Duże problemy z wielką płytą. Ekspert: Już za chwilę te budynki nie będą spełniały norm

| Aktualizacja:

Jeśli wierzyć ekspertom, część budynków trzeba będzie wyburzyć. Albo gruntownie zmodernizować, co też będzie trudne i kosztowne.

wróć do artykułu
  • ~ewa koby
    (2018-04-03 20:52)
    ewa koby odgazowac budynki i developerow ps kazdy w eu i pl kto wynajmuje mieszkanie nie od prywatnyvh wlascicieli ma 1%wlasnosci mieszkania za kazdy rok placenia czynszu bo inaczej jest demolka demookradacji
  • ~Moja tesciowa
    (2018-03-28 21:20)
    Moja tesciowa wspólpracownika zarabia 76 $ na godzine na laptopie. Byla bezrobotna przez 9 miesiecy, ale w ubieglym miesiacu jej pensja wynosila 13 186 USD, po prostu pracujac na laptopie przez kilka godzin. Dlaczego nie sprawdzic tutaj? Odwiedz .......... >>>> w­w­w­.­p­r­a­c­a­7­0­­.­c­o­m
  • ~obseerve
    (2018-03-23 16:04)
    Oblepic plyty plytami z marmuru bedzie to stalo ho ho -azbest w srodku :
  • ~KOMPROMITACJA AUTORA ARTYKULU
    (2018-03-16 23:21)
    ZNOWU SMIESZNE BIADOLENIE!!! ...wystarczy dobrze docieplic budynek, a problemy korozji zlaczy zewnetrznych plyt zupelnie znikna!!! ...wszyscy zajmujacy sie budownictwem wiedza o tym doskonale...OPROCZ AUTORA TEKSTU!!! ....a reszta infrastruktury budynku? ...czy z powodu starych rur wodnych, kanalizacji, czy instalacji elektrycznej(wtedy czesto aluminiowej) rozbiera sie budynki??? ...co za pajac to wymyslil? ...gdyby tak bylo, budynki majace po 200 300 500 lat rowniez nalezaloby juz dawno rozebrac....a je sie po prostu restauruje .....
  • ~Yamamoto
    (2018-03-16 16:11)
    Bloki na ogrodzonym osiedlu, tynki się sypią ściany pękające bo bloki osiadają. Artykuł sponsorowany
  • ~wqqv
    (2018-03-15 14:44)
    jako posrednik z 20 letnim doswaidczeniem w duzym miescie wiem co ludzie kupuja. kawalerki i dwupokojowe zawsze chetniej w bloku niz w kamienicy. w kaminicach czesto pieknych architektonicznie niestety patole za sciana albo babcia ktora nie grzeje gazem bo drogo. mieszkania w blokach w centrum wynajmuja sie w kilka dni, sprzedaja szybko.
  • ~wobo1704
    (2018-03-15 14:19)
    Z tym wyburzaniem był by teraz wielki problem. Każde mieszkanie ma teraz swojego właściciela. Dogadają się wszyscy aby sprzedać mieszkania deweloperowi? Poza tym wielka płyta jest niezniszczalna! A że mieszkania troszkę za małe ... Dla młodych, bezdzietnych (a takich będzie zawsze wielu) zawsze będą potrzebne.
  • ~waris
    (2018-03-14 14:08)
    Raz w roku wypływa temat mieszkań w wielkiej płycie. To jedyne mieszkania, które stoją w dobrze zaprojektowanych, pełnych zieleni osiedlach, gdzie sąsiad sąsiadowi nie zagląda do garnka. Teraz deweloperzy powtykaliby w tkankę miejską swoje klocki, z których można by było wycisnąć więcej kasy. Najlepiej zasiać strach, suweren się przestraszy... A może jednak nie?
  • ~akcent
    (2018-03-14 07:52)
    ..niech pojedzie do Neapolu,Stambułu i zobaczy budynki mieszkalne
  • ~Im płyta już zawadza
    (2018-03-14 01:05)
    Deweloperzy, nadzór budowlany, geodeci i po części architekci to największe, wspierające się wzajemnie grupy biznesu. coś z pogranicza mafii. A kto to środowisko kontroluje? Minister budownictwa...sądy administracyjne? Nic z tych rzeczy - rączka rączkę myje.
  • ~k-ac
    (2018-03-14 00:15)
    W każdym razie do takiego mieszkania z wielkiej płyty można spokojnie wrócić po ciemku po pijaku, bez obawy wbicia telewizora przez ścianę z salonu do sypialni przez utratę równowagi. A w tych nowych to już nie takie pewne.
  • ~k-ac
    (2018-03-14 00:05)
    Od czasu do czasu pojawiają się takie artykuły - pewnie to kampania lobby deweloperskiego, w końcu te prl-wskie bloki zajmują najlepsze tereny a w dodatku wg dzisiejszych norm na tym samym terenie dałoby się upchnąć 5 razy więcej. O wyborze starych ale zmodernizowanych bloków zamiast nowych nie decyduje wyłącznie cena. Może młodym nie przeszkadza życie w koszarach ściśniętych do oporu budynków, ale ja wolę mieć widok z balkonu, zieleń wokoło, alejki z ławeczkami między blokami itd.
  • ~Zyga
    (2018-03-13 23:41)
    Katowice-Giszowiec ul. Wojciecha. Mieszkam 30 lat na 7 piętrze, mieszkanie 4 pok. żadnych pęknięc, żadnych problemów mimo częstych odczuwalnych tąpnięć. Po wymianie okien i ociepleniu bloku nie dokuczają nawet dzwony pobliskiego kościoła.Córka wyprowadziła się do nowego "apartamentowca" w Chorzowie (za prawie 600 tys). Po dwóch latach tragedia, pleśń, grzyb, pęknięcia, odpadająca terakota, zwichrowanie drzwi i okien jak w bytomskich familokach.
  • ~E tam....,,.,,.,
    (2018-03-13 23:00)
    Tydzień temu wierciłem dziury w ścianach budynku z wielkiej płyty. Zniszczyłem jedno wiertło, a używałem młota udarowego. Gdybym używał wiertarki udarowej , to zniszczyłbym wiertarkę. W ubiegłym roku wierciłem w balustradzie balkonu, która jest wykonana ze stali pancernej,a wiercenie zajęło mi 30 minut, stępiłem dwa wiertła. Te same huty produkowały dla wojska, a ubocznie produkowały stal dla budownictwa. Problem tutaj w czymś innym. W większości takich budynków są mieszkania stanowiące odrębną własność lokali ,albo spółdzielcze własnościowe. Zatem chodzi pewnie o to jak położyć złodziejską łapę na tych nieruchomościach. Inne zastrzeżenie to takie ,że mieszkania te nie są zdrowe dla ludzi, gdyż do płyty dodawano różne niezdrowe dodatki jako wypełniacz jak np miał azbestowy, popiół itp. Większość posiadanych zwierząt przez moją rodzinę umierała dość wcześnie. Ten problem dotyczyć pewnie może ludzi .
  • ~Jan Ciepelak
    (2018-03-13 22:57)
    W Belgi budują domki jednorodzinne z wielkiej płyty do dzisiaj taki domek potrafią wybudować w ciągu miesiąca . Mieszkam w takim domu z wielkiej płyty , mamy wymienione rury wodne na plastykowe więc nie mamy żadnych problemów z ciśnieniem wody . Jak widzę z czego się buduje nowe domy to mnie przeraża , z jakichś betoniaków które w ręku się rozpadają już na etapie leżenia na budowie . Muszę przyznać że nie dbano za PRL-u o wysoką jakość tych budynków , ale budowano solidnie beton jest solidny a do skucia warstwy pod tynk często trzeba jedną płytę kuć i dwa tygodnie młotem elektrycznym żeby skuć 2 cm betonu pod tynk . Ściany często są krzywe okna wypaczone ale to co ma wpływ na bezpieczeństwo jest zrobione solidnie . Bloki stoją i po 50 lat i żaden się nie zawalił. Więc coś to jednak mówi .
  • ~marko
    (2018-03-13 22:04)
    lepiej niech ten duren i nieuk zamilknie i glupot nie opowiada sam mieszkam juz 30 lat i nic sie nie dzieje blok ocieplony i suchy i sie nie rozlatuje kto ci za te opowiadanie glupot placi
  • ~Tadek
    (2018-03-13 21:23)
    wielka plyta przezyje jeszcze wiele lat. tak samo jak stary diesel przejedzie 1mln km a nowy 300tys. wszystko po to zebysmy placili zawsze, az do smierci, za wszystko co tylko sie da
  • ~IRO
    (2018-03-13 20:34)
    Nowe lobby kreci lody w Polsce to tylko się burzy bo tak trzeba!!!
  • ~chr,
    (2018-03-13 20:19)
    zabrac J.Kaczyzmu wille na Zolibozu i pogonic dziada do blokow z wielkiej plyty
  • ~ef2000
    (2018-03-13 19:55)
    W narodzie, jak zwykle, pełno pieniaczy i poszukiwaczy drugiego dna. Zwykły analityczny artykół ale Januszowi oczywiście już świeci lampka... P O D S T Ę P! Z A S A D Z K A! Z A M A C H! Wielka Płyta nie jest wieczna, mieszkania są małe, pokoje klitowate, ściany krzywe, instalacje przestarzałe, rury zardzewiałe, wentylacja prymitywna, brud, syf, kiła i mogiła plus karaluchy... ale są, a dzięki jedynej słusznej tfu partii będziemy musieli z nich korzystać jeszcze przez długi czas, bo przecież na Pińćsetplusy i Starego Grzyba z Torunia trza dawać!

Może zainteresować Cię też: