Miała być szkoła, będzie kościół. Ratusz potwierdza plany przekazania cennej działki Archidiecezji Warszawskiej

| Aktualizacja:

Działka przy ulicy Grodziskiej na Odolanach miała być przeznaczona pod budowę szkoły. Jednak miasto planuje przekazać nieruchomość Archidiecezji Warszawskiej - donosi TVN Warszawa.

wróć do artykułu
  • ~WK
    (2018-04-14 11:44)
    TVN na budowesynagogi czy meczetu nie protestowałby . Takie są wolne media za pieniądze naszych starszych braci w wierze
  • ~56@:_/+
    (2018-04-14 09:13)
    Putin przysłał wytyczne jak komentować artykuł. Towarzysze! Na barykady!
  • ~lizusy
    (2018-04-12 03:46)
    interesy kolejnych polskich rządów z Kościołem Katolickim niezmiennie przypominają mi stary kawał z czasów komuny "Sprzedajemy do ZSRR szynkę i płacimy za to węglem"
  • ~Helena
    (2018-04-11 21:01)
    Co za różnica?
  • ~mario J
    (2018-04-11 11:35)
    Kościołów mamy mało i powinniśmy budować aby na każdej ulicy był przynajmniej jeden kościół. Jeśli ulica jest dłuższa jak 200 metrów to stawiać dwa kościoły. Wierzący ludzie wtedy mogą chodzić nawet chorzy . Wygoda musi być. Szkoły nie są ważne. Szkoła nie uczy tak jak klechy.Kto więcej molestuje dzieci czy klechy czy nauczyciele ? Teraz na poważnie.....Zastanowić się należy i pomyśleć że czas najwyższy przerwać budowy kościołów bo świat się śmieje. Nawet we Włoszech,ba w Rzymie nie ma tyle kościołów co w większych polskich miastach,choć jesteśmy dalej od Watykanu jak Włosi. Czy nie można zwiększyć ilość mszy św.w kościołach? Czy w kościołach musi być 3-4 msze w niedziele a w tygodniu 1-2 msze? A co by się stało gdyby w niedziele msze były co godz.? Czy księża mocno by się przepracowali?
  • ~Dewot
    (2018-04-10 13:38)
    Znów afera wymyślona na siłę. Skończcie już z tą antykatolicką histerią. Trzeba sobie jasno powiedzieć co jest nam bardziej potrzebne: świątynie, będące miejscami formacji duchowej przyszłych pokoleń, czy szkoły - siedlisko postoświeceniowego racjonalizmu, ateistycznego światopoglądu naukowego prowadzącego do budowania cywilizacji śmierci.
  • ~Borsa
    (2018-04-09 23:46)
    Szkoła to wydatek, a kościół to zysk (dla niektórych nygusów). Jeżeli już chcą, to niech zapłacą cenę rynkową – najlepiej przetarg. Dość okradania POLSKI !!
  • ~obseerve
    (2018-04-09 05:14)
    Szkoda ze jest tak malo swiatyn w Kraju .Jest tyle wolnych terenow pod zabudowe kapliczek, kosciolow sanktuariow i te miejsca Stoja puste ! wezmy pod uwage Krakow, Jest tylko ponad sto kosciolow i tysiace hektarow ; tysiace niezbudowanych przez kler parcel ! to zakrawa na zgroze - Spoleczenstwo sie denerwuje ze do swiatyn musi piec minut dryptac !!
  • ~chtyy
    (2018-04-08 12:16)
    Antykatole wiecie o tym że jesteście na pozycji straconej i jak zawsze było odpadem będziecie a Bóg zwycięży !
  • ~adaada
    (2018-04-08 11:47)
    W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.
  • ~Senator
    (2018-04-08 10:31)
    Ja byłbym za tym, żeby powstał tam burdel. Luksusuwy dom publiczny dla VIPów byłby najlepszą inwestycja.
  • ~Szkoda mieszkańców.
    (2018-04-08 10:20)
    Ludzie pokupowali mieszkania, postawili domy, których wartość spadnie. Kto normalny chce mieszkać w pobliżu kościoła? Taki teren można nazwać zanieczyszczeniem środowiska. Gorsze od smogu.
  • ~kisiek
    (2018-04-08 10:02)
    Rozumiem, że dziennikarzy DER Dziennika martwi, że to kościół a nie meczet?????? A może lepiej zapytać ilu jeszcze prawdziwych Belgów mieszka w Belgii a ilu prawdziwych Niemców mieszka w Niemczech????
  • ~renata
    (2018-04-08 08:42)
    po co koscioly, uroczystosci religijne odbywaja sie na ulicach
  • ~gadojanka
    (2018-04-08 08:17)
    Mieszkańcy czekają na szkołę, i tego powinni słuchać
  • ~slazak
    (2018-04-08 07:29)
    Srediowiecze, a co na to tzw. suweren?
  • ~Genitaliusz
    (2018-04-08 06:54)
    Coś mi się zdaje, ze Der Pismak wolałby meczety taki jak ten, który stoi nie dalej niż 2 km od tego osiedla.
  • ~Genitaliusz
    (2018-04-08 05:14)
    Osiedle jest duże to i kościół jest potrzebny. Jeżeli tego kościoła nie będzie to inny będzie przepełniony. To dobra wiadomość poza tym kościół jest ważniejszy od szkoły.
  • ~motek
    (2018-04-07 22:47)
    Rodacy, a to coś nowego, że Polska jest krajem wyznaniowym, wręcz kościelnym? Na szkoły nie ma, ale na kościoły to... hulaj dusza piekła nie ma!
  • ~Sebastian
    (2018-04-07 22:27)
    Były już w Warszawie Ochocie ataki na meczet przez chrześcijan nie leczonych psychiatrycznie działających pod wpływem głosu kapłana na kazaniu w kościele .Teraz tylko więcej kościołów brakuje do takich chuligańskich wybryków i zakłócania ciszy nocnej dzwonami kościelnymi itp.

Może zainteresować Cię też: