic sie mozna w najmniejszej komorce. W lozku, autobusie, na spacerze. Kosciolow jest juz w 3 d.......! A moze by tak pomyslec o przyszlosci ? O tych, ktorzy beda lozyc na Was na starosc ? Jakos nie dorosliscie. Gloo o op ie te Wasze wypowiedzi. Tyle g lu pot y az B O LI!
  • ~utylizator styropianu
    (2018-04-07 14:09)
    W mojej wsi "głęboko wierzący" budują już TRZECI kościól !!!, a mieszkańców raptem 2 tys!
  • ~Nauczyciel z LO
    (2018-04-07 14:27)
    Po co w ogóle szkoły publiczne? W średniowieczu wiodącymi placówkami edukacyjnymi były ośrodki kościelne i klasztorne - więc może na fali "powrotu do tradycji" po prostu skasujemy publiczne szkolnictwo uznając je po bolszewicku za szkodnictwo?
  • ~Ergo
    (2018-04-07 15:27)
    Nie bedzie nas, bedzie las! O przepraszam, mielismy ministra Szyszko. No to jeszcze raz: nie bylo nas , byl las, nie bedzie nas, beda koscioly, duzo , duzo kosciolow!
  • ~normalny Polak
    (2018-04-07 16:59)
    Po co szkoła, jak nie ma dzieci?
  • ~sam
    (2018-04-07 17:19)
    Po co jakies szkoly? Wybudowac duuuży , jak najwiekszy kosciol z podpiwniczeniem i tam urzadzic szkołę.. Że przepisy nie pozwalaja? No to zmieni sie przepisy na bardziej pasujace kosciolowi. Kosciol sie suwerenowi nie podoba? wazne , ze waltzowej sie podoba - ma otwarta w ten sposob droge do wiecznego zbawienia. Wiecej kościolow nam trza!
  • ~DM1
    (2018-04-07 18:10)
    " Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." Otto von Bismarck
  • ~DM1
    (2018-04-07 18:58)
    re: normalny Polak ....Po co kosciol, jak nie ma dzieci...... Starsze osoby wiecznie zyc nie beda, a mlodzi do kosciola chodzic nie beda? Ile trzeba jeszcze tych kosciolow? Po 2/ lebka ?
  • ~Kici
    (2018-04-07 19:06)
    Polska nie potrzebuje madrych ludzi potrzebuje głupi posłuszny lud który ślepie wierzy w księży i biskupów żeby oni dalej mogli się bogacić.
  • ~jj25
    (2018-04-07 19:52)
    I powstanie jeszcze jedna STODOŁA-BEZGUŚCIE dla NIEROBÓW na naszym PRZYMUSOWYM UTRZYMANIU!!!!!
  • ~,
    (2018-04-07 21:02)
    O prosze jalą to potęgą jest k.,nawet prezes truchleje przy takiej potędze.

Może zainteresować Cię też: